Ultrakompaktná Full-Frame BoxCamera Panasonic LUMIX BS1H

Ultrakompaktná Full-Frame BoxCamera Panasonic LUMIX BS1H

Full-Frame záznam v kvalite 6K 24p / 5,9K 30p 12-bit 4K 60p IP Streaming / LAN / PoE  /  Tlačová Správa / 11.10.2021 / 12:45

Spoločnosť Panasonic s hrdosťou predstavuje novú LUMIX BoxCamera DC-BS1H s Full-Frame snímačom. LUMIX BS1H je ultrakompaktná všestranná box kamera, ktorá v sebe spája výkon kamery LUMIX S1H pri natáčaní videa v najvyššej kvalite a univerzality kompaktnej kocky. Novinka je vybavená 24M Full-Frame snímačom s technológiou Dual Native ISO umožňuje zaznamenávať v 6K rozlíšení. Pýši sa tiež pôsobivým bokehom, špičkovým výkonom pri slabom osvetlení, širokým dynamickým rozsahom 14+ EV na logaritmickej škále (V-Log) a radom ďalších vlastností.
Vďaka vysokej konektivite, vzdialenému ovládaniu cez LAN a mobilite, môžu užívatelia z modelu BS1H pružne zostaviť ideálny kamerový systém podľa svojich potrieb. Konzistentná kvalita snímok minimalizuje postprodukčné spracovanie pri spoločnom použití ďalších produkčných kamier Panasonic LUMIX, ako je model BGH1, box kamera typu Micro Four Thirds, alebo S1H.

Filmová kvalita 6K Full-Frame snímača s Dual Native ISO

BS1H obsahuje Full-Frame snímač CMOS s rozlíšením 24,2 megapixela (35,6 mm x 23,8 mm), ktorý zachytáva obraz v rozlíšení 6K. S aktívnym rozlíšením 6 024 x 4 016 poskytuje BS1H približne 24,2 milióna snímok. Použitie optického Low Pass filtra (OLPF) potláča moaré a falošné farby. Obrazový snímač s Duálny Natívne citlivosťou ISO v modeli BS1H minimalizuje tvorbu šumu výberom optimálneho obvodu, ktorý sa použije podľa citlivosti pred spracovaním zosilnenia. V kombinácii s optimálnym spracovaním signálu procesorom Venus Engine zaisťuje záznam s vysokou maximálnou citlivosťou ISO 51200 s minimálnym šumom pri zachovaní maximálnej obrazovej kvality.

Vďaka pixelov z celej plochy Full-Frame snímača (no-crop) je LUMIX BS1H schopný zhotovovať pixel / pixel videozáznam vo vysokom rozlíšení 6K / 24p, 5,4K / 30p (pomer strán 3:2) alebo 5,9K / 30p (pomer strán 16:9).  Poskytuje tiež 10bitový 60p 4K / C4K * 1 záznam videa HEVC pri použití obrazovej plochy zodpovedajúce formátu Super 35mm. Interne možno nahrávať priamo v 10-bit 4K30p s farebným vzorkovaním 4: 2: 2 vo formáte H.264 z celej plochy snímača.  Jeho dáta s vysokým rozlíšením možno tiež použiť na vytváranie videí 4K s vyššou kvalitou obrazu alebo pre orez / zoom / stabilizáciu z 6K do rozlíšenia 4K.
Dynamický rozsah meria rozsah jasu, ktorý je digitálna kamera schopná zachytiť. LUMIX BS1H poskytuje viac ako 14 stupňov dynamického rozsahu na logaritmickej škále (V-Log), ktoré sú prakticky rovnaké ako u filmových kamier Panasonic, a presne tak reprodukuje všetko od tmavých po svetlé oblasti.
Schopnosť zachytiť presné farby a bohaté pleťové tóny je nevyhnutnosť pre každého filmára. LUMIX BS1H preberá preslávenú kolorimetriu radu filmových kamier VariCam a obsahuje V-Log / V-Gamut, ktorý poskytuje vysoký dynamický a široký rozsah farieb. Technológia V-Log vykresľuje veľmi plochý obraz pri zachovaní všetkých farebných informácií v obraze. To znamená, že pri postprodukčných procesoch je možné snímky viac rozohrať. Snímač CMOS dosahuje širokého farebného gamutu známeho ako V-Gamut, čo je optimálny farebný priestor kamery BS1H, ktorý je širší ako BT.2020. V-Log má charakteristiky logaritmickej krivky, ktoré trochu pripomínajú negatívny film, a V-Gamut poskytuje širší farebný priestor než film.
Okrem záznamu videa s HDR (High Dynamic Range) zaznamenáva kamera video s určenou gama krivkou kompatibilný s normou ITU-R BT.2100 a užívateľ môže teraz zvoliť Hybrid Log Gamma (HLG) v štýle fotografie.
Kamera LUMIX BS1H tiež ponúka detekciu objektu v reálnom čase pomocou pokročilej technológie hlbokého učenia, ktorá umožňuje nastaviť presné zaostrenie na cieľový objekt, ako sú ľudia a zvieratá, aj keď sa rýchlo pohybujú.
1 * Zodpovedá rozlíšenie 4K (4096 × 2160) podľa definície Digital Cinema Initiatives (DCI).

