Vyhodnotili sme súťaž Česko očami Slovákov

Novinka  /  PRO.Laika / 30.01.2014 / 00:00
Do súťaže Česko očami Slovákov ste prihlásili takmer 750 fotografií. Už zbežné prelistovanie fotografiami ukázalo, že vašou najobľúbenejšou destináciou ostáva stále Praha, hlavné mesto ČR. Ostatné destinácie boli zastúpené pomerne málo a aj najlepšie fotografie, ktoré sme vybrali do druhého kola pri hodnotení boli poväčšine z Prahy.

21.1.2014 zasadla trojčlenná porota, aby vyhodnotila fotosúťaž a vybrala okrem víťazných fotografií aj fotografie na výstavu, ktorá bude počas mesiaca február visieť v našej galérii v PRO.Laika Gallery Restaurant.
Členmi poroty bola riaditeľka Czech Tourism Slovensko pani Nora Gill, slovenský fotograf Tomáš Hulík a fotograf a šéfredaktor redakčnej časti PRO.Laika Julo Kotus.
 
 
 

1. miesto v kategórii súťaž slovenskej verejnosti získala náladová fotografia "vianočnokaprová " od pána Adamoviča.
 
 
2. miesto v kategórii súťaž slovenskej verejnosti získala netradičná fotografia architektúry pani Haľkovej s názvom "malý krok pre človeka ..."
 
 
3. miesto v kategórii súťaž slovenskej verejnosti získavajú dvaja výhercovia a to pán Ondruš s fotografiou "vo svetle" a pán Hulla s kontrastnou fotografiou "Vzhůru do oblak".
 
 
Súťaž mala aj druhú neverejnú časť do ktorej posielali fotografie píšuci novinári.
 
 
1. miesto v kategórii súťaž novinárov obsadila v niekoľkých plánoch výpovedná fotografia pána Boris Németha s názvom "Ostrava Colours"
 
 
2. miesto v kategórii súťaž novinárov získava pán Dzúr s vtipnou fotografiou "Baťuv kanál"
 
 
3. miesto získava Peter Korček s fotografiami Pražský Orloj inak, ktoré znázorňujú najznámejšiu turistickú atrakciu z iného pohľadu.
 
Do súťaže ale prišlo veľmi veľa atraktívnych fotografií. V galérii sú zobrazené všetky, ktoré prešli do druhého kola vyhodnocovacieho procesu a z ktorých ktorákoľvek mohla byť ocenená aj umiestnením. Žiaľ, počet cien bol obmedzený a tak sa Vám chceme zavďačiť aspoň tým, že vaše fotografie zverejníme v tomto výbere.  Fotografie sme vyberali nielen z fotografického hľadiska, ale aj z ich prínosu či pohľadu na cestovný ruch a novinárske fotografie potom aj výpovednou hodnotou, iným pohľadom. Fotografie, na ktorých nebol jasne označený autor sme čitateľne označili vašimi menami, aby ste o autorstvo neprišli ani v tejto galérii.
 
Ešte raz výhercom gratulujeme a tešíme sa na vaše ďalšie fotografie v ďalších súťažiach.
 
Tím PRO.Laika
 

Organizátori súťaže:

Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism Slovensko                                    PRO.Laika foto video digital


Sponzori a partneri súťaže:

 

 

Galéria k článku


Vyhodnotili sme súťaž Česko očami Slovákov
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Ľuboš Hulla Ľuboš Hulla
    Ľuboš Hulla / 10.02.2014 22:54:00
    Nezhoduje sa Vám fotografia s menom autora, ktorého ste pridali do fotografie!Teda u tej mojej na 100%. "Vzhůru do oblak".
  • julo kotus julo kotus
    julo kotus / 11.02.2014 10:02:00
    prepáčte pán Hulla, opravujeme
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...