Video predstavenie: Peak Design Mobile

Video predstavenie: Peak Design Mobile

Najprepracovanejšie kryty a príslušenstvo pre telefón na svete  /  Jozef Lukács / 19.05.2022 / 11:15

Dnes vám predstavím ekosystém krytov, držiakov a príslušenstva pre mobilné telefóny od značky Peak design.

 

To prečo som sa rozhodol urobiť toto video predstavenie produktovej rady Peak Design Mobile je to, že rád jazdím na bicykli. Podnikám bikepackingové výlety, objavujem krásy vysokohorských priesmykov alebo si len tak vyjdem po okolitých poľných a lesných cestách na svojom bicykli. Z týchto výjazdov si rád uchovávam spomienky vo forme fotiek alebo videí. Keďže sa mi na výjazdy nechce vláčiť žiaden ťažký fotoaparát - na natáčanie používam akčnú kameru a na fotky svoj mobil. 

Na výjazdy sa mi nechce vláčiť žiaden ťažký fotoaparát

Rozmýšľal som, teda, ako uchytiť svoj telefón na svoj bajk, aby som ho mal vždy po ruke. Vyskúšal som rôzne držiaky na telefón - od lacných čínskych až po najznámejšie riešenia od QuadLock alebo SP Connect. Preto som spozornel, keď som sa dopočul, že Peak Design chystá svoje riešenie uchytenia mobilu na bicykel a štartuje kampaň na Kickstarteri. Tá dopadla úspešne a teraz je ucelená produktová rada Mobile bežne dostupná aj u nás v predajni PRO.Laika. Rozhodol som sa, teda vyskúšať nielen držiak na bicykel, ale aj ostatné držiaky a príslušenstvo.

Kryty, držiaky a príslušenstvo Peak Design Mobile

Na začiatok by som vám predstavil samotnú značku. Peak design je najmä známa medzi fotografmi. Zaoberá sa výrobou fotografického príslušenstva najmä brašní, batohov, popruhov a v ponuke majú taktiež statívy. Je to renomovaná značka, ktorá kladie dôraz na premyslenú funkčnosť, prémiové materiály, perfektné prepracovanie detailov a v neposlednom rade na dizajn. Vďaka charizmatickému zakladateľovi a jedinečnému prístupu k užívateľom je Peak Design aj komunitou.

Produkty Peak Design

Kryt Mobile Everyday Case

Základ ekosystému Mobile je perfektne padnúci, elegantný a ultraľahký kryt s vynikajúcou ochranou telefónu. Na tomto kryte oceňujem, že sú všetky detaily perfektne prepracované, dobre sa drží a mne osobne sa kryt páči. Po vložení telefón v kryte drží naozaj dobre, stáva sa z toho jeden celok.

Elegantný kryt Everyday Case

Kryt sa pripája k držiakom cez tento patentovaný upevňovací systém so 4 silnými magnetmi. Ten umožňuje ľahké a rýchle upevnenie a odpojenie jednou rukou no zároveň je 100% bezpečný pri akejkoľvek aktivite a nehrozí, že z neho telefón vypadne.

Kryt podporuje aj bezdrôtové nabíjanie a je kompatibilné s príslušenstvom MagSafe. Kryt sa vyrába pre Iphone 11, 12 a 13 a tiež pre Samsung Galaxy S21.

Drží dobre

 

Univerzálny adaptér

Ak takýto telefón nevlastníte nezúfajte. V ponuke je aj univerzálny upevňovací systém, ktoré je možné nalepiť na akýkoľvek kryt telefónu alebo aj priamo na telefón pomocou silného 3M lepidla. Teraz sa poďme pozrieť na jednotlivé držiaky a iné príslušenstvo.

Univerzálny adaptér prilepený na Iphone SE

Out Front Bike Mount

Ako som už povedal, pre mňa je najzaujímavejší držiak na bicykel. Okrem toho, že potrebujem mať svoj telefón pri sebe kvôli foteniu, pri svojich výjazdoch po neznámych miestach potrebujem použiť aj navigáciu v telefóne, ktorý poskytuje viac možností ako cyklopočítač, ktorý používam. Samozrejme je však dôležité, aby bol telefón bezpečne uchytený na bicykli a ja som sa mohol venovať jazde.

Jednoduché a rýchle pripnutie k držiaku

Držiak s názvom Out Front Bike Mount umožňuje bezpečne uchytiť telefón na riadidlách. Celá konštrukcia držiaka budí dôveru už pri prvom kontakte. Je vyrobený z kvalitných materiálov: hliníka, gumy a plastu. Všetko je veľmi precízne spracované. Upevnenie a odpojenie telefónu je veľmi jednoduché a intuitívne.

 

Jednoducho priložíte telefón na držiak, cvak a je to. Telefón bezpečne vydrží akékoľvek otrasy a nárazy. Odopína sa jednoducho stlačením poistky jedným prstom. Tlačidlá poistky sú na oboch stranách, ale stačí stlačiť jedno z nich a kryt sa odopne.

Držiak Out Front Bike Mount

Telefón môžete umiestniť na výšku, ale aj na šírku. Držiak je dodávaný s imbusovou skrutkou, ale v balení je priložená aj takáto skrutka, vďaka ktorej, môžete meniť polohu držiaka kedykoľvek a to bez náradia. Ďalšou možnosťou je použiť držiak aj opačne, smerom k predstavcu. Tým pádom je možné používať zároveň aj cyklopočítač so svojím držiakom.

