Canon LEGRIA mini - vrecková kamera

Recenzia  /  Martin Farkaš / 11.09.2013 / 00:00

Dnešné pokročilé technológie ktoré prevládajú vo video segmente spôsobili ústup klasických amatérskych video kamier. Tradičný výrobcovia preto musia hľadať nové koncepty, ktoré užívateľov oslovia. Ide predovšetkým o funkčnosť, kreativitu, dizajn a jednoduchú obsluhu. Presne tieto parametre spĺňa aj nová kamera z dielne spoločnosti Canon.

LEGRIA mini predstavuje nový koncept videokamery určený pre širokú verejnosť spĺňajúci všetky potreby amatérskych kameramanov. Dizajn kamery je nielen funkčný ale aj štýlový. Elegantný plochý tvar umožňuje kameru nosiť stále pri sebe vo vrecku alebo v taške/kabelke. Jednoduché ovládanie pomocou dotykového displeja umožňuje aj laikovi vytvárať zaujímavé a pútavé videá s pomocou tých najmodernejších funkcií.

Základná charakteristika tohto prístroju pripomínajúceho svojim vzhľadom miniatúrny projektor je zaujímavá. Prvé čo vás na kamere zaujme je veľký výklopný dotykový displej s uhlopriečkou 6.8 cm a rozlíšením 230 tisíc bodov na hornej časti prístroja.

V prednej časti sa nachádza objektív typu rybie oko (fish-eye) disponujúci svetelnosťou F/2.8, čo vám umožní natáčať video aj v horších svetelných podmienkach. Tiež tu nájdete stereofónne mikrofóny starajúce sa o nahrávanie čistého zvuku. Zvuk môžete ešte vylepšiť optimalizovaním pomocou digitálnych filtrov ktoré nastavíte v menu kamery. Počas nakrúcania videa má uhol záberu 160° a pri fotografovaní až 170°. Samozrejmosťou je nahrávanie videa v rozlíšení Full HD (1920 x 1080) so snímkovou frekvenciou 25 obrázkov za sekundu v kvalite až 24 Mb/s. (Pri zvolení najvyššej kvality videa je potrebné použiť dostatočne rýchlu pamäťovú kartu Micro SD. Minimálna rýchlosť zápisu je 30Mb/s. Vhodná pamäťová karta je napríklad SanDisk micro SDHC Ultra 16GB) Na spodnej strane nájdete klasický statívový závit a tiež praktický výklopný stojan, ktorý vám umožní rýchlo a presne nasmerovať kameru tam kam potrebujete.

Tlačidlo na snímanie fotografií nájdete na ľavej strane kamery a funguje rovnako ako pri fotoaparátoch. Pravá strana patrí prepínaču ON/OFF a prehrávaniu videí a fotografií. Prepínač na zapnutie/vypnutie prístroja má ešte jednu dôležitú funkciu, odkryje vám ochrannú clonu z objektívu. Je to praktické riešenie, pretože sa nemusíte báť o poškodenie prednej šošovky pri prenášaní.

LEGRIA mini vám vďaka výklopnému displeju ponúka jedinečnú možnosť natáčať video a fotografovať z tých najkrkolomnejších pozícií. Obraz na displeji a v zázname sa automatický prispôsobí otočeniu kamery a vy tak môžete popustiť uzdu fantázii. Kameru môžete nasmerovať pomocou vstavaného stojanu alebo ju môžete pripevniť na statív.

Okrem videozáznamu môžete kameru využiť ako fotoaparát, ktorý vám poskytne praktické rozlíšenie 12.8 Mpx.

Užívatelia ktorí chcú vytvárať kreatívne videosekvencie majú k dispozícii niekoľko zaujímavých funkcií. Napríklad Fast Motion Capture vám umožní zrýchliť snímanú scénu až 4x. Naopak Slow Motion Capture vám poskytne spomalenie záberu v hodnotách 2x alebo 4x. Ďalšou zaujímavou funkciou je Video Snapshot v ktorom kamera za každým stlačením spúšte nahrá krátke štvorsekundové video. Poskladaním takýchto „momentiek“ potom vznikne krátky časozberný záznam zložený napríklad z celodenných udalostí.

Dnešným štandardom je integrácia WiFi modulu do mnohých zariadení. LEGRIA mini nie je výnimkou. Ovládanie kamery z vášho telefónu (smartphone) alebo tabletu je samozrejmosťou. Videá a fotografie môžete vďaka WiFi rýchlo a bezproblémovo stiahnuť do svojho prenosného zariadenia alebo zdieľať s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Propagačné video kde sú ukázané niektoré situácie na ktoré je kamera prispôsobená.

 

Produktové video určené pre Americký trh. Kamera je označená ako Vixia mini, avšak kamera je totožná s LEGRIA mini.

 

Čítajte ďalšie recenzie na tento produkt.

 

Galéria k článku

Canon LEGRIA mini - vrecková kamera
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...