Široká škála formátov, snímkových frekvencií a 6K rozlíšenie

LUMIX BS1H je schopný zaobstarať záznam v 4: 2: 2 10bit 4K 60p / 50p HDMI.
Okrem toho poskytuje dve alternatívy pre pracovný postup založený na RAW dátach, takže BS1H viac zodpovedá širokým tvorivým potrebám. [5,9K] / [4K] / [anamorfne (4: 3) 3,5K] 12-bit dáta RAW možno vyviesť cez HDMI a uložiť vo formáte Apple ProRes RAW na zariadení Atomos Ninja V alebo vo formáte Blackmagic RAW na zariadení Blackmagic video Assist 12G HDR.

Veľkosť

Rozlíšenie

Frekvencia

Pomer strán

Výstup HDMI

Full-frame

5.9K (5888x3312)

29.97p/25p/23.98p

16:9

12-bit

Super 35mm

4K (4128x2176)

59.94p/50p/29.97p/25p/23.98p

17:9

12-bit

Super 35mm Anamorphic

3.5K (3536x2656)

50p/29.97p/25p/23.98p

4:3

12-bit

 

- V-Log alebo V709 možné vybrať na externom monitore živého náhľadu prostredníctvom SDI počas výstupu RAW.
- Počas výstupu RAW je možné používať asistenčné funkcie pre fotografovanie vrátane asistenta zobrazenie V-Log, WFM (Wave Form Monitor), vektorového rozsahu, bodového merače svietivosti a vzoru Zebra.

Apple ProRes RAW

  • Voliteľný režim nahrávania závisí od verzie firmvéru Atomos Ninja V.
  • Informácie o príslušnej verzii firmvéru zariadenia Atomos Ninja V nájdete na webových stránkach spoločnosti Atomos.
  • K úprave videa RAW nahratého pomocou kamery NINJA V je potrebný softvér podporujúci formát Apple ProRes RAW. Použite vyhľadávaciu tabuľku, ktorá je k dispozícii na nasledujúcich stránkach zákazníckej podpory, aby ste dosiahli rovnakých farieb: https://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download/lut/s1h_raw_lut/
  • V závislosti od situácie nemusia byť k dispozícii všetky funkcie.

Blackmagic RAW 

  • Voliteľný režim záznamu závisí na verziu firmvéru Blackmagic Video Assist 12G HDR.
  • Informácie o príslušnej verzii firmvéru Blackmagic Video Assist 12G HDR nájdete na webových stránkach spoločnosti Blackmagic Design.
  • Na prehrávanie a úprave dát Blackmagic RAW je potrebný program DaVinci Resolve alebo DaVinci Resolve Studio. K dodaniu projektov využívajúcich dáta Blackmagic RAW v rozlíšeniach vyšších ako 3840x2160 je vyžadovaná aplikácia DaVinci Resolve Studio.
  • Na prehrávanie dát Blackmagic RAW je vyžadovaná aplikácia DaVinci Resolve alebo DaVinci Resolve Studio. K úprave dát Blackmagic RAW je vyžadované DaVinci Resolve Studio.
  • V závislosti od situácie nemusia byť k dispozícii všetky funkcie.

VFR / HFR rýchlosť snímok vrátane použitia AF

Funkcia VFR (Variable Frame Rate) umožňuje užívateľom nahrávať spomalené alebo zrýchlené videá (overcranked / undercranked) C4K / 4K (60 snímok za sekundu, maximálne 2,5 × pomalší pri 24p) a FHD (180 snímok za sekundu, maximálne 7,5 × pomalší pri 24p). Minimálna rýchlosť snímkov pre rýchle video je 2 fps. Okrem toho je možné nahrávať aj moderné video metódou HFR (High Frame Rate) so zvukom, a to aj pri použití automatického zaostrovania. K vytvoreniu spomaleného videa je k dispozícii množstvo efektov prostredníctvom postprodukčního procesu.
LUMIX BS1H využíva extrémne efektívny štruktúru rozptylu tepla, aby bolo dosiahnuté neobmedzenej dĺžky záznamu videa. Rám tela je zložený zo zliatiny hliníka a horčíka, ktorý zaisťuje vysokú odolnosť pri zachovaní nízkej hmotnosti.

