VIDEO: Fujifilm uvádza najsvetelnejší objektív f/1.0 s automatickým zaostrovaním

VIDEO: Fujifilm uvádza najsvetelnejší objektív f/1.0 s automatickým zaostrovaním

Fujifilm FUJINON XF50mmF1.0 R WR  /  PRO.Laika / 03.09.2020 / 13:35

3. september, 2020: Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: KenjiSukeno) s potešením oznamuje uvedenie objektívu FUJINON XF50mmF1.0 R WR (ďalej len „XF50mmF1.0 R WR“) - prvého objektívu s automatickým zaostrovaním na svete s clonou f/1.0, určeného pre bezzrkadlovky. Toto je 35. vymeniteľný objektív pre digitálne fotoaparáty série X, ktorý poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu pomocou jedinečnej technológie reprodukcie farieb od spoločnosti Fujifilm.

XF50mmF1.0 R WR je ultrasvetelný stredný teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 50mm (ekvivalent filmu 76mm pri kinofilmovom formáte) a maximálnou clonou f/1.0. Pretože je to najsvetelnejší vymeniteľný objektív, aký kedy Fujifilm vyrobil, dosahuje neporovnateľnú rozlišovaciu schopnosť vďaka svojmu dizajnu, ktorý produkuje nádherný bokeh.

Implementácia DC motora do XF50mmF1.0 umožňuje rýchle a presné automatické zaostrovanie, aj keď sa fotografie vytvárajú pri maximálnej clone f/1.0. Pri práci s extrémne malou hĺbkou ostrosti môže objektív využívať aj funkciu Face / Eye AF fotoaparátov série X na dosiahnutie presného zaostrenia pri vytváraní portrétov, čo je pri manuálnom zaostrovaní dosť obtiažne.

Pre chvíle, kedy je potrebné manuálne zaostrovanie, napríklad pri nahrávaní videa, poskytuje prstenec manuálneho zaostrovania 120 stupňov rotácie, čo umožňuje presné ovládanie a rýchly pohyb v celom rozsahu zaostrenia. Nakoniec, napriek tomu, že ide o objektív f/1.0, jeho hmotnosť, veľkosť a utesnenie proti poveternostným podmienkam z neho robia praktickú voľbu pre každého profesionálnehofotografa.

  *1 Medzi vymeniteľnými objektívmi pre bezzrkadlové digitálne fotoaparáty od 3. septembra 2020 podľa spoločnosti Fujifilm

Dosiahnite neuveriteľne malú hĺbku ostrosti

Objektív XF50mmF1.0 R WR sa skladá z 12 prvkov v deviatich skupinách a obsahuje tiež jeden asférický prvok a dva prvky ED na dosiahnutie optimálnej kontroly sférickej aberácie. Pri použití na alebo blízko svojej maximálnej clony f/1.0 dokáže XF50mmF1.0 R WR vytvoriť neuveriteľne malú hĺbku ostrosti. Jeho precízne navrhnutá zaoblená clona produkuje príjemný, plynulý bokeh pre profesionálny vzhľad, ktorý umožňuje vytvárať portréty s nápadnou jednoduchosťou a takmer trojrozmerným vzhľadom s úžasnou ostrosťou od okraja po okraj. Túto novú vlastnosť môžete použiť pri selektívnom zaostrovaní, aby ste zaostrili iba oči subjektu a vytvorili pútavé detailné fotografie.

 

Buďte pripravení na jednoduchšie vytváranie snímok za slabého osvetlenia

Maximálna clona na fotoaparáte XF50mmF1.0 R WR znamená, že pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok existuje viac možností. V noci alebo v temných interiéroch ponúka objektív XF50mmF1.0 R WR najvyššiu svetelnosť, akú ste kedy na objektíve XF videli. Objektív XF50mmF1.0 R WR tiež ľahko dosahuje vysoké rýchlosti závierky, ktoré zmrazia pohyb a udržujú nižšie hodnoty ISO, aby boli výsledky bohaté na detaily. Prípadne kombinujte vysoké nastavenie ISO s clonou f/1.0 pre neuveriteľnú všestrannosť a použitie v iných žánroch pri slabom osvetlení, ako je napríklad astrofotografia.

Prvý objektív so svetelnosťou f/1.0 a automatickým zaostrovaním na svete pre mirrorless fotoaparáty

Ako prvý objektív s automatickým zaostrovaním a svetelnosťou f/1.0 na svete vyrobený pre akýkoľvek bezzrkadlový systém, vrátane full-frame. XF50mmF1.0 prináša senzoru viac svetla ako ktorýkoľvek predchádzajúci objektív XF, čo umožňuje autofokusu pracovať na úrovni jasu -7EV. Predchádzajúca hranica úrovne -6EV bola dosiahnutá pomocou objektívov s maximálnou clonou f/1,4, (*2). Užívatelia série X majú teraz rýchle a presné automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení, a to aj v tme. Vďaka ďalším výhodám automatického zaostrovania s detekciou fázy (PDAF) na snímači, automatického zaostrovania na tvár / oči a výkonného DC motora je teraz možné presné a rýchle automatické zaostrenie v malých hĺbkach ostrosti.

*2 Pri použití na X-Pro3 a X-T4

Presné zaostrenie na tie najkritickejšie okamihy

Aby ste čo najviac využili jeho mimoriadne malú hĺbku ostrosti, musí byť zaostrenie presné. Výsledkom je, že XF50mmF1.0 má zaostrovací prstenec, ktorý je osemkrát presnejší ako ktorýkoľvek predchádzajúci objektív XF. Toto umožňuje veľmi presne meniť zaostrenie z minimálnej zaostrovacej vzdialenosti na nekonečno. Preto XF50mmF1.0 R WR vo svojom zaostrovacom prstenci využíva rotáciu 120°, aby vám umožnil manuálne a bezchybné zaostrenie - a pri použití režimov FocusPeaking a FocusAssist fotoaparátu X ste dosiahli presné zaostrenie. Vďaka 120° rotácii sú pohyby automatického zaostrovania obzvlášť presné a zámerné, zatiaľ čo konštrukcia objektívu je navrhnutá tak, aby pri snímaní minimalizovala efekty posunu zaostrenia.

Kvalitné materiály a dokonalé utesnenie

Napriek tomu, že je to svetelný objektív f/1.0, objektív XF50mmF1.0 R WR je objektív, pomocou ktorého môžete vytvárať úžasné snímky takmer kdekoľvek. Objektív s dĺžkou 103,5 mm a hmotnosťou 845 gramov je stále pomerne kompaktný a prenosný. Rovnako ako všetky ostatné objektívy XF odolné voči poveternostným vplyvom, je utesnený na 11 miestach ako ochrana pred vlhkosťou a prachom a je tiež vhodný na použitie pri teplotách až do -10°C. Ak je v spojení s podobne špecifikovaným fotoaparátom série X odolným proti poveternostným vplyvom, objektív XF50mmF1.0 R WR vám umožní vytvárať jedinečné snímky aj v tých najnáročnejších prostrediach.

 

*Používateľom sa odporúča aktualizovať firmvér fotoaparátu na najnovšiu verziu, aby bolo možné pri f/1.0 aplikovať „colorshading“ korekciu

 

 

FUJINON XF50mmF1.0 R WR

Dostupnosť - koniecSept. 2020

Odporúčaná MOC - 1599 €

VIDEO: Fujifilm uvádza najsvetelnejší objektív f/1.0 s automatickým zaostrovaním
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...