Video: Predstavenie Nikon D6

Video: Predstavenie Nikon D6

Novinky  /  PRO.Laika / 19.02.2020 / 09:35

Pri príležitosti uvedenia Nikon D6 na trh sme si na tlačovej konferencii odchytili Filipa Bartáka – Nikon produktového špecialistu – s ktorým sme sa rozprávali o novej vlajkovej lodi, ale tiež o pripravovaných objektívoch pre Nikon Z systém.

Pozrite si video o novom Nikon D6

Určený pre profesionálov 

Nový Nikon je predovšetkým určený na fotografovanie reportáže, športu, zvierat a iných náročných disciplín. Najväčším vylepšením tohto modelu je kompletne prepracovaný autofokusový systém. Vďaka nemu disponuje nový model 105 voliteľnými snímačmi krížového typu s 1,6× vyššou hustotou pokrytia ako má D5. Prvý krát vidíme v DSLR fotoaparáte, funkciu zaostrovania na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania a to priamo v hľadáčiku.

Malé zmeny s veľkým dosahom

Zmeny nastali aj v dizajne fotoaparátu. Najpodstatnejšia je vo vrchnej časti prístroja, kde je umiestnený integrovaný GPS modul. Priamo v tele fotoaparátu je Wi-Fi a bluetooth, pre konektivitu s mobilnými zariadeniami. Zachované bolo aj sieťové rozhranie LAN. Prvky ovládania a ich rozloženie zostali nezmenené. Novinkou, ktorá prišla spolu s modelom D780 je možnosť upraviť si položky menu „i“ podľa seba.

Telo fotoaparátu je tiež kompatibilné s overenými zámkami Kensington, takže si pri práci s viacerými systémovými zostavami môžete zaistiť bezpečnosť svojich fotoaparátov.

Pamäťové karty a výdrž batérie

Pamäťové médiá zostali zachované. D6-ka podporuje 2 karty CFexpress (typ B) alebo 2 karty XQD, kartu v slote 2 možno používať na ukladanie po zaplnení alebo na záložné ukladanie, prípadne na oddelené ukladanie snímok NEF (RAW) a JPEG. 

Fotoaparát naďalej používa lítium-iónovú batériu EN-EL18c. Vďaka novému procesoru EXPEED 6, ktorý lepšie hospodári so spotrebou, na jedno nabitie je možné urobiť až 3580 snímkov (podľa CIPA štandardu), v praxi to môže byť o niekoľko tisíc viac.

Nové objektívy s bajonetom Nikon Z

Na tlačovej konferencii boli tiež predstavené dva nové objektívy kompatibilné s bezzrkadlovkami Nikon Z. Prvým z dvojice je vysoko svetelný ultra širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S. Vďaka pokročilým optickým prvkom a rozsiahlemu utesneniu voči poveternostným vplyvom je tento svetelný plnoformátový objektív pre mirrorless systém pripravený na reportážnu fotografiu, zábery architektúry a krajiny. Podľa výrobcu je tento objektív ultra ostrý od okraja po okraj a brilantný pri slabom svetle, vďaka čomu vykresľuje každý detail scény s mimoriadnou čistotou.

Druhým predstaveným objektívom je ultra kompaktný teleobjektív so zoomom NIKKOR Z 24 – 200 mm f/4 – 6,3 VR. Vďaka širokému rozsahu priblíženia 24 – 200 mm a nádherne rozostrenému pozadiu (bokeh) môže byť tento rýchlo zaostrujúci teleobjektív pre systém mirrorless jediným objektívom, ktorý budete potrebovať. Je ľahký, pohodlne sa zmestí do menších brašní, umožňuje zachytiť detailné fotografie a filmy a je chránený pred prachom a vlhkosťou.

Video: Predstavenie Nikon D6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...