Spoločnosť Panasonic predstavuje LUMIX DMC-GF6

Novinka  /  Tlačová Správa / 11.04.2013 / 00:00

Bratislava, 11. apríla 2013 - Do rodiny kompaktných fotoaparátov Panasonic LUMIX G s výmennými objektívmi pribudol ďalší člen - DMC-GF6. Štýlová novinka je určená predovšetkým pre užívateľov, ktorí podľahli čaru kreatívneho fotenia, ale od amatérskeho "namier a foť" ich to už viac "ťahá" k profesionálnejšiemu prístupu s výberom kompozície a vlastnou predstavou výsledného záberu. GF6 ponúka všetko, čo potrebujete pre dosiahnutie najlepšej obrazovej kvality - od nového výklopného displeja, cez najnovšiu generáciu obrazového procesoru Venus Engine až po vysoko presný systém automatického zaostrovania "Light Speed ​​AF". Keď k tomu pripočítate možnosti manuálneho nastavenia clony alebo uzávierky a 19 efektových režimov, máte v rukách skvelý prístroj, s ktorým hravo posuniete svoje fotografické zručnosti na vyššiu úroveň. O rýchle a jednoduché online spojenie so svetom sa postará integrované Wi-Fi rozhranie a technológia NFC umožňujúca prenos, zdieľanie snímok aj ich okamžitú tlač a zároveň vzdialené ovládanie fotoaparátu cez tabliet alebo smartfón.

 

Lumix DMC-GF6 sa môže pochváliť novým Live MOS snímačom, najnovšou generáciou obrazového procesoru Venus Engine a vysoko presným systémom automatického zaostrovania "Light Speed ​​AF". Autofokus dovoľuje vybrať ľubovoľný ostriaci bod jednoduchým dotykom na 3-palcový o 180° otočný výklopný displej (1 040 000 bodov) a jedným dotykom aj nastavenie zaostrenia a expozície. Ako všetky fotoaparáty z radu LUMIX G, aj GF6 používa zaostrovací systém merania kontrastu. Nová funkcia Page Flip umožňuje ovládanie a nastavenie jednou rukou. Všetko je tak navrhnuté pre potreby fotografov, ktorí si zamilovali kreatívnu techniku ​​fotenia mobilnými telefónmi, ale požadujú kvalitnejší obrazový výstup a možnosť voľby objektívu, či manuálneho nastavenia clony alebo uzávierky.

Pre zjednodušenie tvorby ponúka DMC-GF6 až 19 efektových režimov a predstavuje tak skvelého pomocníka na ceste k profesionálnejšiemu prístupu s výberom kompozície a predstavou výsledného záberu. So štýlovým vzhľadom kontrastuje výkon vstavaného blesku (GN6.3 pri ISO160) ktorý napomáha dokonalosti snímok v nepriaznivých svetelných podmienkach.

Začiatočníkom, ale aj pre väčšie pohodlie pri fotení je k dispozícii režim inteligentnej automatiky iA+. Fotoaparát tak nielenže sám nastaví všetky základné expozičné parametre, ale navrhne aj použitie vhodných efektových režimov. Teraz medzi nimi nájdete napríklad aj režim, ktorý dokáže detekovať scénu s jedlom. Aby ste sa nemuseli vzdať úplnej kontroly, automatika iA+ dovoľuje užívateľovi nastaviť rozostrenie pozadia, expozičnú kompenzáciu a vyváženie bielej.

Vítaným pomocníkom je taktiež Scene Guide obsahujúci 23 vzorových snímok vytvorených profesionálnymi fotografmi, z ktorých môže užívateľ vybrať jeden, ktorý sa najviac blíži zamýšľanému výsledku a prostrediu, v ktorom sa nachádza. Automatika potom nastaví parametre fotenia a tiež ho upozorní na vhodné objektívy pre danú scénu.

Integrované Wi-Fi rozhranie a technológia NFC (Near Field Communication) umožňujú s využitím aplikácie "Panasonic Image App" (pre systémy iOS / Android) vzdialené ovládanie fotoaparátu cez tablet alebo smartphone, prenos a zdieľanie snímok aj ich okamžitú tlač. Fotografie je možné označiť geotagom z GPS v mobile alebo tablete. Po aktivácii Funkcie okamžitého prenosu bude fotoaparát posielať snímky do zariadenia ihneď po ich vytvorení. Používateľom sa ponúka tiež možnosť uložiť svoje súbory do cloud úložiska v rámci služby LUMIX CLUB, umožňujúci ich ďalšie zdieľanie na Facebook, Flickr, Picasa, Twitter, YouTube a iné špeciálne siete.
 

LUMIX DMC-GF6 samozrejme nezabúda ani na obľúbené video a pre tento účel má vyhradené samostatné tlačidlo nahrávania. Stačí jedno stlačenie a z fotoaparátu sa stane kamera zaznamenávajúca Full HD video (1920x1080, 50i) vo formáte AVCHD.

Použitý 16Mpix Live MOS snímač dosahuje v spojení s novo vyvinutým obrazovým procesorom Venus Engine nielen vysokú citlivosť, ale vďaka pokročilým systémom pre zníženie šumu aj jasne a precízne vykreslený obraz. Súčasný pokrok vo vylepšení kvality šumu umožnilo takmer 64-násobné zväčšenie plochy kontrolovaných oblastí. Vďaka tomu je možné odstrániť veľké bloky šumu, ktoré je bežne ťažké detekovať, najmä pri fotení nočnej krajiny a pod. Citlivosť GF6 dosahuje v prípade automatických režimov až ISO 3200, v rozšírenom režime ISO 25 600.
 
Obľúbené a stále viac využívané kreatívne režimy sa dočkali oproti predchádzajúcej generácii rozšírenia zo 14 na 19. K už tradičným režimom Sépia či Retro, pribudli Old Days, Sunshine, Bleach Bypass, Toy Pop a Fantasy. K dispozícii je aj režim autoportrét využívajúci možnosti otočného displeja, funkcia Stop Motion Animation pre zachytenie dynamických momentov ako sú explózie, striekajúcej vody alebo poryv prachu. Nechýba samozrejme Panorama pre vytvorenie panoramatického záberu zložením niekoľkých záberov a Retouch, dovoľujúci úpravy fotografie priamo vo fotoaparáte jednoduchým dotykom na displej, samozrejme bez straty pôvodného snímok.

Panasonic LUMIX DMC-GF6 sa na slovenskom trhu objaví v priebehu mája a bude sa predávať v čiernej a striebornej farbe za odporúčanú MOC okolo 560 EUR.

Galéria k článku


Spoločnosť Panasonic predstavuje LUMIX DMC-GF6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...