Test vreckového generátora dymu PMI SmokeNINJA

Test vreckového generátora dymu PMI SmokeNINJA

Predstavujeme vám kompaktný dymostroj, ktorý sme radi odskúšali.  /  Srnec Karol / 06.05.2024 / 06:00

Keď som uvidel dymostrojček SmokeNINJA na predvádzacej akcii, hneď som vedel, že ho chcem. Má neskutočný WOW efekt. Chcete ho, aj keď ho nepotrebujete. Ja ale preňho mám využitie. Občas sa mi efekt dymu hodí pri fotografovaní produktových fotografii a chcem ho využívať aj pri portrétoch v interiéri.

Predstavenie

SmokeNINJA je kompaktný generátor dymu, ktorý sa ľahko prenáša. Vďaka batérii je nezávislý od el. siete. Dodáva sa v kite s príslušenstvom. V tvrdom škrupinovom puzdre nájdete samotný dymostroj s diaľkovým ovládaním, súpravou trysiek, magnetický adaptér, adaptér pre upevnenie na statív s ¼ závitom a 100 ml náplň. Tá vydrží až 200 minút. Prístroj je vhodný pre fotografov aj videotvorcov. Pomocou neho vytvoríte v miestnosti zaujímavú atmosféru, alebo ho využijete na vytvorenie efektov pri fotografovaní a nakrúcaní produktov, jedál, nápojov alebo portrétov v ateliéri.

 

 

 

SmokeNINJA s diaľkovým ovládaním a s náplňou.

 

Zariadenie je dôkladne premyslené. Dizajn, ovládanie, ale i ochrana pred prehriatím. Zabudovaný akumulátor sa nabíja cez USB-C konektor. Je vymeniteľný a tak môžete mať aj dva, či viac, ak plánujete s ním pracovať dlhšie. Plné nabitie trvá 90 minút. Dva svetelné pásy indikujú úroveň nabitia a počas práce úroveň pripravenosti. Zároveň menia farbu podľa toho, ktorý režim zvolíte. Prístroj sa zapína trojitým stlačením ON/OFF. Potom si vyberiete režim: FOG (Hmla), DRY ICE (Suchý ľad), alebo STEAM (Para). Každý má iný charakter a využitie.

V režime FOG SmokeNINJA produkuje dym, ktorý vytvorí atmosféru miestnosti s náruživými fajčiarmi.

Asi najatraktívnejší je režim DRY ICE, vhodný pre produktovú fotografiu. Prístroj napodobuje efekt suchého ľadu, kedy sa dym drží tesne nad povrchom. Je nutné použiť nástavec s molitanom, ktorý výrazne spomaľuje rýchlosť prúdenia dymu. Bez neho sa dym nedrží nad povrchom, ale aj to je využiteľné. Dym je výrazný a hustý.

Režim STEAM produkuje najjemnejší dym, vhodný na vytvorenie atmosféry s difúzovaným svetlom, alebo pri fotografovaní a nakrúcaní videí potravín a nápojov.

S tryskou JET TIP, ktorá má špeciálne tvarovaný otvor viete dosiahnuť špecifický parný efekt s rýchlo prúdiacim dymom.


Dym v režime FOG.

 

Dym v režime DRY ICE.

 

Dym v režime DRY ICE s nástavcom.

 

Dym v režime SMOKE.

 

To, že môže mať dym rôzny charakter je dané prepracovanou zohrievacou komorou. V nej sa náplň zahrieva veľmi rýchlo, s prístrojom môžete pracovať krátko po zapnutí. Dym je čistý, bez zápachu a bezpečný. Môže ale na predmetoch zanechať jemný povlak, ktorý je potrebné utrieť.

SmokeNINJA dokáže generovať nepretržitý prúd dymu 60 sekúnd. Niekedy aj dlhšie. Prístroj má zabudovanú termálnu ochranu, ktorá zabraňuje jeho poškodeniu teplom.

SmokeNINJA v praxi

SmokeNINJA som otestoval najprv doma v improvizovanom ateliéri (cca 70x50 cm) na niekoľkých produktoch. Využil som aj diaľkové ovládanie, vďaka ktorému som mohol pracovať pohodlne spoza fotoaparátu. Pre všetkých, ktorí si dymostroj kúpia, mám malú radu. Dávajte si pozor na prievan, odporúčam pozatvárať okná i dvere, vypnúť klimatizáciu.

Domáci "ateliér"


 

Whisky pub

Whisky som fotografoval vo whyisky pube môjho kamaráta Izzina, ktorý mi pri fotografovaní aj asistoval. Pub má atmosféru, akú ja doma nikdy neurobím. Pre prisvetlenie som použil dve malé LED svetlá.

 

Pri práci so SmokeNINJA je ideálne mať asistenciu.


 

Efekt DRY ICE.

 

 

 

Prisvietené pomocou Zhiyun LED Fiveray M40 a malej LED Jupio.

 

A takto sa so SmokeNINJA vyhrala svadobná fotografka Zuzana Minarovičová.

Záver

SmokeNINJA je výborne navrhnutý prenosný dymostroj. Páči sa mi jeho ovládanie, ani nepotrebujete asistenta, dá sa ovládať diaľkovo. Oceňujem, že ponúka tri režimy s rôznym charakterom dymu, ktorý sa dá upravovať a smerovať pomocou nástavcov. Obrovským plusom, okrem kompaktných rozmerov a slušného výkonu, je napájanie akumulátorom, vďaka čomu ste nezávislí na el. sieti. Potešilo nabíjanie cez USB typu C a nízka spotreba kvapaliny potrebnej na výrobu dymu. Priložená fľaštička s objemom 100 ml vydrží hodiny. Praktická je možnosť uchytenia pomocou magnetu, alebo upevnenia na statív, či rameno.

Pri fotografovaní portrétov, portrétované osoby ocenia, že je dym nedráždivý. Musíte počítať s tým, že na povrchoch sa môže vytvoriť jemný film, ktorý potom musíte utrieť.

Prístroj nie je vhodný na použitie v exteriéri, na to je jeho výkon malý a aj slabší vánok vám dym okamžite rozfúka. To je len varovanie, ak by ste si ho chceli kúpiť pre takéto použitie. Nie je to chyba, jednoducho na to nieje určený.

PMI SmokeNINJA v ponuke obchodu Pro.Laika.

Test vreckového generátora dymu PMI SmokeNINJA
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...