TIPA WORLD AWARDS 2019 / príslušenstvo

TIPA WORLD AWARDS 2019 / príslušenstvo

Keď pohodlie, tak to najlepšie  /  Vladimir Kampf / 16.04.2019 / 11:50

17. marca v thajskom Bangkoku vyhlásili ocenenia TIPA. Najnovšie a najlepšie produkty na trhu s fotografickými prístrojmi a ich príslušenstvom sú známe. TIPA WORLD AWARDS hodnotí a oceňuje spoločnosti a ich produkty. Slúži ako uznávaný praktický sprievodca pre spotrebiteľov a ovplyvňuje ich rozhodovanie pri nákupe.

Okrem základných potrieb každého fotografa - fotoaparátov a objektívov, ktoré sme predstavili TU, hodnotí TIPA aj pestrú škálu fotografického príslušenstva. Doplnky sú dôležitým pomocníkom a zabezpečujú pohodlie. Tu sú najlepšie z najlepších pohodlností:

 

NAJLEPŠÍ FOTOPAPIER DO ATRAMENTOVÝCH TLAČIARNÍ

Hahnemühle Photo Rag® Metallic

Hahnemühle Photo Rag® Metallic   je určený všetkým, ktorí chcú extra žiarivé obrázky. Prírodný biely papier obsahuje 100% bavlnu, má gramáž 340 g, ponúka kovový povrch s vysokým leskom. Je prvotriedna voľba pre fotografie s kovovými prvkami, odrazmi, ľadom a snehom alebo architektúrou.

 

 

NAJLEPŠÍ FOTOGRAFICKÝ SOFTVÉR

Skylum Luminar 3

Skylum Luminar 3  dokazuje, že jednoduchý obrazový editor nemusí znamenať, že sa obmedzuje len na základné efekty a vylepšenia fotografií. Ponúka množstvo nástrojov v efektívnom pracovnom priestore, čo mnohí fotografi potrebujú na získanie najlepších a najvýraznejších výsledkov. Užívatelia si môžu vybrať z viac ako 70 predvolených štýlov vytvorených profesionálnymi fotografmi a stiahnuť desiatky ďalších.

 

 

NAJLEPŠIE PRÍSLUŠENSTVO FOTOAPARÁTOV

HOYA FUSION ONE

HOYA FUSION ONE  je nová zostava filtrov z kvalitného optického skla v nízkoprofilovom ráme s ochranou proti škvrnám a vode. Každý filter je viacvrstvový a vyznačuje sa ultravysokou priepustnosťou svetla.

 

 

NAJLEPŠIE PAMÄŤOVÉ MÉDIÁ

Sony SF-G series TOUGH Specification Cards

Sony SF-G series TOUGH Specification Cards sú dostupné v širokej škále kapacít. Vďaka vyhotoveniu sú odolnejšie proti ohybu, prachu, nečistotám, vode, blatu a špine. Rýchlosť zápisu môže byť až 299 MB/s, rýchlosť čítania je 300 MB/s.

 

 

NAJLEPŠÍ BLESKOVÝ SYSTÉM

Godox WITSTRO AD400Pro

Godox WITSTRO AD400Pro s výkonom 400 W a časom recyklácie 0,01-1 sekundy, prídavnou lampou s výkonom 30 W, schopnosťou dodávať 12 nepretržitých zábleskov pri výkone 1/16 a vysokorýchlostnou synchronizáciou 1/8000 sekundy je podľa TIPA v súčasnosti ten najlepší. Bleskové modifikátory od Godoxu umožňujú kreatívne ovládanie svetla.

 

 

NAJLEPŠIE PRENOSNÉ LED SVETLO

Metz mecalight S500 BC

Metz mecalight S500 BC je zostava LED diód s dĺžkou 13 cm. Je rovnako plochá ako smartfón. Ponúka variabilné nastavenie farebnej teploty (3000-5000K) ktoré sa môže zhodovať s okolitým osvetlením, alebo pridať scéne špecifickú farebnú náladu. Ovládacie tlačidlá umožňujú prístup k ovládaniu výkonu a teploty farieb na OLED displeji.

 

 

NAJLEPŠÍ PROFESIONÁLNY STATÍV

Uniqball iQUICK3Pod

Uniqball iQUICK3Pod je trvanlivý a flexibilný. Má 3-sekčnú podporu s 10-vrstvovými nohami z uhlíkových vlákien. Ponúka ľahko vymeniteľnú vstavanú vyrovnávaciu základňu. Môže poskytnúť pevnú podporu, ktorá zvládne väčšie fotoaparáty a mohutné teleobjektívy až 45 kilogramov.

