Valentínska nádielka od Fujifilmu, dva nové fotoaparáty a objektív 16 mm

Valentínska nádielka od Fujifilmu, dva nové fotoaparáty a objektív 16 mm

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.02.2019 / 08:35

FUJIFILM X-T30

 
FUJIFILM prináša najnovší prírastok do radov série X, navrhnutý pre všetkých fotografov od začiatočníkov po pokročilých, všestranný a výkonný FUJIFILM X-T30.
 
Nové štandardy v kompaktných a ľahkých mirrorlesoch

 

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident Kenji Sukeno) oznámila, že 20. marca 2019 uvedie na trh mirrorless fotoaparát FUJIFILM X-T30 (ďalej len "X-T30"). Bude to najnovší prírastok do rodiny fotoaparátov radu X, s vynikajúcou kvalitou obrazu, technológiou reprodukcie farieb a intuitívnym ovládaním.

 

 

Model X-T30 je vybavený množstvom nových funkcií, čo z neho robí malého, no zároveň silného spoločníka pre každého fotografa. Ponúka vynikajúci výkon s využitím obrazového snímača a procesora 4. generácie, ktorý disponuje rozlíšením 26,1 megapixelov a rýchlym AF. Okrem toho fázová detekcia AF pokrýva celé obrazové pole (100%). Medzi ďalšie pokročilé funkcie patrí Focus Lever pre ľahké posunutie bodu zaostrenia, nový intuitívny dotykový displej s lepšou odozvou a zdokonalený dizajn tela, ktorý ponúka lepšiu ergonómiu pri stálom zaistení pre pohodlné snímanie aj pri väčších objektívoch.

 

Algoritmus AF bol vylepšený od algoritmu použitého vo fotoaparáte FUJIFILM X-T3, ktorý prináša ešte pokročilejší výkon kontinuálneho AF. Zahŕňa to zvýšenú presnosť detekcie tváre a očí a zavedenie funkcie Face Selection (Automatická voľba tváre), ktorá vám poskytne prioritné automatické zaostrenie na vybraný subjekt.

 

 

Tento vývoj výkonnosti AF je dostupný nielen pri fotografovaní, ale aj počas natáčania videa. Zlepšená stabilita expozície pri zaostrovaní tváre / očí a rozpoznávanie tváre v režime AF-C (nepretržitý AF) zvyšuje jednoduchosť používania. Aj samotný výkon videa bol vylepšený a ponúka záznam s vysokým rozlíšením a plynulé nahrávanie videozáznamov 4K / 30P.

 

Vďaka vyššie uvedenému vývoju fotoaparát oslovuje širšie spektrum používateľov od profesionálnych fotografov až po začiatočníkov tým, že je vždy schopný bez problémov poskytovať kvalitné obrázky bez ohľadu na skúsenosti užívateľa.

 

 

Hlavné funkcie

 

Kompaktné a ľahké telo fotoaparátu, navrhnuté pre pohodlie pri pokročilom ovládaní

Kompaktné a ľahké telo fotoaparátu s hmotnosťou len 383g s dobrou ergonómiou pri držaní fotoaparátu. Použitie joysticku a nahradenie tlačidiel výberu umožňuje zvýšiť pohodlie v zadnej časti prístroja kvôli lepšiemu úchopu.

Zadný LCD monitor je tenší o 1,3 mm a ponúka lepšiu odozvu na dotykovom displeji. Dopĺňa joystick, aby sa dosiahla rýchlejšie a intuitívnejšie ovládanie fotoaparátu.

X-T30 je k dispozícii v populárnej čiernej, prémiovej striebornej farbe a novej farbe „Charcoal silver“ (Uhoľná strieborná). „Charcoal silver“ sa začne predávať v máji, dva mesiace po štarte čiernej a striebornej.

 

 

Model X-T30 je vybavený obrazovým snímačom štvrtej generácie, X Trans CMOS 4 a procesorom na spracovanie obrazu X Procesor 4, ktorý dodáva fotografický výkon rovnocenný s výkonom FUJIFILM X-T3.

Napriek svojmu kompaktnému a ľahkému telu má fotoaparát rozlíšenie 26,1 megapixelov, čo je jedna z najvyšších hodnôt pri digitálnych fotoaparátoch so snímačom APS-C.

Natívna citlivosť je ISO 160, predtým k dispozícii iba ako rozšírené ISO, je teraz k dispozícii pri snímaní do formátu RAW.

