Praktický a dizajnový - fotobatoh LowePro Photo Sport

Praktický a dizajnový - fotobatoh LowePro Photo Sport

Recenzie  /  Michaela Bimanová / 04.01.2016 / 12:10

Lowepro Photo Sport 300 AW II je originálne riešený fotobatoh, ktorý vás na prvý pohľad upúta svojim jednoduchým dizajnom.

Jeho praktickú stránku oceníte hneď, ako ho zoberiete na malý výlet. Oddelené prístupy k fototechnike a vašim osobným veciam umožňujú dobre ochrániť vašu fotovýbavu od prípadných nečistôt.

Navyše je vpredu extra priedušné vrecko, do ktorého môžete vložiť napríklad vlhké veci, aby vám nezatuchli v ruksaku.

Ďalšie menšie vrecká a priečinky môžete využiť na príslušenstvo či osobné veci. Veľké plus je aj priestor na hydrapak, ktorý však môžete využiť alternatívne, napríklad na notebook alebo dokumenty.

Fotobatoh je vyrobený z odľahčených materiálov s komfortnou konštrukciou, ktorá netlačí, udrží váš chrbát v suchu a jednoducho ju prispôsobíte svojej telesnej konštrukcii. Voči nepriaznivým klimatickým podmienkam je vybavený pláštenkou. Vďaka svojmu originálnemu prevedeniu ho môžete využívať celoročne na turistiku či šport.

Lowepro Photo Sport 300 AW II je dvojkomorový otudoorový fotobatoh v úplne novom prevedení konštrukcie s praktickým bočným otváraním fotokomory. Je určený pre všetkých fotografov, ktorí milujú outdoorové aktivity v prírode a chcú mať svoj fotoaparát stále pri sebe. Vďaka svojmu športovému dizajnu a premyslenému nastaviteľnému chrbtovému systému je ideálny na výlety do hôr, turistiku, cykloturistiku, MTB, in-line skating, v zime ho môžete využiť pri bežkovaní, zjazdovom lyžovaní alebo turistike.


Batoh Lowepro Photo Sport 300 AW II sa vyznačuje výborne riešeným športovým chrbtovým systémom a originálnym riešením vnútorného usporiadania. Je vyrobený z ľahkých a odolných vonkajších materiálov s rip-stop úpravou. V hlavnom priestore ruksaku je prišitá polstrovaná fotokomora s vnútornou oddeľovacou prepážkou na suchý zips a s prístupom z ľavého boku batohu. Jej veko je vybavené YKK zipsom s dvoma kovovými bežcami a kompresným poistným popruhom s plastovou sponou. Fotokomora je v priestore hlavnej komory umiestnená tak, že svoje osobné veci môžete ukladať nad aj pod ňu. Celú fotokomoru je možné v rámci hlavnej komory uzavrieť a skomprimovať jej objem pomocou kompresného popruhu tak, aby bola prenášaná fototechnika bezpečne fixovaná proti otrasom pri pohybe.

Prístup do hlavnej komory je cez veľké veko batohu Lowepro Photo Sport 300 AW II fixované v uzavretej polohe dvojicou kompresných popruhov s plastovými sponami. Okrem toho je okraj hlavnej komory lemovaný sťahovacou légiou so šnúrkou a sťahovadlom. V zadnej časti batohu rovno pod chrbtovým systémom sa nachádza samostatná komora pre uloženie hydrapacku, notebooku či dokumentov. Tá je uzatvárateľná zipsom YKK s dvomi kovovými bežcami a hneď pod ním je otvor pre vyvedenie hadice hydrapacku.

Na veku hlavnej komory (hlave batohu) sa nachádza vonkajšia kapsa na zips YKK pre drobné osobné veci okamžitej potreby (kľúče, doklady, peňaženka, mobil a pod.). Na prednej strane batohu sa nachádza veľká elastická vonkajšia kapsa na rôzne osobné veci (bunda, čiapka, prilba). Rovnako aj na pravej bočnej strane je jedno sieťované elastické vrecko na príslušenstvo (fľaša na vodu a pod.). 


Lovepro Photo Sport 300 AW II je vybavený výborným nosným chrbtovým systémom, ktorého základom je ergonomicky tvarovaný, dobre polstrovaný chrbát z penového materiálu so vzduchovými kanálikmi, ktoré výborne odvádzajú pot od tela a pomáhajú tak uchovať chrbát v suchu. Batoh je vybavený pohodlnými, 5 cm širokými, dĺžkovo nastaviteľnými, dobre polstrovanými ramennými popruhmi z nových odľahčených materiálov. Tie sú vybavené úchytkami pre uchytenie hadice hydrapaku a hrudným výškovo nastaviteľným kompresným popruhom na sponu pre nastavenie tuhosti uchytenia batohu k telu.

Poslednou súčasťou chrbtového systému batohu je robustný a ergonomicky tvarovaný bedrový pás s dvomi príručnými kapsami na zips YKK na uschovanie drobných osobných vecí (kľúče, mobil, pamäťové karty).

Pomocou 4 kompresných popruhov je možné nastaviť tuhosť uchytenia batohu k bedrovému pásu a ramenným popruhom. Pre pohodlné prenášanie a manipuláciu na kratšiu vzdialenosť disponuje batoh páskovou rukoväťou, ktorá je umiestnená na hornej strane batohu. Z prednej vonkajšej strany sú na dolnej hrane našité dve slučky, doplnené v strednej časti dvojicou horných fixačných elastických kompresných šnúrok, ktoré sú určené pre uchytenie trekingovej či lezeckej výbavy (trekové palice, cepíny a pod.).


Lowepro Photo Sport 300 AW II je ušitý z moderných nepremokavých a vysoko odolných technických vonkajších materiálov. Reflexné prvky pre vyššiu bezpečnosť pri pohybe v zhoršených podmienkach viditeľnosti. Pre nosenie v naozaj veľmi nepriaznivých podmienkach je vybavený integrovanou pláštenkou All Weather Cover™ (AW) na ochranu proti extrémnym klimatickým podmienkam s bezpečnostnými reflexnými prvkami.

 

Parametre batohu Lowepro Photo Sport 300 AW II
 

vonkajšie rozmery (š-h-v): 27 x 24 x 56 cm

vnútorne rozmery (š-h-v): 21 x 9 x 22,3 cm

hmotnosť batohu: 1,48 kg

farba: čierna

 

Kapacita batohu

 

CSC, alebo DSLR so základným objektívom

1-2 objektívy, blesk, statív, príslušenstvo, tablet (do 10“), osobné veci

trekingová a outdoor výbava (hydrapack, trekové paličky/ cepíny)

 

Lowepro Photo Sport 300 AW II je pohodlný a praktický, zároveň dizajnový kúsok, ktorý nesmie chýbať vo vašej fotovýbave ak máte radi šport a aktívny pohyb.

 

Lowepro Photo Sport 200 AW II, Čierny

Lowepro Photo Sport 200 AW II, Modrý

Lowepro Photo Sport 300 AW II, Čierny

Lowepro Photo Sport 300 AW II, Modrý

Praktický a dizajnový - fotobatoh LowePro Photo Sport
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

  • Jozi WhiteBalance / 05.01.2016 10:55:23
    Pekný a funkčný. Mám iba tašky Lowepro, ale ruksak mi chýba. Zvažujem práve tenok alebo Pro Tactic. Asi ale vyhrá tento outdoor dizajn a praktické vychytávky.
  • Nina Horná / 05.01.2016 16:16:01
    Vyzerá to šikovne z pohľadu fototechniky, ale tá výstuž na chrbte má ešte rezervy oproti normálnym turistickým batohom
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...