V neposlednom rade sa mi páči možnosť pripojiť k držiaku, akčnú kameru cez GoPro mount alebo čokoľvek s týmto typom úchytu, napríklad svetlo. Zábery z kamery potom môžem sledovať aj na obrazovke svojho mobilu respektíve ovládať GoPro-čku a meniť nastavenie bez toho, aby som ju musel odmontovať.

 

Universal Bar Mount

Peak Design má v ponuke aj iný typ držiaku na bicykel. Ten sa volá Universal Bike Mount. Na tomto držiaku sa mi najviac páči jeho univerzálnosť. Vďaka gumenému popruhu je možné ho uchytiť kamkoľvek na bicykel, ale nie len naň. Tento držiak ľahko pripevníte na rôzne miesta napríklad kočík, o nohu statívu, na ruksak a podobne. Popruh je veľmi robustný, vďaka dvojitej poistke drží naozaj skvele a netreba sa báť, že sa nedopatrením odopne.

Universal Bar Mount je môj najobľúbenejší držiak

 

The Mobile Tripod

Ďalšou vychytávkou radu Mobile je tento praktický statív s guľovou hlavou. Je malý, tenký a ľahký, preto ho môžete mať vždy pripnutý na kryte telefónu alebo aj vo vrecku. Statív je vyrobený z hliníka a má pogumované nožičky.

Praktický statív s guľovou hlavou

Tuhosť guľovej hlavy sa dá nastaviť, týmto malým skrutkovačom priloženým v tejto stredovej nožičke. Premyslené, však? Telefón viete umiestniť na výšku alebo na šírku. Pri tomto statíve nie je poistka, ako pri držiakoch na bicykel. Napriek tomu drží pevne, ale s trochou sily viete jednoducho telefón odopnúť.

 

The Wireless Charging Stand

Ak rozmýšľame, že by sa vám tento statív hodil na konferenčné hovory do vašej kancelárie, vydržte chvíľu. Predstavujem vám polohovateľný stolný držiak na telefón s bezdrôtovým nabíjaním. Je to poctivý kus kovu. Na spodku sú pogumované plochy, aby sa nešmýkal na stole. Výrobca myslel naozaj na všetko. K držiaku sa dodáva poriadne dlhý 2 metrový USB-C kábel a takéto úchyty na vedenie kábla.

Polohovateľný stolný držiak na telefón s bezdrôtovým nabíjaním

 

Charging Car Mount

Jeden z najpoužívanejších držiakov z celého radu bude asi držiak do auta. K dispozícii je verzia s bezdrôtovým nabíjaním aj bez neho. Držiak sa skladá z veľkej magnetickej platformy, guľovej hlavy a pripevňuje sa priamo na palubnú dosku pomocou mimoriadne odolnej lepiacej podložky 3M VHB.

Držiak do auta

 

Creator Kit

Creator Kit je to vlastne sada - držiaka telefónu - doplnený o redukcie na uchytenie pre statív so štandardným statívovým závitom 1/4, držiak akčných kamier GoPro a držiak Peak Design Capture.

Telefón takto môžete pripevniť napríklad na akýkoľvek statív ktorý bežne používate so svojím fotoaparátom. Telefón viete pripevniť na výšku alebo na šírku a okamžite odpojiť jednoduchým stlačením tlačidla.

Držiak uchytený do Peak Design Capture

Vďaka redukcii GoPro Mount môžete držiak nasadiť priamo na prilbu alebo hrudný držiak. S touto redukciou viete držiak uchytiť na statívy Peak Design alebo do ich spony s názvom Capture. Takto napríklad viete pripevniť telefón aj k popruhu na batohu.

 

The Wallet

Ďalším doplnkom krytu EveryDay Case je magnetická peňaženka. Tá sa vyrába v dvoch vyhotoveniach a to vo verzii slim alebo stand. Verzia slim je minimalistická elegantná peňaženka, ktorá pojme až sedem kariet. Verzia Stand spája peňaženku na telefón s nastaviteľným stojanom.

Minimalistická elegantná peňaženka

 

Wall Mount

Recepty v kuchyni, podcasty v kúpeľni, videohovory z dielne... potenciál ďalšieho využitia telefónu v domácnosti je nekonečný, tvrdí výrobca. Vďaka tomuto jednoduchému držiaku na stenu bezpečne pripevníte telefón na akúkoľvek stenu, zrkadlo, dlaždice alebo iný rovný povrch. Dodáva sa v dvoch farebných vyhotoveniach: v tmavo šedej a béžovej.

Potenciál ďalšieho využitia telefónu v domácnosti je nekonečný...

 

Moto Bar Mount

Na záver tu máme ešte jednu špecialitku. Je to držiak na motocykel. Podľa Apple môžu nekvalitné držiaky kvôli vibráciám prenášaných z motora zničiť stabilizáciu optickej sústavy telefónu. Toto však nie je ten prípad. Peak design tvrdí, že má najlepší tlmič vibrácií vo svojej triede, ktorý zabraňuje poškodeniu telefónu aj pri jazde v teréne. Dodáva sa v dvoch vyhotoveniach. A to s uchytením na riadidlá a s uchytením na predstavec.

Držiak na motocykel

 

Zhrnutie

Verím, že sa mi podarilo v krátkosti predstaviť vám tento skvelý systém príslušenstva. Osobne budem naďalej používať kryt telefónu aj s držiakom na bicykel. Tiež sa mi pozdáva univerzálny držiak, ktorý viem prichytiť na rôzne miesta a tak využiť naplno ponúkané možnosti tohto systému. Super je aj ministatív a Creator kit. A ktorý držiak sa páči vám?

Peak Design Mobile nájdete v eshope PRO.Laika
 

Video predstavenie: Peak Design Mobile
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...