Obľúbené filmové simulácie spoločnosti FUJIFILM teraz zahŕňajú režim ETERNA. Tento fotoaparát obsahuje aj množstvo funkcií snímania, ktoré rozširujú vašu schopnosť prispôsobiť si vaše fotografie, ako sú napríklad "monochromatické úpravy", ktoré sú k dispozícii pre režim ACROS a efekt "Color Chrome", ktorý vytvára hlbšie farby a prirodzenejšie gradácie.

 

 

Nový systém AF, ktorý je skvelý v podmienkach s nízkym osvetlením a pri sledovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov

Počet pixelov fázovej detekcie na snímači X-Trans CMOS 4 sa zvýšil na 2,16 milióna, čo je približne 4-násobok počtu oproti modelu X-Trans CMOS 3. Oblasť fázovej detekcie AF teraz pokrýva celú plochu obrazu (približne 100%), čo umožňuje rýchle a presné zaostrenie na objekt.

AF pri nízkej hladine osvetlenia sa rozšírilo z + 0.5EV na -3EV, čo umožňuje automatické zaostrenie pri veľmi slabom osvetlení, napríklad v noci alebo pri veľmi slabom osvetlení, ako sú napríklad sviečky.

Kombinovaný s modelom X-T3, X-T30 sa vyznačuje najlepšími funkciami a funkčnosťou AF všetkých fotoaparátov série X, ktoré kombinujú rýchle spracovanie obrazu s vylepšením procesoru X-Processor 4 a algoritmu automatického zaostrovania, čím zvyšujú presnosť detekcie tváre a očí. Funkcia výberu tváre bola tiež vylepšená tak, aby poskytovala prioritné automatické zaostrovanie vybranej osobe, keď boli v zábere detekované viaceré tváre.

Výkon režimu Advanced SR Auto bol vylepšený v súlade s vylepšením výkonu AF fotoaparátu. V tomto režime fotoaparát automaticky vyberie optimálne nastavenia snímania pre danú scénu z 58 predvolieb, takže môžete dosiahnuť najlepšiu kvalitu obrazu bez toho, aby ste sa museli obávať niektorého z nastavení.

 

 

Rozšírená funkcia videa

Zariadenie X-T30 má pokročilejšiu funkciu 4K / 30P videa, schopnosť zaznamenávať zvuk vo vysokom rozlíšení bez potreby ďalšieho vybavenia a funkciu sledovania očí počas nahrávania videa.

Záznamy X-T30 v 6K (6240x3510) produkujú ohromujúcu kvalitu v 4K (3810x2160). Fotoaparát podporuje aj formát DCI (17: 9), ktorý dodáva videám ešte viac filmový vzhľad.

Režimy filmovej simulácie môžu byť použité nielen pri snímaní fotografií, ale aj pri nahrávaní videa vrátane emulácie filmu "ETERNA".

Videoklip 4K / 30P sa dá nahrávať na kartu SD v 4:2:0 8bit. F-log záznam a 4:2:2 10bit cez HDMI port, takže fotoaparát môže nahrávať video, ktoré ocenia aj náročnejší užívatelia s externým rekordérom.

 

 

FUJINON XF16mmF2.8 R WR

 

Fujifilm predstavuje kompaktný, ľahký a štýlový širokouhlý objektív FUJINON XF16mmF2.8 R WR pre sériu X.

 

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) predstaví nový objektív FUJINON XF16mmF2.8 R WR na konci marca* 2019. Tento objektív má ohniskovú vzdialenosť rovnajúcu sa 24mm (vo formáte 35mm) a má maximálnu clonu F2.8.

 

 

"FUJINON XF16mmF2.8 R WR" pomáha dosiahnuť najlepšie výsledky z jedinečných senzorov X-TRANS CMOS spoločnosti Fujifilm. Malý a ľahký objektív ponúka vysoké rozlíšenie vďaka pokročilému optickému dizajnu. Objektív XF16mmF2.8 R WR využíva vnútorný zaostrovací systém** poháňaný krokovým motorom*** pre rýchlejšie a tichšie automatické zaostrovanie. Kovové časti sa vo veľkej miere používajú na tubuse objektívu, čo poskytuje prvotriedny a zároveň robustný pocit, zatiaľ čo clonový a zaostrovací prstenec sú navrhnuté tak, aby boli pohodlné a ľahko použiteľné. Objektív je tiež odolný proti poveternostným vplyvom a prachu a pracuje pri teplotách nižších ako -10°C, čo je ideálne na snímanie v ťažkých podmienkach.

