Sony uvádza novú profesionálnu kameru FX6

Sony uvádza novú profesionálnu kameru FX6

Kombinácia toho najlepšieho pre videotvorcov  /  Ivan Malárik / 24.11.2020 / 09:25

Spoločnosť Sony uvádza na trh fullframe profesionálnu kameru FX6, ktorá rozšíri radu Cinema Line.

FX6 je kombináciou toho najlepšieho zo špičkovej digitálnej kinematografické technológie Digital Cinema Technology a pokročilých zobrazovacích funkcií bezzrkadlových fotoaparátov Alpha ™.

Kľúčové vlastnosti FX6:
● Fullframe 4K snímač CMOS Exmor R ™ s rozlíšením 10,2 megapixelov
● Kompaktné a ľahké telo navrhnuté pre nahrávanie na cestách
● Výnimočne vysoká citlivosť, ktorá umožňuje nastaviť hodnotu ISO na 409 600 pre nahrávanie vo veľmi slabých svetelných podmienkach 
● 15 krokový dynamický rozsah
● Farebný profil S-Cinetone™, ktorý využíva aj model FX9 a je inšpirovaný kolorimetriou kamier VENICE
● Obrazový procesor BIONZ XR ™ prvýkrát použitý v modeli Alpha 7S III
● Fast Hybrid Auto Focus, ktorý využívajú aj fotoaparáty Alpha a model FX9
● Nahrávanie v kvalite až 4K 120P / HD 240p, s 10-bitovou hĺbkou farieb a vzorkovanie 4: 2: 2 v plnom formáte
● Podpora až 12G-SDI a 4K s až 60p a 16 bitovú hĺbkou farieb SDI RAW výstup
● Kompatibilný s viac ako 50 objektívmi s bajonetom E

Sony FX6 (model ILME-FX6V) najnovší prírastok v rade Cinema Line od Sony, séria produktov, cez ktorú odovzdáva odborné znalosti spoločnosti Sony v oblasti zobrazovacích technológií širokému publiku filmárov a tvorcov obsahu.

Rad Cinema Line od Sony, do ktorej patrí aj kamery VENICE a FX9, prináša vyhľadávaný filmový výstup zušľachtený rozsiahlymi skúsenosťami z oblasti výroby digitálnych fotoaparátov, ďalej tiež zdokonalené ovládanie vďaka inovatívnej konštrukcii tela, výnimočnú odolnosť a možnosť intuitívneho prispôsobenia individuálnym potrebám.

Súčasťou radu Cinema Line sa stáva úplne nový model FX6, ktorý si privlastňuje výkon kľúčových technológií Sony pre snímanie a spracovanie obrazu a automatické zaostrovanie (AF).

"Nová kamera FX6 je najnovším príkladom snahy spoločnosti Sony o neustále posúvanie hraníc zobrazovacích technológií v súlade s potrebami našich zákazníkov," uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. "S pokrokom našej rady Cinema Line otvárame priestor pre výnimočné zručnosti a talent tvorcov obsahu a filmárov. FX6 stavia na technológiách špičkových kamier VENICE cinema a spája ich s tými najlepšími inovatívnymi technológiami bezzrcadlových fotoaparátov Alpha. "

Kinematografická kvalita plnoformátového obrazu
Nová kamera je vybavená 10,2 MP fullframovým snímačom Exmor R ™ CMOS so zadným osvitom, ktorý ponúka široký dynamický rozsah 15+ krokov s vysokou citlivosťou a nízkou hladinou šumu. Základná citlivosť FX6 je ISO 800, ktorú je možné nastaviť na zvýšenú citlivosť ISO 12 800 - s možnosťou rozšírenia až na 409 600 - pre nahrávanie v podmienkach s nízkou a veľmi nízkou hladinou osvetlenia. Ponúka nahrávanie vo formáte XAVC All Intra 4: 2: 2 s 10-bitovou hĺbkou v ohromujúcej kvalite DCI 4K (4096 x 2160 - až 60p), QFHD 4K (3840 x 2160 - až 120P) a FHD (1920x1080 - až 240p) pre úžasne detailne spomalené zábery. Ak vyžadujete praktickejšiu veľkosť súborov, FX6 dokáže nahrávať vo formáte XAVC Long GOP 4: 2: 0 s 8bitovou hĺbkou v kvalite QFHD 4K (3840 x 2160 - až 120P) a 4: 2: 2 s 10-bitovou hĺbkou FHD (1920x1080 - až 240p) . Model FX6 je ďalej vybavený obrazovým procesorom BIONZ XR ™, ktorý bol prvýkrát použitý v novom fotoaparáte Sony Alpha 7S III a poskytuje až štyrikrát rýchlejší výkon spracovania v porovnaní s FS5 II. Kamera bola vyvinutá s pomocou rovnakých odborných znalostí ako svetoznáma filmová kamera Sony VENICE, hneď po rozbalení je nastavená pre pokročilé filmové spracovanie farieb vrátane S-Cinetone - pre bohatšiu reprodukciu tónov, rovnako ako S-Log3, S-Gamut3 a S-Gamut3 . 

