Spoločnosť Sony predstavuje objektív FE 16-35MM F2.8 GM II

Spoločnosť Sony predstavuje objektív FE 16-35MM F2.8 GM II

Spoločnosť Sony predstavuje najmenší a najľahší širokouhlý zoomový objektív na svete.  /  Tlačová Správa / 30.08.2023 / 06:05

Spoločnosť Sony predstavuje širokouhlý zoomový objektív G Master™ FE 16-35MM F2.8 GM II, 35 mm fullframový objektív α™ (Alpha™) s bajonetom E-mount, ktorý pokrýva ohniskové vzdialenosti od 16 mm do 35 mm s maximálnou svetelnosťou F2,8 v celom rozsahu zoomu.

 

Objektív FE 16-35MM F2.8 GM II spĺňa nároky fotografov a kameramanov, ktorí potrebujú vysoko výkonný objektív. Jedinečný výkon a vysokorýchlostné ostrenie (AF) typické pre objektívy G Master umožňujú naplno využiť špičkový výkon našich pokročilých fotoaparátov. Vďaka tomu, že je tento objektív najmenší a najľahší na svete1, je navyše optimálny na fotografovanie v pohybe.

Uvedením tohto širokouhlého zoomového objektívu prichádza na trh objektív druhej generácie s maximálnou svetelnosťou F2,8, ktorý dopĺňa štandardný objektív (24-70 mm) a teleobjektív (70-200 mm). Tieto objektívy, ktoré patria medzi najľahšie na svete, majú vynikajúce rozlíšenie, ďalej rozširujú systém Alpha a vytvárajú bohaté a rozmanité fotografické prostredie.

Najmenší a najľahší širokouhlý zoomový objektív s vysokým rozlíšením a svetelnosťou F2,8 na svete

Vďaka novej optickej konštrukcii, ktorá efektívne využíva extrémne presný povrch členov XA (extrémny asférický člen), dosahuje model FE 16-35MM F2.8 GM II vysoké rozlíšenie s maximálnou svetelnosťou F2,8 v celom rozsahu zoomu. To je možné vďaka vytvoreniu asférického tvaru s vyšším stupňom voľnosti ako predtým. Okrem ohromujúceho bokehu typického pre objektívy G Master so širokým uhlom záberu ponúka vynikajúci výkon pri fotografovaní zblízka v celom rozsahu zoomu, ktorý má minimálnu vzdialenosť 0,22 m a maximálne zväčšenie 0,32x. Originálna povrchová úprava Nano AR Coating II od spoločnosti Sony navyše eliminuje vznik závoja a odleskov. Umožňuje zhotovovať čisté snímky aj keď sa do záberu dostane silný zdroj svetla. Ide o najmenší a najľahší širokouhlý objektív so zoomom na svete s celkovou dĺžkou 111,5 mm a hmotnosťou približne 547 g, čo je takmer o 20 % menej ako pri predchádzajúcom modeli.

Mimoriadne rýchle a presné ostrenie, ktoré dáva vyniknúť najlepším vlastnostiam pokročilých fotoaparátov

Model FE 16-35MM F2.8 GM II je vybavený najnovšími lineárnymi motormi XD (extreme dynamic), ktoré efektívne pracujú s vysokorýchlostným pohonom. Umožňuje tiché ostrenie, ktoré je vhodné na fotografovanie i nakrúcanie, a je až dvakrát rýchlejšie ako pri bežných modeloch. Dokonca aj pri videách s vysokou snímkovou frekvenciou, kde sú zjavné posuny zaostrenia, sleduje snímaný objekt s vysokou presnosťou. V kombinácii s fotoaparátom α1 umožňuje vysokorýchlostné sériové snímanie rýchlosťou až 30 snímok za sekundu s rýchlym, vysoko presným a tichým ostrením.

Ovládateľnosť a spoľahlivosť na pohodlné zhotovovanie snímok aj filmov

Model FE 16-35MM F2.8 GM II ponúka pohodlné ovládanie a vynikajúci výkon pri robení snímok a nakrúcaní videa, ktorý spĺňa potreby profesionálnych i pokročilých amatérskych používateľov. Vďaka redukcii efektu „focus breathing“ pri zázname videa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi je možné dosiahnuť kvalitný obrazu bez kolísania zorného uhla. Navyše tlmí pohyb ťažiska pri zoomovaní a umožňuje tak stabilné nakrúcanie. Môžete tak pohodlne snímať s využitím gimbalu. Vylepšená bola aj ovládateľnosť vďaka funkciám, ako je clonový krúžok, ktorý je možné zapnúť/vypnúť prepínačom a dvom tlačidlám na pridržanie zaostrenia, ktorým možno priradiť požadovanú funkciu z tela fotoaparátu.

Predný optický člen je vybavený fluórovou vrstvou, ktorá umožňuje ľahké odstránenie nečistôt zachytených na povrchu objektívu. Konštrukcia odolná proti prachu a striekajúcej vode umožňuje bezpečné používanie fotoaparátu aj vo vonkajšom prostredí. Tým vám poskytuje väčšiu slobodu pri fotografovaní.

Cena a dostupnosť

Nový model FE 16-35MM F2.8 GM II bude v predaji od konca septembra za približne 2 719 € u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony.

Celý rad exkluzívnych príbehov, videí a vzrušujúceho nového obsahu nakrúteného najnovšími fotoaparátmi a ďalšími produktmi Sony nájdete tu. Európsky fotografický portál spoločnosti Sony je k dispozícii v 22 jazykoch a prináša podrobné informácie o produktových novinkách, súťažiach a aktuálny zoznam akcií Sony v jednotlivých krajinách.

 

Podrobné informácie o modeli FE 16-35MM F2.8 GM II nájdete na stránkach: https://www.sony.sk/electronics/objektivy-e-mount/sel1635gm2

Spoločnosť Sony predstavuje objektív FE 16-35MM F2.8 GM II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...