Spoločnosť Sony predstavuje dva nové fotoaparáty radu Alpha 7C

Spoločnosť Sony predstavuje dva nové fotoaparáty radu Alpha 7C

Fotoaparát Alpha 7C R so 61 MP snímačom a fotoaparát Alpha 7C II s najnovšími technológiami  /  Tlačová Správa / 30.08.2023 / 06:00

Fotoaparát Alpha 7C II je vybavený fullframovým obrazovým snímačom s približne 33,0 efektívnymi megapixelmi a ponúka najnovšie funkcie a výkon v oblasti fotografie i videa v kompaktnom a ľahkom prevedení (šírka približne 12 cm x výška 7 cm x hĺbka 6 cm a hmotnosť približne 513 gramov). Ide o druhú generáciu fotoaparátu radu α7C, ktorý sa preslávil kombináciou výkonu a funkcií v kompaktnom prevedení. Ideálne sa hodí pre širokú škálu fotografických situácií, ako je cestovanie a pouličné fotografie.

Alpha 7C R je nový kompaktný fullframový fotoaparát s výmennými objektívmi, ktorý sa môže pochváliť vysokým rozlíšením a bohatou gradáciou obrazu vďaka plnoformátovému obrazovému snímaču s približne 61,0 efektívnymi megapixelmi, teda rovnakému snímaču, ktorým je vybavený model Alpha 7R V. Je umiestnený v kompaktnom a ľahkom tele (podobné rozmery a hmotnosť ako pri modeli „Alpha 7C II“ ii, približne 513 gramov). Okrem každodenného zhotovovania momentiek ľahko zachytíte aj vysoko kvalitné snímky v najrôznejších prostrediach, ako je portrétová fotografia, fotografia divokej prírody a krajiny. Novinka ponúka kombináciu extrémne vysokého rozlíšenia snímok s vysokou mobilitou a nízkou hmotnosťou.

Oba modely sú vybavené rovnakou jednotkou na spracovanie umelej inteligencie a procesormi BIONZ XR®, ktoré nájdeme v najnovších fotoaparátoch Sony s výmennými objektívmi, ako sú Alpha 7R V a Alpha 6700. Technológia Real-time Recognition AF dokáže s vysokou presnosťou rozpoznať širokú škálu objektov a päťosová stabilizácia obrazu v tele poskytuje sedem krokov stabilizovania. Pokiaľ ide o výkon videa, oba modely podporujú vysoko kvalitný 4:2:2 10-bitový záznam videa až do rozlíšenia 4K60p iii . Oba modely podporujú taktiež oceňovanú technológiu farieb S-Cinetone spoločnosti Sony pre bohaté video vo filmovej kvalite. Okrem toho majú stabilizáciu obrazu v tele (Active Mode), automatické snímanie na báze umelej inteligencie, podporu digitálneho zvukového rozhrania a ďalšie funkcie, ktoré podporujú vysoko kvalitné nakrúcanie videa.

„V spoločnosti Sony neustále zvyšujeme štandardy pre tvorcov obsahu. Uvedením fotoaparátov Alpha 7C II a Alpha 7C R prinášame tvorcom fotografií i videí do výbavy nový nástroj, ktorý umožňuje dosiahnuť vysoko kvalitné obrazové parametre pri bezzrkadlovkách s výmennými objektívmi,“ uviedol Yann Salmon-Legagneur, vedúci marketingu zobrazovacích produktov a riešení spoločnosti Sony Europe.

S rastúcim dopytom po odosielaní a zdieľaní zhotoveného obsahu na sociálnych sieťach hľadá stále viac tvorcov kombináciu kompaktných rozmerov a špičkovej kvality obrazu pri bezzrkadlovkách s výmennými objektívmi. Uvedením fotoaparátov Alpha 7C II a Alpha 7C R, ktoré dosahujú vysokú mobilitu a kvalitné podanie obrazu pri kompaktných rozmeroch, reaguje spoločnosť Sony na širokú škálu spôsobov vyjadrenia obsahu, ktorú tvorcovia vyhľadávajú.

