Zdieľajte svoj život s novým foto-videoaparátom LUMIX G100

Zdieľajte svoj život s novým foto-videoaparátom LUMIX G100

Ultrakompaktná bezzrkadlovka pre vloggerov  /  PRO.Laika / 24.06.2020 / 13:30

Bratislava 24. júna 2020 –Spoločnosť Panasonic rozširuje rad fotoaparátov Lumix G o nový ultrakompaktný model bezzrkadlovky LUMIX G100. Tento jedinečný hybridný prístroj bol vyvinutý špeciálne pre vloggerov a tvorcov obsahu, ktorým umožní zdieľanie príbehov v tej najlepšej kvalite.

 

Model G100 je konštruovaný tak, aby sa stal jasnou voľbou pre tých, ktorí majú vášeň, tvoria príbehy a majú cestovateľskú dušu. Ľahké a kompaktné telo spolu s vynikajúcou kvalitou fotografií i videa z neho robia ideálneho partnera pre tvorcov obsahu.

Výrazne lepšia kvalita videa

S LUMIX G100 môžete produkovať úplne plynulé videá vo vysokom rozlíšení 4K alebo Full HD v rôznych snímkových frekvenciách. Vo svete, kde mnoho tvorcov obsahu používa na natáčanie videa smartfóny, sa od nich môžete vďaka vynikajúcej kvalite obrazu G100 odlíšiť. Vďaka dramaticky väčšiemu senzoru môžete, na rozdiel od smartfónov, zhotovovať fantastické fotografie aj videá v rôznych svetelných podmienkach. Vaše zábery budú krásne jasné aj pri slabom osvetlení a v nočných podmienkach. Väčší MFT senzor tiež pomáha vytvárať umelecky rozmazané pozadie, ktoré vášmu obsahu dodá punc profesionality.

Nový ultrakompaktný model bezzrkadlovky - LUMIX G100

Výkonných päť špeciálnych hybridných stabilizátorov obrazu preukazuje vynikajúcu službu pri natáčaní videa za pohybu. Výsledné zábery sú oveľa plynulejšie, elegantnejšie a pre diváka komfortnejšie. Či už chodíte po dome, idete na bicykli alebo dokonca natáčate z idúceho vozidla – vždy sa môžete spoľahnúť na model G100, ktorý vás podrží potrebnou stabilitou.

Model LUMIX G100 vás nesklame ani kvalitou zvuku: obsahuje totiž integrovaný zvukový systém s prelomovou technológiou OZO Audio od Nokie. Ide o vôbec prvú bezzrkadlovku na svete, ktorá ponúka túto vyspelú funkciu. Tri interné mikrofóny sa postarajú o nahrávku s čistým, jasným a nijako neskresleným zvukom. Model G100 tiež sleduje hlas detegovanej osoby a automaticky prepína do najvhodnejšieho zvukového režimu pre danú situáciu. Vďaka tejto všestrannej zvukovej technológii bude váš zvuk taký dobrý, že už nebudete musieť investovať do samostatného externého mikrofónu.

 

[1]Pri použití vymeniteľného objektívu (H-FS12032 nebo H-FS35100), ktorý je v predeji pred uvedením fotoaparátu, je potrebné aktualizovať firmvér objektívu na najnovšiu verziu.

Špeciálne funkcie

Či tvoríte akýkoľvek druh obsahu, LUMIX G100 si s tým poradí. Dokonalým príkladom je nový režim Video Selfie, vďaka ktorému budete vy aj pozadie na zázname dokonale ostrí hneď na prvý pokus.

Špeciálne videoefekty, ako napríklad spomalené zábery (slowmotion), časozber, sú tiež veľmi jednoduché. Skúsených vloggerov určite poteší, že nechýba ani možnosť nahrávania vo farebnom profile V-LogL vrátane podpory LUT (Look Up Table), ktoré možno použiť v postprodukcii.

Zachytenie okamihov s dĺžkou zlomkov sekúnd vám umožní fantastická funkcia 4K Foto Panasonic, s ktorou môžete snímať rýchlosťou 30 snímok za sekundu a vybrať si iba záber, ktorý je najviac „akčný“, a to napríklad akciu, ktorá sa udiala o 1 sekundu skôr, než ste stihli stlačiť spúšť.

Vyvážená ergonómia a praktickosť

S váhou len 422 g je LUMIX G100 veľmi ľahkým a kompaktným prístrojom, ktorý si radi pribalíte, keď cestujete kamkoľvek.

Na výber máte hľadáčik s vysokým rozlíšením alebo trojpalcový displej, opäť s vysokým rozlíšením. Dotykový selfie displej sa pohodlne otáča do všetkých smerov, čím podstatne uľahčuje fotografovanie aj natáčanie z podhľadu, nadhľadu a ďalších uhlov vrátane selfie.

Najmä vloggerom je potom určená funkcia Frame Marker, ktorá uľahčuje kontrolu nad kompozíciou a ponúka niekoľko najpopulárnejších pomerov strán.Aby ste na prvý pohľad videli, či sa natáča, zobrazí sa neprehliadnuteľný červený rámček indikátora natáčania „REC Frame Indicator“.

Statív/grip SHGR1

Súčasťou súpravy Lumix G100 je tiež statív/grip SHGR1, ktorý možno zároveň využiť ako statív aj ako pohodlný predĺžený grip. S pomocou USB z neho potom môžete ovládať spúšťanie či zastavenie nahrávania videa, spúšť fotoaparátu alebo uspať/prebudiť fotoaparát z pohotovostného režimu.

Cez štandardný USB navyše môžete LUMIX G100 tiež nabíjať, takže sa nemusíte báť, že by vám niekde v teréne mohla dôjsť „šťava“.

Zdieľanie vášho príbehu nebolo nikdy jednoduchšie vďaka rozšíreným možnostiam konektivity.

LUMIX G100 integruje pripojenie Bluetooth i Wi-Fi pre jednoduché zdieľanie vašich najlepších „stories“.

Špeciálne tlačidlo na nahrávanie prenáša videá a fotografie rovno do vášho telefónu

Špeciálne tlačidlo na nahrávanie prenáša videá a fotografie rovno do vášho telefónu, z ktorého môžete okamžite zdieľať váš obsah na sociálnych sieťach prostredníctvom bezplatnej aplikácie LUMIX Sync. Tá funguje pre operačný systém iOS a Android.

Bluetooth Low Energy (Bluetooth 4.2) umožňuje, aby váš smartfón a fotoaparát boli neustále online s minimálnou spotrebou energie. Pomocou smartfónu môže fotoaparát diaľkovo aktivovať a priraďovať GPS geotagy.

Smartfón môžete tiež použiť ako diaľkový ovládač pre nahrávanie videa i fotografovanie.

Panasonic Lumix G100 kúpite v obchode PRO.laika:

 

Panasonic Lumix DC-G100 + Lumix G Vario 12-32mm f/3,5-5,6 ASPH

Panasonic Lumix DC-G100 + Lumix 12-32mm f/3,5-5,6 ASPH +tripod grip kit SHGR1

Panasonic Lumix DC-G100 + Lumix 12-32mm f/3,5-5,6 ASPH + Lumix 35-100mm ASPH

Zdieľajte svoj život s novým foto-videoaparátom LUMIX G100
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...