Fotografovanie zvierat v NP Bavorský les

Fotografovanie zvierat v NP Bavorský les

Workshopy  /  PRO.Laika

Lokácia

Bayerischer Wald, Neuschönau, Nemecko

Poďte si s nami zafotiť do nemeckého Národného parku Bavorský les. Bavorský les je krásne a jedinečné miesto, kde môžete stretnúť tri najväčšie európske šelmy a ďalšiu faunu typickú pre naše územie. Okrem aktívneho oddychu s fotoaparátom v ruke nadobudnete aj základné návyky, ktoré neskôr uplatníte pri fotografovaní divo žijúcich zvierat. 

Fotografovanie v Bavorskom lese je skvelá škola pre nadšencov wildlife fotografie, pretože na relatívne malom území môžete pozorovat množstvo živočíšnych druhov. Pozor, park nie je ZOO. Zvieratá majú k dispozícii veľké časti lesa a preto ich pozorovanie vyžaduje aj dávku trpezlivosti. Okrem teleobjektívu a dávky šťastia, aj trpezlivosť patrí do základnej výbavy fotografa prírody. :)

Termín: 

13. - 16. 7. 2016 (štvrtok - nedeľa)

Harmonogram:

Štvrtok - o cca 15:00 odchod z vopred dohodnutého miesta do penziónu v ČR (cca 450km)

Piatok - od skorých ranných hodín fotografovanie v Bavorskom lese. Tento deň si prejdeme najväčšie výbehy (rys, vlk, diviak, medveď) a ukážeme si ako, odkiaľ a čo fotiť.

Sobota - voľné fotografovanie (osobitne, v skupinkách)

Nedeľa - fotografovanie v dopoludňajších hodinách, odchod domov.

Čo si vziať

Z fototechniky vám odporúčame fotoaparát (zrkadlovka, mirrorless) so stredným až dlhým teleobjetívom (70-200mm, 100-400mm, a podobne), základný a širokouhlý objektív. Statív alebo monopod je výhodou.  

Z osobných vecí vám odporúčame letné, ale aj teplé a nepremokavé oblečenie, pršiplášť. Budeme sa nachádzať v kopcoch, kde sa počasie len ťažko predvída. Podrobnejšie informácie sa dozviete na predworkshopovom stretnutí.

Doprava

Doprava je vo vlastnej réžii. Na stretnutí pred workshopom bude možnosť dohodnúť sa na ceste. Lektor má v aute 2 miesta voľné. 

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v novozrekonštruovanom penzióne pri obci Strážný v ČR (cca 30km od parku). K dispozícii sú 3 lôžkové izby so sociálnym zariadením a vlastnou kuchynkou. 

Stravovanie

Stravovanie vo vlastnej réžii. V parku nie sú bufety ani smetné koše. Platí, čo si donesiete, to aj odnesiete. Pri návrate do penziónu je v ČR niekoľko rodinných reštaurácií s českou kuchyňou. Nedá sa platiť kartou, treba mať hotovosť v KČ.

Lektor

Workshop povedie náš kolega, skúsený fotograf a pravidelný návštevník Bavorského lesa Martin Farkaš. Martin sa vám bude venovať počas celého workshopu a zodpovie všetky vaše otázky týkajúce sa fotografovania alebo fototechniky.

Cena

189€
V cene je zahrnuté: predvorkshopové stretnutie s prednáškou a občerstvením (káva, čaj, minerálka), odborný sprievod a lektorovanie počas celého workshopu, ubytovanie, poworkshopové stretnutie s občerstvením, náklady na vstup do parku.

V cene nie je zahrnutá cesta, poistenie a strava. 

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP >>>

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...