Zoznámte sa s FDR-X3000R, novým BOSSom sveta športových kamier Action Cam

Zoznámte sa s FDR-X3000R, novým BOSSom sveta športových kamier Action Cam

Novinky  /  Tlačová Správa / 05.09.2016 / 13:45

Natočte videá svojho života, ktoré budete hrdo ukladať a zdieľať

 

  • Kompaktná športová kamera Action Cam FDR-X3000R 4K optickou stabilizáciou Balanced Optical SteadyShot™ (B.O.SS), účinnou dokonca aj v 4K a pri vysokorýchlostnom nahrávaní
  • Nový snímač 1/2.5 typu 8.2MP Exmor R™ CMOS navrhnutý pre video s pomerom strán 16:9 a procesorom BIONZ X™ a technológiou Full Pixel Readout (tj. bez vynechávania riadkov a priemerovania viac pixelov)
  • Nový širokouhlý objektív ZEISS® Tessar s prirodzenejším podaním obrazu a zásadne zníženým skreslením.
  • Intuitívne ovládanie, úplná kontrola nad parametrami nahrávania, možnosť zapnutia a vypnutia cez Bluetooth a úplne nový náramkový diaľkový ovládač Live-View Remote, s novými možnosťami uchytenia
  • Dodáva sa spolu s novo navrhnutým podvodným puzdrom s odolnosťou až do hĺbky 60m (MPK-UWH1)
  • Dokáže zachytiť sériu vysoko kvalitných statických snímok pre časozberné video vo formáte 4K

 

Sony dnes uviedla na trh novú videokameru 4K Action Cam, ktorá v sebe spája špičkové zobrazovacie technológie - vďaka nim vznikla kamera zaručujúca dokonalý zážitok pri natáčaní videa. Vďaka kamere budú jej užívatelia nahrávať videá, ktoré budú s hrdosťou zdieľať, ukladať a raz sa nimi pochvália aj budúcim generáciám. Nová videokamera 4K FDR-X3000Ri je obohatená veľkým množstvom technológií, ktoré u športových kamier typu POV (point-of-view), snímajúcich scénu z pohľadu natáčajúceho, ešte neboli použité. K týmto technológiám patrí technológia B.O.SS patentovaná spoločnosťou Sony, ktorá sa už uplatňuje v prémiovom rade videokamier Sony Handycam®, a vôbec po prvý raz bola upravená na použitie u športovej kamery Action Cam.

Táto videokamera bola navrhnutá na použitie v premenlivom reálnom svete.

Vďaka tomu, že je tento model navyše vybavený novou technológiou B.O.SS, jej užívatelia sa už nemusia báť trhaného alebo roztraseného videa. Či už sa rozhodnete natáčať z ruky alebo videokameru FDR-X3000R pripevniť na bicykel či auto, (pomocou niektorých z celého radu voliteľných doplnkov), vždy dosiahne videokamera viditeľne lepšie výsledkyii v porovnaní s inými súčasnými modelmiiii. Táto stabilizácia obrazu je dokonca schopná kompenzovať aj silné otrasy kamery a vie nahrávať v režime rozlíšenia 4K alebo v režime vysokorýchlostného nahrávania 120fps v rozlišení Full HD.

Nový model sa dodáva v sete s najnovším diaľkovým ovládaním (RM-LVR3V)iv, ktorý je približne o 30% menší, ako jeho predchodca. Vďaka adaptéru, ktorý je súčasťou balenia, môžete ovládanie pripevniť na rôzne držiaky, napr. držiak Handlebar Mount (VCT-HM2), Shooting Grip (vct-STG1) alebo nový držiak Finger Grip (AKA-FGP1). Diaľkové ovládanie sa tiež dá nosiť ako náramkové hodinky. Jeho hlavnou výhodou je možnosť ovládať nastavenia natáčania, vrátane zapnutia/vypnutia (on/off), spustenia/zastavenia, natáčania (start/stop), bez toho, aby ste sa museli dotknúť samotnej kamery. Užívatelia môžu tiež ovládať videokameru pomocou voľne dostupnej aplikácie PlayMemories Mobile™ prostredníctvom svojich smartfónov a tabletoviv. Nová videokamera a diaľkové ovládanie Live-View Remote majú rovnaké používateľské rozhranie a systém menu s výrazným označením údajov o nastavení videokamery, ktoré uľahčujú prechádzanie menu a individuálne nastavenie podľa potreby.

