Spoločnosť Panasonic predstavuje novú špičkovú bezzrkadlovku LUMIX GH7 zameranú na video

Spoločnosť Panasonic predstavuje novú špičkovú bezzrkadlovku LUMIX GH7 zameranú na video

Najnovší vlajkový model medzi bezzrkadlovkami Micro Four Thirds radu LUMIX G.  /  Tlačová Správa / 06.06.2024 / 08:15
LUMIX GH7 ponúka vynikajúci videozáznam, široký dynamický rozsah vďaka novo vyvinutému 25,2MP snímaču BSI CMOS a vylepšený výkon automatického zaostrovania s funkciou PDAF (automatické zaostrovanie s fázovou detekciou). Na podporu efektívneho pracovného postupu v profesionálnom produkčnom prostredí je GH7 po novom vybavený interným záznamom vo formáte ProRes RAW od spoločnosti Apple*1 a prvým 32-bitovým plávajúcim záznamom na svete*2, ktorý eliminuje potrebu úpravy zvuku počas snímania.
 
S rýchlym nárastom dopytu po videoobsahu v posledných rokoch rastie aj počet tvorcov videa a s ním aj dopyt po ďalšom zlepšovaní kvality bezzrkadloviek s vynikajúcim video výkonom a prenosnosťou. Od svojho uvedenia na trh v roku 2009 si naša séria LUMIX GH získala medzi filmármi a tímami videoproducentov dobré meno ako modely, ktoré sú známe svojím výkonom pri filmovaní a snímaní, inovatívnymi funkciami a spoľahlivosťou.
 
LUMIX GH7 je bezzrkadlovka novej generácie, ktorá spĺňa potreby filmárov, nech sú akékoľvek. 
 

Vysoký výkon, rýchla odozva a vynikajúca mobilita

Snímač BSI CMOS s vysokým rozlíšením 25,2 MP, rýchlym čítaním, veľkým dynamickým rozsahom viac ako 13 EV*3 a bohatou gradáciou.
Použitie technológie PDAF na veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie a novo pridané automatické zaostrovanie s rozpoznávaním lietadiel a vlakov a detekciou cieľa v reálnom čase.
Pri detekcii časti cieľa môžete nastaviť preferenciu zaostrenia objektu, ako napríklad - celé auto/predná maska, motocykel/príves jazdca, celý voz/kabína, lietadlo/kapot 
Vylepšená technológia stabilizácie obrazu vrátane korekcie perspektívneho skreslenia pri videozáznamoch a režimu High Active IS zabezpečuje účinné potlačenie chvenia obrazu pri snímaní z ruky.
 

Vylepšená kvalita videa a optimalizované pracovné postupy od snímania až po postprodukciu

Interné nahrávanie vo formáte ProRes 422 HQ a ProRes RAW HQ*1 s rozlíšením 5,7K 30p.
Prvý záznam na svete v 32-bitovom plávajúcom nahrávaní*2, ktorý eliminuje potrebu nastavovania úrovne zvuku počas snímania pri použití nového mikrofónového adaptéra XLR, DMW-XLR2 (predáva sa samostatne).
Umožňuje používateľom načítať originálne súbory LUT a aplikovať nové farebné efekty priamo na videá a fotografie pomocou funkcie REAL TIME LUT. 
Podporuje nahrávanie proxy súborov na efektívnejšiu postprodukciu a natívnu integráciu so službou Adobe Frame.io na nahrávanie snímok a videí do cloudu, ich zálohovanie, zdieľanie a spoločnú prácu.
Open Gate 5,8K záznam umožňujúci flexibilné zmeny pomeru strán pre akúkoľvek platformu sociálnych médií alebo podľa individuálnych potrieb. 
 

Spoľahlivosť pri výrobe videa

Nadčasový záznam videa je možný vďaka účinnému odvodu tepla a integrovanému chladiču*4.
Pohodlný výklopný zadný displej LCD Voľný uhol, ktorý po vyklopení neprekáža káblom HDMI alebo USB.
Kamera si poradí aj s náročnými podmienkami, je odolná voči poveternostným vplyvom, prachu a striekajúcej vode*5 a mrazuvzdorná až do -10 °C.
 
 
*1 Nahrávanie na kartu SD nie je možné.
*2 Pre digitálny fotoaparát s výmenným objektívom, od 5. júna 2024, podľa prieskumu spoločnosti Panasonic. Pri použití s mikrofónovým adaptérom DMW-XLR2 (predáva sa samostatne). 
*3 Rozšírenie dynamického rozsahu sa neaktivuje pri snímaní HFR/VFR videozáznamu rýchlosťou viac ako 61 snímok za sekundu alebo pri snímaní SH sekvenčného videozáznamu. Taktiež sa neaktivuje pri časoch uzávierky nižších ako 1/15 pri snímaní statických záberov v závislosti od citlivosti ISO. Pri snímaní videozáznamov rýchlosťou viac ako 60 snímok za sekundu (vrátane VFR) bude rozsah viac ako 12 EV. 
*4 Pri snímaní s frekvenciou C4K/60p alebo nižšou. Existujú určité obmedzenia pre teplotu pri rozlíšení vyššom ako Cinema4K, VFR/HFR a ProRes. Čas záznamu závisí od kapacity batérie a pamäťovej karty.
*5 Odolnosť voči prachu a striekajúcej vode nie je zárukou, že nedôjde k poškodeniu, keď je tento objektív vystavený priamemu kontaktu s prachom a vodou.
 
 
 
  • Apple a ProRes sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc. v USA a/alebo iných krajinách.
  • Frame.io, logo Frame.io a Camera to Cloud sú registrované ochranné známky alebo ochranné známky spoločnosti Adobe v USA a/alebo iných krajinách.
  • Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.
  • V závislosti od situácie nemusia byť k dispozícii všetky funkcie.
  • Dizajn a špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.
Spoločnosť Panasonic predstavuje novú špičkovú bezzrkadlovku LUMIX GH7 zameranú na video
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...