Video: Predstavenie Canon EOS R6

Video: Predstavenie Canon EOS R6

Nová nadupaná fullframe bezzrkadlovka  /  Jozef Lukács / 09.07.2020 / 10:05

Canon predstavuje dve full frame bezzrkadlovky EOS R5 a EOS R6 a rozširuje tak svoj  EOS R systém. V tomto videu si predstavíme EOS R6. Ten je podľa výrobcu určený pre pokročilých nadšencov a profesionálov, ktorí zvažujú kúpu mirrorless fotoaparátu s vysokým výkonom. EOS R6 im ponúka stabilizovaný snímač s rozlíšením 20.1 megapixelov s rýchlosťou snímania až 20 obr./sek. Dokáže natáčať  4K video 60p a Full HD až 120p. Poďme si ho teraz pozrieť zblízka.

 

Snímač

Fotoaparát disponuje 20.1 megapixelovým CMOS snímačom. Toto rozlíšenie je dostačujúce aj pre tlač vo vysokom rozlíšení. V mnohých fotografických žánroch nie je potrebné vyššie rozlíšenie. Nastavenie ISO umožňuje rozsah 100 – 102 400.

IBIS

Prvý krát v EOS sérii prichádza Canon s fotoaparátom so vstavanou 5-osou stabilizáciou. Pri použití spoločne so stabilizáciou v RF objektívoch dosahuje účinnosť  až 8 EV – aktuálne najlepšiu stabilizáciu na svete. Či už fotíte z ruky, alebo natáčate bez statívu, vďaka takto efektívnej stabilizácii sa vaše kreatívne možnosti poriadne rozšíria.

Ostrenie

DIGIC X procesor a nová generácia Dual Pixel CMOS AF II posúva rýchlosť a spoľahlivosť ostrenia na úplne novú úroveň. Fotoaparát disponuje najrýchlejším zaostrovaním na svete s hodnotou 0,05 sekundy a je schopné zaostriť aj vo veľmi slabých svetelných podmienkach až do úrovne -6,5EV. K dispozícií je 6072 ostriacich bodov. Automatické ostrenie aj podľa našich skúseností  funguje naozaj spoľahlivo.

Fotoaparát dokáže snímať rýchlosťou  12 obrázkov za sekundu s mechanickou uzávierkou a až 20 obrázkov za sekundu s elektronickou uzávierkou .

Systém označovaný ako iTR AF X využíva  detekciu tváre a očí a spoločne s inteligentným učením  zabezpečí , aby objekty boli ostré aj pri ich nepredvídateľnom pohybe. Aj keď osoba otočí hlavu a nepozerá sa do objektívu, jeho hlava a telo budú naďalej sledované autofokusom.

Okrem detekcie tváre dokáže fotoaparát sledovať aj tváre a oči psov, mačiek a vtákov. Ja som túto funkciu vyskúšal na zajačikoch a funguje to výborne. Pri zapnutej priorite ostrení na zvieratá si to poradilo aj s takouto zložitou scénou a namiesto detí v popredí zaostrilo na zajačiky v pozadí.

Konektivita

So vstavaným Bluetooth a Wifi sa dokáže EOS R6 pripojiť k smartfónu alebo k sieti a posielať fotografie. Táto funkcia tiež umožňuje ovládať fotoaparát použitím aplikácie Camera Connect, alebo aj cez PC alebo Mac. Podporuje tiež automatické prenášanie fotografií a videa na cloudovú platformu image.canon,  z ktorej je možné fotografie zdieľať alebo vytlačiť. Je možná integrácia s Google Photos a Adobe Cloud.

Video

R6 dokáže natáčať v 4K UHD rozlíšení pri 59,94fps a  Full HD až do 119,88fps. Interne je možné video ukladať 8 bit alebo 10 bit 4.2.2. Spolu s možnosťou natáčať do Canon Log sa rozširujú možnosti postprocesu. Počas natáčania je možné zobrazovať  zebru  alebo focus peaking, avšak nie naraz.

Hľadáčik a displej

Hľadáčik má 3,69 milión bodov a pracuje s maximálnou obnovovacou frekvenciou 120 obr./sek. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že hľadáčik je jasný a som s ním veľmi spokojný. Fotoaparát je vybavený 3-palcovým otočným dotykovým displejom. Cez displej som často nefotil, ale na ovládanie a rýchle zmeny nastavenia je dobre prispôsobený a funkčný.

Sloty a baterka

Fotoaparát má dva sloty pre SD UHS II karty a vie zapisovať na oba zároveň, alebo s možnosťou nahrávania rôznych formátov súborov na jednotlivé karty. Foťák prichádza s novou batériou LP-E6NH s kapacitou 2130mAh. Použiť sa dajú aj staršie typy LP-E6 s nižšou kapacitou. Fotoaparát sa dá nabíjať a napájať cez USB-C konektor pomocou napájacieho adaptéra.

Canon súčasne s EOS R5 a R6 uvádza 4 nové objektívy, dva extendery, battery grip a Wi-Fi transmitter.

All-round excellence

Nový Canon EOS R6 má všetky predpoklady naplniť očakávania entuziastov a poloprofesionálov naprieč rôznym žánrom. Fotografi športu a divej prírody využijú rýchlosť a presnosť ostrenia. Fotografi svadieb, koncertov a spoločenských udalostí využijú široký dynamický rozsah a vysoké ISO bez šumu. Videografi dostanú do rúk poctivý nástroj, ktorý spĺňa najmodernejšie štandardy. Spolu s obrovským výberom excelentných objektívov uspokojí veľký okruh záujemcov o fotografiu a video. Ďalšie podrobnosti o novej R6-ke vám už čoskoro prinesieme v podrobnom teste.

Cena a dostupnosť:

Canon EOS R6 (telo)

Canon EOS R6 + Canon RF 24-105mm f/4-7.1 STM

Video: Predstavenie Canon EOS R6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...