Okrem toho, že je možné videokamerou FDR-X3000R natáčať vyvážené videá v úchvatnom rozlíšení 4Kv, ponúka tento nový model možnosť intervalového snímania v rozlíšení 8.3MPx, vďaka ktorému vytvoríte úžasné časozberné videá v rozlíšení 4Kv. Videá potom môžete jednoducho editovať pomocou bezplatného softvéru Action Cam Movie Creator PCxi a zdieľať ich s kýmkoľvek budete chcieťxii. Musíme vás ale varovať, pretože výsledky vášho natáčania vám budú priatelia závidieť.

Spojenie jednoduchosti použitia a úžasných výsledkov bolo možné vďaka mnohým technologickým zázrakom z dielne Sony, ktoré sa v tele tejto športovej kamery ukrývajú. Model FDR-X3000R je vybavený rovnakým procesorom BIONZ X, ktorý nájdete napr. v špičkových fotoaparátoch Sony ɑ7, a ktorý bol optimalizovaný pre použitie vo videokamerách Action Cam. Svetlo zachytáva novovyvinutý snímač Exmor R CMOS a nová optika ZEISS® Tessar zabezpečuje prirodzenejší obraz s menším skreslením v porovnaní s ostatnými súčasnými modelmii. Kombinácia obrazového snímača a procesora umožňuje použitie technológie Full Pixel Readout, ktorá dodáva záznamu realistickejšie farby a obmedzuje vznik farebných artefaktov a moiré. Môžete robiť video vo vysokom rozlíšení 4K pri 100Mbps, Full HD pri 50/100Mbps vo formáte XAVC S™XIII. Stereo mikrofóny zabezpečia jasný a čistý zvuk aj so systémom Wind Noise Reduction redukujúci šum vetra, takže môžete nahrávať také audio, ktoré naozaj chceteXIV.

Vlastnosti, ktoré sú u existujúcich modelov Action Cam obľúbené, nájdete aj u nového modelu. Patrí k nim napr. nastavenie uhla záberu na "široký", "stredný" alebo "úzky"XV a plynulý elektronický zoom (až 3x), ktorý sa dá využiť aj pri natáčaní videa. Tiež ponúka nahrávanie slučky, vysokorýchlostné nahrávanie vo Full HD/ pri snímkovej frekvencii 100/120p pre úchvatné spomalené záberyXVI, živé streamovanie cez platformu UstreamXVII, sekvenčné snímanie Burst Shooting a možnosť manuálneho nastavenia vyváženia bielej a automatický posun expozície. Výhodou videokamery FDR-X3000R je telo odolné proti vlhkosti a navyše sa dodáva s plne vodotesným puzdrom pre snímanie pod vodou Underwater Housing (MPK-UWH1), ktoré je funkčné pri ponore až do 60 metrov. Je tiež vybavená vstavaným stativovým závitom, ktorý umožňuje pripevniť množstvo rôzneho príslušenstva, bez toho aby bolo potrebné použiť adaptér alebo puzdro. Všetky výstupy boli umiestnené na zadnú stranu kamery. To uľahčuje použitie HDMI, Micro USB alebo jacku pre mikrofón, aj keď je kamera pripevnená k rôznym typom príslušenstva pre Action Cam.

Funkcia Highlight Movie Maker,XVIII vyvinutá spoločnosťou Sony, automaticky vyberá zábery, akčné scény a rozpoznáva tváre, následne vytvára krátke videá, vrátane hudobného podkresu. K videu dodáva vstavaný systém GPS, zaznamenávajúci rýchlosť a údaje o polohe. Vytvára potom novú video zložku, ktorá ukazuje vašu trasu a informácie o rýchlosti, takže potom môžete archivovať svoje dobrodružstvo s dokonalou presnosťou XIX.

Rastúca ponuka doplnkov ku kamerám bola rozšírená o ďalšie dva novopredstavené produkty, ktoré sú ideálnymi doplnkami k modelu FDR-X3000R. Prvým z nich je AKA-FGP1 Finger Grip, držiak, ktorý umožňuje jednoduchú kontrolu a ovládanie kamery jednou rukou pomocou ovládača Live-View Remote a umožňuje naklopenie displeja až do uhla 120°. To uľahčuje natáčanie zaujímavých záberov z podhľadu alebo nadhľadu. Ochrana objektívu AKA-MCP1 MC Protector poskytuje extra ochrannú vrstvu, ktorá objektív chráni pred špinou, prachom a poškriabaním, keď kameru používate bez krytu pre použitie vo vode. Je potiahnutý pokročilou antireflexnou vrstvou, ktorá zabezpečuje výnimočnú kvalitu obrazu a odpudzuje vodu a olej.

Videokamera FDR-X3000R sa začne dovážať v novembri 2016.

Zoznámte sa s FDR-X3000R, novým BOSSom sveta športových kamier Action Cam
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...