Za hranicami všednosti: Nikon predstavuje širokouhlý objektív  NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S

Za hranicami všednosti: Nikon predstavuje širokouhlý objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S

Novinky  /  Tlačová Správa / 04.09.2019 / 08:00

Bratislava, 4. septembra 2019: Spoločnosť Nikon opäť rozširuje svoju zostavu objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,8 pre fotoaparáty mirrorless, a to o objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S. Vďaka pokročilej optike, výnimočnému výkonu pri fotografovaní zblízka a rozsiahlemu utesneniu pred poveternostnými vplyvmi ponúka tento plnoformátový objektív skutočnú všestrannosť. Je rovnako výkonný v stiesnených priestoroch aj pri snímaní rozsiahlych scenérií a panorám mesta. Umožňuje zachytiť neuveriteľné detaily v rôznych situáciách.

Tento 24 mm objektív s rýchlym zaostrovaním poskytuje vynikajúcu ostrosť od okraja po okraj dokonca aj pri snímaní s maximálne otvorenou clonou pri f/1,8. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,25 m dodáva používateľovi výnimočnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno. Bokeh je krásne hladký a prirodzene pôsobiaci a závoj, ktorý sa bežne vyskytuje pri širokouhlých objektívoch, je účinne potlačený, a to aj pri snímaní v protisvetle.

Takto bude vyzerať nová 24-ka na tele súčasných Nikon Z aparátoch (montáž)

Plnoformátový objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S je tiež vhodný na snímanie videosekvencií. Tvorcovia videosekvencií môžu snímať s ohromujúco malou hĺbkou ostrosti. Vyvážená perspektíva objektívu funguje rovnako dobre pri celkových filmových záberoch aj pri natáčaní rozhovorov v komorných interiéroch.

Dirk Jasper, Product Manager Nikon Europe, hovorí: „NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S prináša používateľom fotoaparátov Nikon Z slobodu pri práci s dostupným svetlom v prakticky každej situácii. Okrem toho ponúka vynikajúci výkon pri zaostrovaní zblízka: ostrosť je neuveriteľná aj keď zaostríte na blízke predmety či ich detaily.“

Súhrn hlavných funkcií

Širokouhlý objektív NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,8: tento 24 mm objektív je ultra ostrý od okraja po okraj a poskytuje brilantný výkon aj v slabom svetle, vďaka čomu umožňuje zachytiť každú zložku scény s realistickou čistotou.

Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižuje reflexy a závoj s cieľom dosiahnuť čistejšie snímky. Plynulý, tichý multi-focusing systém.

Výnimočné snímky zblízka: najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,25 m poskytuje plnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno. Ostrosť obrazu pri snímaní zblízka je lepšia ako pri porovnateľných objektívoch s touto ohniskovou vzdialenosťou.

Utesnenie pred poveternostnými vplyvmi: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti prachu a kvapkám vody.

Skvelý na filmovanie: takmer nehlučné automatické zaostrovanie umožňuje aj v tichých okamihoch dosiahnuť plný účinok. Ovládací krúžok možno použiť na nehlučné nastavenie clony či korekcie expozície a ako zaostrovací krúžok pri snímaní s manuálnym zaostrovaním.

Objektív bude dostupný v druhej polovici októbre 2019 za cenu 1 089€.

Za hranicami všednosti: Nikon predstavuje širokouhlý objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...