EcoFlow - prenosná energia nielen pre fotografov

EcoFlow - prenosná energia nielen pre fotografov

Sprievodca kúpou  /  Srnec Karol / 01.03.2023 / 06:00

Firma EcoFlow sa špecializuje na výrobu prenosných batériových staníc, generátorov a solárnych panelov. Ekologických, so špičkovým dizajnom a chytrým ovládaním. Energiu môžete mať vždy pri sebe, v prírode, na cestách, chate, alebo doma ako zálohu pri nečakanom výpadku prúdu.

Pre fotografov a vidotvorcov

 • nabíjanie a napájanie fototechniky, kamier, dronov
 • zdroj prúdu pre zábleskové a trvalé svetlá
 • nabíjanie a napájanie počítačov, monitorov a mobilov

 

 

Pre digitálnych nomádov, dobrodruhov

 • napájanie kuchynských spotrebičov (varná kanvica, kávovar, malú chladničku, el. gril atď.)
 • napájanie a nabíjanie notebooku, mobilu
 • napájanie osvetlenia

 

Pre chatárov, záhradkárov a kempingárov

 • napájanie elektrického náradia, kompresoru, čerpadla
 • napájanie kuchynských spotrebičov varná kanvica, kávovar, malú chladničku, el. gril atď.)
 • napájanie a nabíjanie notebooku, mobilu, projektoru
 • napájanie osvetlenia

 

 

V domácnosti

 • záložný zdroj v prípade nečakaného výpadku prúdu
 • ochranný prepäťový zdroj

Prenosné energetické stanice

Prenosné energetické stanice sú vlastne veľké chytré batérie. V ponuke sú skladnejšie stanice radu River a výkonnejšie stanice radu Delta. Každý rad ponúka niekoľko modelov, líšiacich sa kapacitou a výkonom.

River 2

Energetické stanice River 2 tvoria základ ponuky. Základný model River 2 s veľmi atraktívnou cenou má hmotnosť len približne 3,5 kg a výkon 300 W. V ponuke sú ešte dva výkonnejšie modely s výkonom 500 a 800 W. Modely River 2 sú  ideálne pre prípady, ak stanicu potrebujete častejšie prenášať.

Stanice River sú vlastne veľké chytré powerbanky, na výstupe sú porty USB-A a USB-C, 12 V autozásuvka a štandardná 220V zásuvka. Stanice River môžete dobíjať z klasickej AC zásuvky, pomocou autozásuvky alebo prostredníctvom solárnych panelov. Nový rad River 2 navyše disponuje úplne novou metódou nabíjania cez port USB-C.

 

 

Ak je stanica River 2 pripojená k elektrickej sieti a zároveň je k nej pripojené iné zariadenie, môže v prípade potreby slúžiť ako EPS. Latencia prepnutia je zhruba 30 ms. Túto funkciu je potrebné najskôr s pripojeným spotrebičom overiť.

 

 

Cez mobilnú aplikáciu EcoFlow môžete monitorovať a ľahko ovládať River 2 pohodlne pomocou smartfónu. Pripojiť vaše zariadenie môžete cez Wi-Fi alebo Bluetooth.

 

 

K staniciam River 2 môžete pripojiť aj solárne generátory a ekologicky ich dobíjať.

 

Delta a Delta 2

Vyšší rad Delta ponúka väčšiu kapacitu a výkon. Základný model Delta 2 má hmotnosť 12 kg a výkon 1800 W. Najvýkonnejší model Delta Pro má výkon až 3600 W. Modely Delta sú všetky prenosné, ale hodia sa skôr na stacionárnejšie využitie, napr. v karaváne, chate, či garáži.

 

 

Nie len pre svoje smart zariadenia máte k dispozícii 4x USB-A a 2x USB-C porty. Využitie určite nájdu i 12 V porty napríklad pre pripojenie Wi-Fi rútrov alebo LED svetiel. Na cestách sa bude stopercentne hodiť i 12 V autozásuvka, do ktorej zapojíte napríklad cestovné chladiace boxy, 12 V rýchlovarné kanvice, kompresory, nezávislé kúrenie alebo podobné zariadenia. Nechýba samozrejme klasická zástrčka so striedavým prúdom, u najvyššieho modelu Delta Pro sú až štyri.

Srdcom elektrocentrály je LFP akumulátor, ktorý vydrží až 3000 plných cyklov. Ani po dovŕšení tohto počtu však jeho služba nekončí. Jedná sa totiž o počet cyklov s garanciou, že kapacita stanice neklesne pod 80% jej pôvodnej udávanej kapacity. Stanice Delta sú vybavená funkciou rýchleho dobíjania zo siete X-Stream, niekoľko násobne rýchlejšieho ako u konkurencie.