 

Model XF16mmF2.8 R WR rozšíri sortiment kompaktných, ľahkých a štýlových objektívov, ktoré v súčasnosti zahŕňajú modely FUJINON XF23mmF2 R WR, XF35mmF2 R WR a XF50mmF2 R WR, ktoré ďalej rozširujú použiteľnosť digitálnych fotoaparátov FUJIFILM.

 

___________________

*  Strieborná verzia bude dostupná v máji

** Systém AF, ktorý premiestňuje menšie prvky v strednej alebo zadnej časti objektívu, aby sa zaostril.

***   Rýchly, presný motor, ktorý používa elektrické impulzy na zaostrenie v postupnosti krokov.

 

Vlastnosti produktu

 

Vysoká optická kvalita

Objektív obsahuje 10 prvkov v 8 skupinách vrátane dvoch asférických prvkov. Optimálne usporiadanie asférických šošoviek potláča sférické aberácie a zakrivenie poľa a zároveň udržuje vysoký výkon od stredu obrazu až po okraje.

 

 

Kompaktný, ľahký a štýlový dizajn

Objektív má hmotnosť iba 155g a dĺžku 45,4mm. Je to najširší objektív kompaktnej série pevných objektívov.

Clonový a zaostrovací prstenec zabezpečujú presné zastavenie.

Kovový tubus objektívu používa rovnaký dizajnový štýl ako XF23mmF2 R WR, XF35mmF2 R WR a

XF50mmF2 WR pre robustný a prvotriedny pocit.

 

Rýchly a tichý AF

Vnútorný zaostrovací systém AF využíva krokový motor na ovládanie ľahkých zaostrovacích prvkov pre rýchly a tichý výkon autofokusu.

 

Odolný voči poveternostným vplyvom a prachu, schopný pracovať pri teplotách nižších ako -10°C

Objektív je utesnený na deviatich miestach a je odolný voči poveternostným vplyvom a prachu.

Je navrhnutý tak, aby pracoval pri teplotách nižších ako -10°C.

Pri používaní s utesnenými fotoaparátmi FUJIFILM (X-Pro2 alebo X-T1 / T2 / T3 a X-H1) umožňuje používateľom bezpečne fotografovať za dažďa alebo v prašnom prostredí bez akýchkoľvek obáv.

 

 

Voliteľné príslušenstvo

V závislosti od veľkosti filtra Φ 49mm tohto objektívu sa uvoľní nasledovné príslušenstvo

súčasne.

φ49mm  Predná krytka      FLCP-49

φ49mm  Ochranný filter    PRF-49

 

Hlavné špecifikácie

 

Type

FUJINON LENS XF16mmF2.8 R WR

Lens construction

10 elements 8 groups

(includes 2 aspherical elements)

Focal length (35mm format equivalent)

f=16mm (24mm)

Angle of view

83.2°

Max. aperture

F2.8

Min. aperture

F22

Aperture control

  Number of blades

  Stop size

 

9(rounded diaphragm opening)

1/3EV (19 steps)

Focus range

17cm~∞

Max. magnification

0.13x    

External dimensions: Diameter x Length (approx.)

(distance from camera lens mount flange)

Φ60.0mm x 45.4mm

Weight (approx.)

(excluding caps, hoods )

155g  

Filter size

Φ49mm

Accessories included

Lens cap FLCP-49

Lens rear cap RLCP-001

Lens hood

Wrapping cloth

 

 

FUJIFILM XP140

 

Zachyťte svoje dobrodružstvo: najpredávanejšia séria Fujifilm XP sa ďalej rozvíja pri uvedení nového modelu XP140.

 

Najnovší fotoaparát v rade XP obsahuje nový procesor, aktualizovaný dizajn a vylepšenú odolnosť pri zachovaní kompaktného a ľahkého tela s rôznymi funkciami automatického snímania.

 

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením predstavuje FinePix XP140, najnovší odolný fotoaparát v rade XP. Prachotesný, vodotesný až do 25m, odolný voči nárazom až z 1,8mm*(1) a odolný voči mrazu do -10°C. Kompaktný 207g*(2) vážiaci XP140 je dokonalým doplnkom pre zachytávanie rôznych dobrodružstiev.