Pokročilé funkcie videa
Model FX6 stavia na pôsobivých funkciách automatického ostrenia známych z fotoaparátov Sony Alpha a ponúka rýchle hybridné automatické ostrenie Fast Hybrid AF, ktoré kombinuje 627bodové automatické ostrenie s fázovou detekciou a pokročilú detekciou tváre s Real-time Eye AF pri vysokých snímkových frekvenciách s nepretržitou AF. To umožňuje užívateľom bez námahy a presne sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty pri spomalených záberoch, bez toho aby došlo k strate zaostrenia. Rýchle hybridné automatické ostrenie Fast Hybrid AF pracuje s viac ako 50 objektívmi s bajonetom E, a to dokonca vo 4k pri 120P. Fotoaparát dokáže tiež zachytiť až päťkrát spomalené zábery v rozlíšení 4K (QFHD) pri 120 sn./s.

FX6 tiež ponúka interné variabilné elektronické ND filtre. Používatelia môžu nastaviť variabilne hodnotu ND na automatickú alebo upraviť hustotu filtra ručne v plynulých krokoch od 1/4 do 1/128 pre dokonale exponovaný obraz bez ovplyvnenia hĺbky ostrosti alebo uhla uzávierky, a to aj pri zmene svetelných podmienok. V kombinácii s extrémne vysokou citlivosťou kamery poskytuje elektronický premenný ND filter používateľom vynikajúcu tvorivú kontrolu v takmer akomkoľvek prostredí natáčania.


Vynikajúca mobilita a ovládateľnosť
Model FX6 má odolné telo z horčíkovej zliatiny, meria iba 4,6 palca x 6 palcov x 4,5 palca (116 milimetrov x 153 milimetrov x 114 milimetrov) a váži len 0,96 libry (0,89 kilogramu). FX6 má kompaktnú a ľahkú konštrukciu, ktorá používateľom uľahčuje držanie a nahrávanie v akejkoľvek situácii. Nová kamera má konštrukciu odvádzajúcu teplo, vďaka ktorej nepresiahne teplota jej komponentov medze prevádzkových teplôt. To bráni prehriatiu, a to aj počas dlhšieho nahrávania. Konštrukcia modelu FX6 je tiež modulárna, takže umožňuje užívateľom ľahko pripojiť príslušenstvo, ako sú úchyty a hľadáčiky, alebo je možné kameru pripojiť k iným zariadeniam a mechanizmom, ako sú gimbal alebo Drone.

3,5 '' LCD hľadáčik modelu FX6 možno pripevniť na viacerých miestach tela kamery. To poskytuje väčšiu slobodu a jednoduché ovládanie menu dotykom. Pomocou rýchleho prístupu do menu pre bežne používané funkcie môžu užívatelia zmeniť kľúčové nastavenia jediným dotykom - vrátane kodeku, režimu skenovania obrazu, veľkosti a frekvencie obrazu, základného ISO a citlivosti, režimu natáčanie a úrovňou zvuku.


Nový rad fullframových kamier FX6 bude dostupná v ponuke radu autorizovaných predajcov Sony v prvej polovici decembra 2020.

Exkluzívny obsah o produktoch Cinema Line, FX6 a ďalších zobrazovacích produktoch spoločnosti Sony nájdete na stránkach www.sonycine.com a www.alphauniverse.com, ktoré sú určené pre vzdelávanie a inšpiráciu všetkých fanúšikov technológie Sony v oblasti tvorby obsahu a fotografovanie.

Podrobné informácie o produkte nájdete na stránke: https://www.sony.cz/electronics/profesionalni-videokamery/ilme-fx6

 

Sony uvádza novú profesionálnu kameru FX6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...