4K IP Streaming / LAN

Na podporu rastúcej potreby živého vysielania ponúka model BS1H funkciu IP streamingu, ktorá umožňuje diaľkový prenos vysokokvalitného obrazu na sociálne platformy pre online vysielanie s pripojením k počítaču cez káblovú sieť LAN. Kamera LUMIX BS1H dokáže streamovať video v rozlíšení 4K 60p (50p) vo formáte H.265. Formáte H.265 stačí polovičný dátový tok pri zachovaní rovnakej kvality obrazu ako formáte H.264, čo znamená, že môže poskytnúť 2x vyššiu kvalitu obrazu pri rovnakom dátovom toku ako H.264. Streamovanie v ultravysokom rozlíšení 4K pri nízkom dátovom toku je možné aj v prípadoch, keď nie je dostatočne široká šírka pásma.

Široká škála pripojenia v kocke

Vďaka rámu tela z hliníka a horčíkovej zliatiny je box kamera extrémne kompaktná,  ľahká, a pritom odolná. Zároveň tvar kocky ponúka rad praktických portov. Okrem USB 3.1 typu C je model vybavený terminálom 3G-SDI (BNC) a HDMI typu A, ktoré možno použiť na súčasný výstup. Okrem toho sú k dispozícii funkcie Genlock IN (BNC) a Timecode IN / OUT (BNC), ktoré umožňujú synchronizované nahrávanie videa z viacerých uhlov, aby bolo možné vytvoriť škálovateľný systém s externými monitormi, plošinami a gimbal dodávanými inými výrobcami. Pri pripojení k sieti LAN je vďaka napájaniu cez Ethernet + (PoE +) inštalácia veľmi jednoduchá. Pomocou počítačového softvéru Panasonic LUMIX Tether for Multicam * 1 je k dispozícii ovládanie až 12 sád kamier LUMIX BS1H * 12. LUMIX BS1H je tiež vybavený dvojitým slotom na kartu SD pre záložné záznam relácie.
Použitie objektívov radu LUMIX S s kamerou BS1H prináša ďalšie výhody. Pri nasadení objektívu LUMIX rady S s optickým stabilizátorom obrazu (O.I.S.) možno použiť funkciu Boost I.S. (Video) a je k dispozícii vynikajúce ovládanie AF / AE.

Ďalšie praktické funkcie

- Tally indikátory (predné a zadné), kontrolka sieťového pripojenia
- Prepínač zámku prevádzky a päť funkčných tlačidiel
- Kompatibilita s konektorom 3,5 Audio (in / out) a kompatibilita s mikrofónom XLR DMW-XLR1 (predáva sa samostatne)
- Generická jednotka diaľkového ovládania φ2,5 mm
- Pripojenie Wi-Fi 2,4 GHz a Bluetooth 4.2 (BLE)
- Diaľkové ovládanie kamery pomocou aplikačného softvéru * 2 (LUMIX Tether for Multicam a LUMIX Sync).
- Snímanie fotografií s pripojením pomocou softvéru LUMIX Tether for Multicam
- Sada SDK * 23 (Software Development Kit) na ovládanie kamery bude prostredníctvom USB / LAN poskytnutá zdarma.

- - -

* 1 Zodpovedá rozlíšenie 4K (4096 × 2160) podľa definície Digital Cinema Initiatives (DCI).
* 2 Prevádzka môže byť nestabilné v závislosti na prostredí pripojenie a výkonu pripojeného počítača.
* 3 Sada SDK pre BS1H bude k dispozícii na nasledujúcej stránke: https://panasonic.jp/support/global/cs/soft/tool/sdk.html.
- Apple a ProRes sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc. v Spojených štátoch a / alebo iných krajinách.
- Atomos / Ninja V sú registrované ochranné známky spoločnosti Atomos Limited.
- "Blackmagic Design", "Blackmagic RAW" a "DaVinci Resolve" sú registrované ochranné známky spoločnosti Blackmagic Design Pty. Ltd.
- Ostatné ochranné známky a obchodné názvy patria príslušným vlastníkom.
- Niektoré príslušenstvo nie je v niektorých krajinách dostupné.
- Dizajn a špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

LUMIX PRO

LUMIX BS1H je produkt spôsobilý pre registráciu v programe LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je navrhnutý tak, aby podporoval užívateľa produktov LUMIX v okamihoch, keď sa na ne musí najviac spoliehať, keď je najviac potrebujú. Program ponúka členom celým radom výhod nielen v ich vlastnej krajine, ale aj v krajinách (viac informácií, podmienky & úrovne spôsobilosti, prehľad krajín a produktov nájdete na www.lumix-pro.com), kam cestujú z pracovných dôvodov.

Link na produkt: https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dc-bgh1/p-5102077.xhtml

Ultrakompaktná Full-Frame BoxCamera Panasonic LUMIX BS1H
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...