 

 

Okrem odolného zovňajšku má model XP140 aj objektív FUJINON, ktorý sa môže pochváliť jedinečnou technológiou reprodukcie farieb spoločnosti a používa 16,4 megapixelový BSI snímač CMOS a nový procesor, ktorý prináša vynikajúcu kvalitu obrazu. XP140 je teraz schopný zaznamenať video v kvalite 4K po prvýkrát v histórii svojej série. XP140 tiež obsahuje množstvo automatických funkcií, ako je rozpoznávanie hlavných objektov a nové užívateľské rozhranie, čo je výborná voľba pre širokú škálu situácií.

 

Zaujímavé funkcie

 

Vysokovýkonný snímač a objektív s jedinečnou technológiou reprodukcie farieb

Model XP140 má 16,4 megapixelový BSI snímač CMOS a 5x opticky stabilizovaný objektív FUJINON od 28 mm*(3), ktorý možno zdvojnásobiť na 10x pomocou technológie Intelligent Digital Zoom spoločnosti Fujifilm. Model XP140 má tiež maximálnu citlivosť ISO12800 (o jednu stopu vyššiu ako jeho predchodca), aby produkoval ostré obrazy s nízkym šumom aj za zlých svetelných podmienok. Roky skúseností spoločnosti Fujifilm sa odzrkadľujú pomocou technológie reprodukcie farieb, ktorá zaisťuje krásne farby vo všetkých podmienkach.

 

 

Univerzálne funkcie automatického snímania

Vďaka zdokonalenému automatickému rozpoznaniu scény detekuje zariadenie XP140 hlavný predmet a scénu snímania a automaticky optimalizuje nastavenia fotoaparátu. Funkcia detekcie očí pomáha zachytiť portréty automatickým zaostrovaním na oči osoby. Rôzne režimy samospúšte pomáhajú zachytiť okamžité momenty automatickým uvoľnením uzávierky, keď rozpozná usmiatu tvár. Fotoaparát tiež obsahuje 17 variantov pokročilých filtrov vrátane nových funkcií "Rich & Fine" a "Monochrome (NIR)", ktoré môžete vyberať prostredníctvom nového používateľského rozhrania.

 

Štyri kľúčové vlastnosti: vodotesnosť 25 metrov, odolnosť voči nárazom až 1,8 m, odolnosť voči mrazu až -10°C a prachotesnosť

XP140 vyhovuje normám IP68*(4), vodotesný a odolný proti prachu. Je vodotesný do 25 metrov, čo je 125% zlepšenie od XP130. Fotoaparát je vyrobený pre váš outdoorový životný štýl, s lepšou konštrukciou pre lepšiu manipuláciu s jednou rukou a dvojitým uzamykacím mechanizmom pre batériový priestor. Nie je potrebné sa obávať vody, piesku alebo pádu fotoaparátu, takže je aj ideálnym prvým fotoaparátom pre deti.

 

 

Bluetooth®*(5) párovanie a pripojenie k bezdrôtovej sieti LAN s inteligentnými zariadeniami*(6) pre automatický prenos fotografií a tlač Instax

Technológia Bluetooth® s nízkou spotrebou energie umožňuje automatický prenos obrázkov na smartphony a tabletové zariadenia. Technológia tiež synchronizuje informácie o čase a mieste z vášho zariadenia a pripojí ich k snímkam, ako aj umožňuje funkciu diaľkového snímania prostredníctvom aplikácie. Používatelia si musia stiahnuť bezplatnú aplikáciu "FUJIFILM Camera Remote" do svojho smartphonu alebo tabletovacieho zariadenia, aby ľahko prenášali fotografie a videá. Obrázky je možné prenášať aj z fotoaparátu priamo do tlačiarne INSTAX Share.

 

_______________________

* (1) Použitie metódy merania MIL-Standard 810F Metóda5 16.5-Šok normy "MIL Standard", ktorá stanovuje trvanlivosť dodávok obstarávaných americkou armádou stanovených Ministerstvom obrany USA.

* (2) Vrátane batérie a pamäťovej karty.

* (3) ekvivalent 35mm formátu.

* (4) Vodotesné a proti prachu odolné štandardy výrobkov, stanovené IEC (Medzinárodná elektrotechnická komisia)

* (5) Značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky, ktoré vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek používanie týchto značiek spoločnosťou FUJIFILM Corporation je na základe licencie.

* 6 terminálov smartphone a tabletov Android ™, iPhone / iPad.

Valentínska nádielka od Fujifilmu, dva nové fotoaparáty a objektív 16 mm
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...