Úžasne jednoduchá: nová bezzrkadlovka Canon EOS M200

Úžasne jednoduchá: nová bezzrkadlovka Canon EOS M200

Novinky  /  Tlačová Správa / 25.09.2019 / 13:55

BRATISLAVA, 25. septembra 2019 – Spoločnosť Canon Europe predstavila fotoaparát Canon EOS M200, vysoko očakávaného nástupcu veľmi obľúbeného modelu EOS M100. Oproti svojmu predchodcovi je nový prístroj vybavený najnovším procesorom Canon DIGIC 8, zdokonaleným systémom ostrenia a podporou videa v rozlíšení 4K. Používateľské rozhranie, pestrá paleta kreatívnych funkcií a možnosť vertikálneho záznamu videa maximálne uľahčujú prechod zo smartfónu na vyššiu úroveň a zdieľanie excelentných fotografií a videí so svetom.

 

 

Ostré a dokonale prekreslené fotografie bez námahy

 

S Canon EOS M200 môžete rozprávať svoje obrazové príbehy bez námahy. Používateľské rozhranie so sprievodcom je ideálny pre tých, ktorí s plnohodnotným fotoaparátom začínajú. Na displeji sa zobrazujú pokyny, odporúčania a tipy, ako dosiahnuť najlepšie výsledky. Snímač formátu APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov je niekoľkonásobne väčší ako snímače typicky používané v smartfónoch a poskytuje detailne prekreslené snímky, ktoré budú ostré a zreteľné aj po oreze alebo zväčšení pri zdieľaní na sociálnych sieťach.

 

Prístroj je vybavený systémom automatického ostrenia Dual Pixel CMOS, ktorý vyvinula spoločnosť Canon. Táto technológia zabezpečuje profesionálny vzhľad videí a fotografií tým, že udržuje pohybujúce sa objekty ostré na príjemne rozostrenom pozadí. To umožňuje robiť napríklad pôsobivé momentky z večierkov, festivalov alebo koncertov aj pri nízkej hladine osvetlenia – automatické ostrenie funguje až do úrovne -4 EV. Funkcia detekcie očí automaticky udržuje zaostrenie na oči fotografovanej osoby, a pomáha tak zachytiť prirodzený výraz tváre.

 

Najnovší obrazový procesor Canon DIGIC 8 ponúka nové funkcie a špičkovú kvalitu. Vďaka vysokej citlivosti v rozsahu ISO 100 – 25600 (s možnosťou rozšírenia až na ekvivalent ISO 51200) predchádza DIGIC 8 neostrosti a redukuje šum v obraze pri fotografovaní v horšie osvetlenom prostredí, napríklad v bare alebo pri hudobnej produkcii.

 

DIGIC 8 tiež dáva nový rozmer videozáznamom – rozlíšenie 4K zabezpečuje najvyššiu možnú čistotu a ostrosť obrazu. Canon EOS M200 obohacuje možnosti obrazového rozprávania aj o funkciu časozberného videa v rozlíšení 4K a možnosť extrahovať z videa statické snímky.

 

Dotykový LCD displej je výklopný o 180 °, takže vďaka nemu možno zhotovovať autoportréty na podstatne vyššej úrovni ako o smartfónom. Režim autoportrétu umožňuje tiež v reálnom čase nastavovať parametre, ako je miera rozostrenia pozadia alebo jas. Ako prvý fotoaparát série EOS má model M200 v režime videa umiestnené tlačidlo na spustenie nahrávania na dotykovom displeji, teda ideálne pre natáčanie video blogov s preklopeným displejom. Videá je možné točiť a následne prehrávať na mobilnom telefóne aj vo vertikálnej orientácii, to znamená optimalizované pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

 

 

 

Dajte svojej kreativite voľnosť

 

Canon EOS M200 ponúka široké možnosti nastavenia a rad nástrojov, ktoré uľahčujú prechod zo smartfónov tým, ktorí sa usilujú o umelecké alebo kreatívne vyjadrenie. Funkcia Creative Assist ponúka sadu efektov, filtrov a nástrojov pre úpravu farieb, ktoré možno na snímku aplikovať pri komponovaní záberu alebo po nasnímaní. Snímky je možné rovnakým spôsobom ako vo fotografickej aplikácii upravovať pomocou rôznych efektov.

 

Potenciál a kreatívne možnosti fotoaparátu Canon EOS M200 rozširujú cenovo dostupné vymeniteľné objektívy radu EF-M. K dispozícii sú širokouhlé objektívy, teleobjektívy aj makro objektívy EF-M, ktoré ponúkajú rôzne možnosti tvorivého vyjadrenia. Adaptér EF-EOS M naviac sprístupňuje celú širokú ponuku objektívov EOS.

 

 

Zdieľajte mimoriadne momenty, nech ste kdekoľvek

 

Akonáhle sú fotografie a videá zaznamenané, upravené a pripravené na zdieľanie, Canon EOS M200 sa jednoducho bezdrôtovo spojí so smart zariadením cez Bluetooth® alebo Wi-Fi prostredníctvom bezplatnej aplikácie Canon Camera Connect pre systémy iOS a Android. Z nej možno fotografie a videá sťahovať, prezerať a ručne zdieľať. Snímky je možné tiež automaticky ihneď po nasnímaní posielať do smart zariadenia. Keď je prístroj v dosahu signálu Bluetooth, je možné aj po jeho vypnutí zachovať trvalé spojenie so smart zariadením.

 

Aplikácia Canon Camera Connect pre smartfóny a tablety navyše slúži ako diaľková spúšť ideálna pre nakrúcanie rodinných a iných skupinových fotografií alebo autoportrétov s voľnými rukami.

 

 

 

Štýlový a kompaktný pre každodenné použitie

 

Canon EOS M200 je kompaktný a ľahký prístroj, ktorý v taške alebo batohu zaberie veľmi málo miesta, takže ho môžete nosiť stále pri sebe. Hmotnosť len 299 gramov (vrátane batérie a pamäťovej karty) ho predurčuje na každodenné použitie. Elegantný štýlový prístroj bude v ponuke v čiernej a bielej. Vzhľad fotoaparátu si navyše bude používateľ môcť prispôsobiť rôznofarebnými puzdrami podľa nálady alebo šatníka.

 

Nová bezzrkadlovka Canon EOS M200 bude k dispozícii od októbra 2019.

 

Hlavné vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS M200:

 

  • Snímač formátu APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov – zachytáva úžasné detaily, farby a tóny
  • Video 4K a snímacia frekvencia 120 sn/s v rozlíšení HD – detailne prekreslený záznam obzvlášť oceníte na svojej televízii s podporou 4K
  • Automatické ostrenie pomocou technológie Dual Pixel CMOS – rýchle ostrenie pri fotografiách, plynulé pri videu
  • Kompaktné prevedenie – zachyťte mimoriadne životné momenty v kvalite, akú si zaslúžia
  • Kreatívny asistent – pre jednoduchú tvorbu profesionálne pôsobiacich fotografií
  • Bluetooth a Wi-Fi – pre zdieľanie snímok online
  • Dotykový displej výklopný o 180 ° – pre kreatívnu prácu a autoportréty
  • Časozberné video – pre záznam v inom časovom meradle

 

Úžasne jednoduchá: nová bezzrkadlovka Canon EOS M200
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...