Spoločnosť Sony rozšírila svoj systém Alpha o 60. objektív s bajonetom E - FE 50 mm F1.2 GM

Spoločnosť Sony rozšírila svoj systém Alpha o 60. objektív s bajonetom E - FE 50 mm F1.2 GM

Novinky  /  Tlačová Správa / 17.03.2021 / 11:30

Spoločnosť Sony dnes predstavuje najnovší prírastok do svojej rady fullframových objektívov G Master - FE 50mm F1.2 GM (model SEL50F12GM). Novinka prináša vynikajúce rozlíšenie a úžasný bokeh známy z radu Sony G Master, špičkové automatické ostrenie (AF) a profesionálne ovládanie a spoľahlivosť v kompaktnom a ľahkom vyhotovení. Maximálna clona objektívu F1.2 kombinuje pôsobivo malú hĺbku ostrosti pre maximálne kreatívny výraz vďaka neuveriteľným schopnostiam pre zachytenie svetla, čo umožňuje vyššiu rýchlosť uzávierky a nižšie ISO pri slabom osvetlení, preto je objektív ideálny pre portréty, svadobné fotografie, video a ďalšie.

"Sme nadšení, že môžeme predstaviť náš 60. objektív s bajonetom E - FE 50mm F1.2 GM - ktorý prináša novú úroveň výrazu a dokonale sa hodí pre statické snímky, rovnako ako pre videá, pretože sa jedná o objektív so svetelnosťou F1.2 , "uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie spracovania obrazu Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. "Stále počúvame našich zákazníkov, aby sme dodávali čo najlepšie zobrazovacie technológie. FE 50mm F1.2 GM, náš prvý objektív svetelnosti F1.2 pre značku α (alpha), bol navrhnutý bez kompromisov, aby vyhovoval meniacim sa potrebám dnešných tvorcov obsahu. "

Vynikajúce rozlíšenie a krásny bokeh
Objektív FE 50mm F1.2 GM je vybavený najnovšou optikou vrátane troch XA (extrémne asférických) členov, ktoré zaisťujú vysoké rozlíšenie po celej ploche obrazu. Vysoké rozlíšenie je zachované aj pri úplnom otvorení clony pri F1.2. Nový objektív tiež zaisťuje čistý obraz v protisvetle vďaka technológii Nano AR Coating II od spoločnosti Sony, ktorá účinne minimalizuje vnútorné odlesky a eliminuje prepali a ghosting.

FE 50mm F1.2 GM vytvára úžasný bokeh série G Master pri maximálnej clone F1.2 a dodáva tak každej snímke  hĺbkovú perspektívu. Vďaka novo vyvinutej 11lamelovej kruhovej clony a jemne vyladená optická konštrukcia s minimálnou sférickou aberáciou môže objektív dosiahnuť jemného a hlbokého bokehu.

Vysoko výkonné automatické zaostrovanie a sledovanie objektu pri F1.2
Objektív dokáže udržať fotografované objekty zaostrené aj pri extrémne malej hĺbke ostrosti vďaka rýchlemu, presnému a tichému automatickému ostreniu a sledovaniu objektu, ktoré zaisťujú štyri lineárne motory XD (extreme dynamic) s vysokou účinnosťou presunu. Pokiaľ je požadované presné zaostrenie, najmä pri natáčaní videa v rozlíšení 4K so sledovaním očí človeka a zvierat, umožňuje objektív FE 50mm F1.2 GM užívateľovi sústrediť sa na kompozíciu vďaka svojej vynikajúcej odozve s minimálnym oneskorením a malými vibráciami. Mechanizmus plávajúceho ostrenia objektívu, ktorý je riadený špeciálnym algoritmom pre pohon objektívu, navyše dosahuje vysokého rozlíšenia v celom rozsahu zaostrenia s minimálna zaostrovacia vzdialenosťou 0,4 m.

Profesionálne ovládanie a spoľahlivosť v kompaktnom prevedení
Model FE 50mm F1.2 GM bol navrhnutý s ohľadom na profesionálnych tvorcov obsahu. Vďaka ergonomickým ovládacím prvkom a funkciám, ako je Linear Response MF (manuálne ostrenie), clonový krúžok so spínačom zapnutia / vypnutia cvakania, prepínač režimu zaostrovania a dve prispôsobiteľné tlačidlá focus hold button, kombinuje FE 50mm F1.2 GM jednoduchú obsluhu s profesionálnym ovládaním. Model FE 50mm F1.2 GM má tiež konštrukciu odolnú proti prachu a vlhkosti a fluórovanú povrchovou úpravu predného dielca, ktorá chráni objektív pred odtlačkami prstov, prachom, vodou, mastnotou a inými nečistotami. Objektív, ktorý bol vyvinutý s využitím najnovších simulačných technológií Sony a najnovšie optické konštrukcie, prichádza v prekvapivo kompaktnom a ľahkom vyhotovení (∅ 87 x 108 mm x 778g s priemerom filtra 72mm), ktoré 50mm objektívu so svetelnosťou F1,2 poskytuje vysokú mobilitu a ľahkú manipuláciu.

Cena a dostupnoť: https://www.prolaika.sk/e-shop/sony-fe-50mm-f12-gm-full-frame-e-mount/p-4983980.xhtml

Spoločnosť Sony rozšírila svoj systém Alpha o 60. objektív s bajonetom E - FE 50 mm F1.2 GM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...