Kľúčové funkcie fotoaparátov Alpha 7C II

  • Model je vybavený fullframovým snímačom Exmor R® CMOS so zadným osvitom a približne 33,0 efektívnymi megapixelmi a najnovším procesorom na spracovanie obrazu BIONZ XR®, ktorý zabezpečuje vysoký obrazový výkon. Pri zhotovovaní snímok alebo videí si užívatelia môžu ľahko vychutnať vysoko kvalitné snímky v širokom spektre scén, ako je cestovanie a každodenné momentky.
  • V porovnaní s modelom Alpha 7 IV, ktorý má rozmery približne 13 cm x 9,6 cm x 8,1 cm a váži približne 698 gramov, je model Alpha 7C II až o 22 % ľahší a má až o 45 % menší objem.
  • Štandardná citlivosť ISO sa pohybuje v rozmedzí 100 až 51 200 pre statické snímky i videá (rozšírená citlivosť ISO 50 až 204 800 pre statické snímky), čo umožňuje snímanie s vysokou citlivosťou bez šumu.

 

Kľúčové funkcie modelu ALPHA 7C R

  • Model je vybavený fullframovým snímačom Exmor R® CMOS so zadným osvitom a približne 61,0 efektívnymi megapixelmi a najnovším procesorom na spracovanie obrazu BIONZ XR®, ktorý zabezpečuje vysoké rozlíšenie a obrazový výkon s vysokým rozlíšením.
  • V porovnaní s modelom Alpha 7R V, ktorý má rozmery približne 13 cm x 9,9 cm x 8 cm a váži približne 725 gramov, je model ALPHA 7C R približne o 29 % ľahší a má približne o 53 % menší objem.
  • Štandardná citlivosť ISO sa pohybuje v rozmedzí 100 až 32000 pre snímky i videá (rozšírená citlivosť ISO 50 až 102400 pre snímky).
  • Okrem 7,0 krokovej iv optickej päťosovej stabilizácii obrazu v tele je detekované a korigované aj mierne rozmazanie na úrovni 1 pixelu.
  • Je vybavený funkciou Pixel Shift Multi Shooting, ktorá zhotovuje niekoľko snímok a ich syntézou v počítači vytvára obraz, ktorý pôsobí, ako keby bol vo vysokom rozlíšení.
  • V kombinácii s nástavcom gripu GP-X2, ktorý je určený pre fotoaparát Alpha 7C R v, môžete pohodlne a stabilne snímať aj pri dlhom nahrávaní alebo pri použití teleobjektívu.

 

 

Spoločné funkcie modelov Alpha 7C II a Alpha 7C R


1. Kompaktné rozmery a vysoká mobilita

 

Oba modely sa jednoducho ovládajú a prenášajú. Kompaktné rozmery (oba modely majú rozmery približne 12,4 cm na šírku x 7 cm na výšku x 6,4 cm hĺbku) a hmotnosť i približne 513 gramov pri modeli Alpha 7C II a približne 515 gramov pri modeli Alpha 7C R. V kombinácii s dnes predstaveným širokouhlým zoomovým objektívom FE 2.8/16-35 GM II dosahujú vynikajúce vyjadrenie obrazu a vysokorýchlostné ostrenie. Používateľ si môže vybrať svoj obľúbený objektív z rozsiahleho radu Sony E-mount obsahujúceho viac ako 70 objektívov a vychutnať si rozmanitosť výrazu obrazu jedinečnú pre fullframe pri fotografiách i pri videu.

 

2. Výkon ostrenia s vylepšeným rozpoznávaním objektov vďaka vstavenej jednotke spracovania AI

 

Sú vybavené rovnakou jednotkou na spracovanie umelej inteligencie ako fotoaparát α7R V a rozpoznávajú objekty s vysokou presnosťou pomocou funkcie Real-time Recognition AF. Napríklad pri fotografovaní osoby, aj keď je v komplikovanej póze alebo je jej tvár skrytá, je možné technológiu odhadu pózy použiť na zachytenie a sledovanie objektu s vysokou presnosťou. Okrem už skôr predstaveného sledovania osôb a zvierat, ktoré rad α7C využíva, je teraz možné túto funkciu používať aj na vtáky, hmyz, autá, vlaky a lietadlá ako objekty, ktoré je možné rozpoznať s rovnako vysokou presnosťou.

