Videovýstup vo formáte RAW pre Nikon Z7 a Z6

Videovýstup vo formáte RAW pre Nikon Z7 a Z6

Novinky  /  Tlačová Správa / 17.12.2019 / 12:25

Amsterdam, Holandsko, 17. decembra 2019Spoločnosť Nikon dnes oznamuje, že pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty Z 7 a Z 6 bude k dispozícii videovýstup vo formáte RAW. Táto aktualizácia prichádza s vydaním firmvéru 2.20.

Nikon je prvý výrobca fotoaparátov, ktorý sprístupnil videovýstup vo formáte RAW priamo z plnoformátového mirrorless fotoaparátu cez rozhranie HDMI. Používatelia fotoaparátov Z 7 a Z 6 budú môcť využívať výstup 12-bitového dátového toku videa vo formáte RAW do externého rekordéra Atomos Ninja V, ktorý je súčasťou pokročilej súpravy Nikon Z 6 pre video¹ ². Dátový toku videa je zaznamenávaný ako ProRes RAW,³ ktorý zachováva presnosť farieb a rozširuje rozsah jasu a detaily v tieňoch. Tvorcovia videa získajú výhodu maximálnej flexibility pri postprodukcii bez spomalenia úprav: ideálne pre pracovné postupy HDR.

 

Po prevzatí aktualizácie firmvéru 2.20 je možné nainštalovať podporu videovýstupu vo formáte RAW do fotoaparátov Z 7 a Z 6 v servisoch Nikon. Táto služba bude bezplatná pre všetky fotoaparáty Nikon Z 6, ktoré boli zakúpené ako súčasť pokročilej súpravy Z 6 pre video.

Špičková obrazová kvalita je podstatou fotoaparátov radu Nikon Z a aktivovanie výstupu vo formáte RAW cez rozhranie HDMI predstavuje kľúčové vylepšenie pre všetkých tvorcov videa. Rad Z bude aj naďalej reagovať na meniace sa potreby používateľov a prinášať im nové funkcie prostredníctvom budúcich aktualizácií firmvéru.


¹ Pripravte svoj fotoaparát Z 7 alebo Z 6 na 12-bitový videovýstup vo formáte RAW. Stiahnite si aktualizáciu firmvéru 2.20 a potom vezmite fotoaparát do servisu Nikon na aktivovanie formátu RAW. Na službu sa vzťahujú poplatky. Ďalšie informácie získate v miestnom servise Nikon.
Prevezmite si firmvér 2.20 pre fotoaparát Z 7 tu.
Prevezmite si firmvér 2.20 pre fotoaparát Z 6 tu.
Nájdite svoj servis Nikon tu.

² Aby boli externé rekordéry Atomos Ninja V kompatibilné so záznamom videa vo formáte Nikon RAW, môžu tiež vyžadovať aktualizáciu firmvéru. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Atomos.
³ ProRes RAW je formát videa RAW vyvinutý spoločnosťou Apple Inc. v roku 2018.
⁴ Ak ste si svoj fotoaparát Z 6 zakúpili ako súčasť pokročilej súpravy Z 6 pre video a ešte nemáte predinštalovanú podporu pre videovýstup vo formáte RAW, najbližší servis Nikon vám ho nainštaluje bezplatne. Vyžaduje sa doklad o kúpe.

Videovýstup vo formáte RAW pre Nikon Z7 a Z6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...