 

 

NAJLEPŠÍ CESTOVATEĽSKÝ STATÍV

Manfrotto Befree GT Carbon Fibre

Manfrotto Befree GT Carbon Fibre  je pevný, prenosný a ľahký s jednoduchým nastavením a ovládaním. Unesie až do 10 kg, sám váži iba 1,5 kg a zložený má dĺžku 43 cm. Po maximálnom rozložení má 162 cm. Výrobca ho dodáva s guľovou hlavou Manfrotto 496.

 

 

NAJLEPŠÍ FOTO MONITOR

LG UltraFine Display 32UL950

LG UltraFine Display 32UL950 je určený pre tých, ktorí chcú precízny nástroj na úpravu fotografií a videí. Je vybavený Nano IPS panelovou technológiou a konektivitou Thunderbolt 3. Monitor sa môže pochváliť vysokým rozlíšením farieb a UHD panelom s rozlíšením 3840x2160.

 

 

NAJLEPŠÍ CENOVO PRÍSTUPNÝ MONITOR

BenQ SW240

BenQ SW240  má dizajn bez zbytočných ozdôb. Ponúka 24-palcový panel IPS s rozlíšením 1920x1200 a základnú konektivitu vrátane rozhraní USB, HDMI, DisplayPort a DVI.

 

 

NAJLEPŠÍ FOTO SMARTFÓN

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro má primárny fotoaparát so 40MP senzorom, optický stabilizovaný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 27 mm (po prepočte na plný formát) a maximálnu clonu f/1,6. K tomu ponúka super široký objektív 16 mm a teleobjektív 125 mm. Nízka svietivosť je rovnako impozantná, s najvyššou citlivosťou ISO 409600 dokáže zachytiť expozície takmer v tme.

 

 

NAJLEPŠIA PROFESIONÁLNA VIDEOKAMERA

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K G2

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K G2 určená pre videografov má obrazový snímač Super 35 4.6K s neuveriteľne vysokou rýchlosťou snímania 300 obrázkov za sekundu.

 

 

NAJLEPŠIA 360º KAMERA

RICOH THETA Z1

RICOH THETA Z1 má dva 1-palcové CMOS senzory s maximálnou citlivosťou ISO 6400. Priestorové fotografie majú rozlíšenie 23MP a 360-stupňové video s rozlíšením 4K/30p. Ponúka vylepšený objektív a zdokonalený mechanizmus clony, ako aj 3-osú stabilizáciu.

 

 

NAJLEPŠIA FOTO SLUŽUBA

CEWE hexxas

CEWE hexxas predstavujú nový koncept domácich a kancelárskych zobrazovacích možností. Šesťuholníková štruktúra je vyrobená z vysoko kvalitnej penovej dosky s obrázkami vytlačenými pomocou UV odolných atramentov. Magnetický závesný systém umožňuje umiestnenie v akomkoľvek usporiadaní.

 

 

NAJLEPŠÍ FOTO BATOH

Lowepro Whistler BP450 AW II

Lowepro Whistler BP450 AW II je určený pre všetky 4 sezóny. Unesie profesionálnu výbavu a funkčné outdoorové vybavenie. Batoh je vybavený extra ochrannou na sneh, dážď, prach, piesok a mokro. Je navrhnutý tak, aby pohodlne uniesol fotoaparáty, objektívy, až 15-palcový notebook, drony a ďalšie. Pevná vnútorná konštrukcia podporuje uchytenie ťažkých a dlhých lyží či statívov.

 

 

NAJLEPŠÍ DIZAJN

ZEISS ZX1

ZEISS ZX1 je plnoformátová zrkadlovka so snímačom s rozlíšením 37,4 MP. Dokáže zaznamenávať fotografie vo formáte RAW a JPEG a 4K video. Má integrovaný objektív Zeiss Distagon 35 mm f/2. Revolučný dizajn začína s mierne ohnutým dotykovým displejom a možnosťou spracovať obrázky RAW priamo vo fotoaparáte s plnou integráciou Adobe Photoshop Lightroom CC, s prístupom k obrázkom priamo z veľkej vnútornej pamäte 512 GB SSD. ZX1 predurčuje, ako môžu fotografi fotografovať, upravovať a zdieľať svoju prácu na cestách z jediného zariadenia.

 

 

ŠPECIÁLNA CENA TECHNOLOGICKÉHO RIEŠENIA

L-Mount Alliance

L-Mount Alliance ponúka možnosť použiť jeden systém pre tri značky fotoaparátov. Nové objektívy Leica tak môžu byť použité na nových modeloch Panasonic S1 a S1R, očakávanom modeli od spoločnosti SIGMA a samozrejme s fotoaparátmi Leica.

TIPA WORLD AWARDS 2019 / príslušenstvo
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...