Behom používánia zariadenia DELTA 2 môžete byť v úplnom kľude. Stanice Delta obsahujú celú radu bezpečnostných systémov, ktoré ich chránia pred prepätím, preťažením, vysokou a nízkou teplotou, skratom, podvybitím a vysokým prúdom.

 

 

V kombinácii so solárnymi panelmi se dá hovoriť staniciach Delta tiež ako o solárnych generátoroch. Algoritmus inteligentného sledovania maximálneho výkonu (MPPT) i behom chladných alebo zamračených dní automaticky detekuje napätie a prúd v reálnom čase a zaisťuje tak čo najvyšší možný solárny vstup v závislosti na aktuálnom počasí.

 

 

Tip: Potrebujete naštandardnú kapacitu. K staniciam Delta môžete pripojiť prídavnú batériu EcoFlow DELTA 2.

Prenosné generátory

Prenosné generátory využívajú na generovanie energie palivo. Benzín alebo propán, či LPG (model Dual Fuel). Hodia sa všade tam, kde nemáte možnosť nabíjať batériové stanice. Generátor EcoFlow vám nielen dobije batériovú stanicu, ale vďaka vstavanej štandardnej AC zásuvke môžete pripojiť aj iné zariadenia.

 

 

So šikovným generátorom od Ecoflow si môžete byť istí, že vám energia nedôjde ani pri dlhších výpadkoch elektrického prúdu. Stačí prepojiť s batériovou stanicou DELTA 2, DELTA Max alebo DELTA Pro a generátor už sa postará o to, aby bola stanica vždy dobitá a pripravená na použitie. Dokáže strážiť nastavenú úroveň nabitia stanice a v prípade potreby sa spustí na dobu nevyhnutne nutnú, aby stanicu opäť dobil. Ponúka tiež prehľadný LCD displej, ochranné systémy alebo ovládanie pomocou mobilnej aplikácie. Disponuje detekciou a upozornením na vysokú hladinu CO, upozornením na nedostatok paliva a automatickým vypnutím. Vďaka mobilnej aplikácii EcoFlow máte počas chvíľky pod kontrolou úplne celé zariadenie. Môžete ho ovládať, monitorovať a mať kompletný prístup k nastaveniu generátora. Môžete si napríklad zvoliť, kedy sa má automaticky v prípade potreby spustiť.

V porovnaní s obdobnými produktmi šetrí generátor EcoFlow efektívne palivo a dosahuje menšie straty energie pri dobíjaní batériových staníc tým, že ich dobíja priamo jednosmerným prúdom.

 

 

 

 

Tip: Ak generátor práve nenapája a nenabíja žiadne zariadenie, môže nabíjať batériovú stanicu River alebo Delta.

Prenosné solárne panely

Tam, kde je dostatok slnečného svitu, môžete využiť ekologický spôsob dobíjania energetických staníc River a Delta. Prenosné solárne panely sú skladacie, majú výkon 110 až 400 W.

 

 

Škrupinové puzdro na prenášanie je možné využiť aj ako stojan na presné nastavenie uhla panelu k slnečným lúčom. Pokiaľ potrebujete prepojiť viac solárnych panelov, stojan poslúži tiež na to, aby si panely vzájomne netienili a nedochádzalo tak so znižovaním výkonu.

Solárny panel EcoFlow je možné pripojiť k batériovej stanici EcoFlow a využiť tak pokročilý solárny regulátor nabíjania MPPT. Ten detekuje prúd a napätie v reálnom čase a poskytuje najlepší možný výkon v závislosti od zmien počasia.

 

 

Štandardný solárny MC4 konektor zaisťuje kompatibilitu aj s ostatnými zariadeniami, ktoré sú bežne dostupné na trhu. Pokiaľ však chcete dosiahnuť naozaj maximálny výkon a účinnosť, pripojte panely k batériovej stanici EcoFlow DELTA.

solárne panely EcoFlow vám kryjú chrbát za všetkých okolností a za každého počasia. Vďaka stupňu krytia IP67 sú úplne prachuvzdorné a vodeodolné, takže sú ako stvorené na outdoorové aktivity. Navyše 0,2 mm tenký ochranný ETFE UV filter chráni povrch produktu a zvyšuje tak jeho životnosť.

Záver

 

 

EcoFlow produkty sú zdrojom energie všade tam, kde potrebujete, či už ste fotograf, kameraman, cestovateľ, alebo pri odpočinku v prírode, či na chate, práci v garáži. EcoFlow produkty sa veľmi dobre osvedčili aj v súvislosti s krízou okolo vojny v Ukrajine. Pomáhajú v utečeneckých táboroch a záchranným zložkam.

Produkty EcoFlow nájdete v ponuke Pro.Laika.

EcoFlow - prenosná energia nielen pre fotografov
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...