 

3) Zdokonalený výkon videa

 

Fotoaparáty Alpha 7C II a Alpha 7C R dokážu zaznamenať video s vysokým rozlíšením a podrobnými dátami zodpovedajúcimi rozlíšeniu 7K, resp. 6K a produkovať vysoko kvalitné video v rozlíšení 4K. Sú vybavené technológiou S-Log3, ktorá podporuje veľký dynamický rozsah 14+ krokov vi a vykresľujú bohatú gradáciu s malou preexpozíciou a podexpozíciou aj v kontrastných scénach. V režime snímania Log si môže tiež používateľ importovanú LUT zobraziť na monitore fotoaparátu, čo umožňuje používateľovi snímať a zároveň kontrolovať hotový obraz v postprodukcii. Okrem toho sú vybavené funkciou S-Cinetone™, jedinečnou funkciou Sony, ktorá dokáže vytvoriť filmový vzhľad priamo z fotoaparátu bez nutnosti následného spracovania. Technológia S-Cinetone, založená na technológii Cinema Line spoločnosti Sony, reprodukuje prirodzené stredné tóny, ktoré sú nevyhnutné pre prirodzene pôsobiacu farbu pleti a zabezpečujú filmovú kvalitu. Sú vybavené funkciou Creative Look, ktorá umožňuje ľahko meniť vzhľad a atmosféru videozáznamov a statických snímok.

 

4) Ovládateľnosť a konektivita

 

Intuitívne ovládanie pomocou najnovšieho dotykového menu podporuje pohodlné fotografovanie, najmä vďaka výklopnému dotykovému LCD displeju s variabilným uhlom naklopenia. Okrem predného voliča, ktorý umožňuje používateľovi priradiť obľúbené funkcie, prepínača fotografovania/videa/S&Q a hľadáčika s vysokým rozlíšením XGA atď. sa jednoducho používajú. Sú vybavené 7,0 stupňovouiv optickou päťosovou stabilizáciou obrazu v tele, ktorá podporuje stabilnú prácu s fotoaparátom.

Pokiaľ ide o konektivitu, fotoaparáty sú novo kompatibilné s aplikáciou pre chytré telefóny Creators' Appvii, ktorá umožňuje jednoduché odosielanie videí a snímok zhotovených fotoaparátom do cloudovej služby a tým aj vzdialené ovládanie fotoaparátu a prenos snímok z fotoaparátu do mobilných zariadení.


5) Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

 

Za posledných 11 rokov nahradila spoločnosť Sony približne 395 tonviii primárneho plastu recyklovaným plastom v digitálnych fotoaparátoch a digitálnych videokamerách. Na výrobu tela fotoaparátu sa používajú recyklované materiály, vrátane materiálu SORPLAS™ix . Obmedzuje sa tak dopad na životné prostredie bez toho, aby sa znížila jeho funkčnosť. Okrem toho, že je fotoaparát vybavený funkciou Sony’s Screen Readerx, ktorá nahlas číta menu a obrazovky prehrávania videa čím pomáha pri práci, bola pridaná nová funkcia zväčšenia displeja menu, ktorá podporuje tvorivú činnosť celého spektra používateľov.

 

Ceny a dostupnosť

Nový fotoaparát Alpha 7C II bude v predaji od konca septembra 2023 u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony:

Iba fotoaparát: 2 419 €

Fotoaparát s objektívom 28 - 60 mm: 2 719 €

 

Nový fotoaparát Alpha 7C R bude v predaji od konca septembra 2023 u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony:

Iba fotoaparát: 3 729 €

 

Podrobné informácie o novom modeli Alpha 7C II nájdete na adrese: https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-7cm2

 

Podrobné informácie o novom modeli Alpha 7C R nájdete na adrese: https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-7cr 

Spoločnosť Sony predstavuje dva nové fotoaparáty radu Alpha 7C
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...