Sony predstavuje tri nové širokouhlé objektívy

Sony predstavuje tri nové širokouhlé objektívy

Sony E PZ 10-20MM f/4 G, E 15MM f/1.4 G a E 11MM f/1.8  /  Tlačová Správa / 02.06.2022 / 18:55

Spoločnosť Sony ďalej rozširuje svoju ponuku objektívov – predstavením objektívu radu G s výkonným zoomom E PZ 10-20mm f/4 G, univerzálneho objektívu radu G E 15mm f/1.4 G a ultraširokouhlého pevného objektívu E 11mm f/1.8  zvyšuje celkový počet objektívov s bajonetom E-mount na 70.

 

Sony E PZ 10-20mm f/4 G

Najmenší a najľahší na svete pre jedinečnú mobilitu a ľahkú manipuláciu

Objektív E PZ 10-20mm f/4 G je o 20 % ľahší ako jeho predchodca (SEL1018), je teda najmenší a najľahší objektív vo svojej triede s celkovou hmotnosťou iba 178 gramov – a to aj s power zoomom. Objektív navyše využíva vnútorné mechanizmy zoomu a ostrenia a preto sa pri zoomovaní alebo ostrení nemení jeho dĺžka. Zmeny ťažiska objektívu sú minimálne, čo z neho robí skvelú voľbu na stabilné nakrúcanie vlogov či nahrávanie videí s gimbalom.

Vynikajúca kvalita obrazu a dynamickej perspektívy, ktoré môže poskytnúť iba ultraširokouhlý zoom

Objektív E PZ 10-20mm f/4 G poskytuje extrémne široký uhol záberu s rozsahom zoomu 10-20 mm a je navrhnutý tak, aby pri všetkých nastaveniach zoomu poskytoval konzistentne vynikajúci optický výkon od stredu až po okraj každej snímky. Tri asférické členy sú ideálne umiestnené tak, aby potlačili zakrivenie obrazového poľa a astigmatizmus, čo sú bežné problémy ultraširokouhlých objektívov. Súčasťou optickej dráhy sú aj dva ED členy zo skla (Extra-low Dispersion), ktoré účinne potláčajú chromatickú aberáciu. Asférický člen ED ďalej prispieva k vysokému rozlíšeniu až po okraje snímky. To, že je maximálna hodnota clony objektívu f4 konštantná pri všetkých ohniskových vzdialenostiach, umožňuje udržať stabilnú kvalitu obrazu pri nakrúcaní videa a zabezpečuje udržateľné časy uzávierky za súmraku alebo v interiéri s horšími svetelnými podmienkami.

Vycibrený filmový výraz a ovládanie pri nahrávaní videí

Model E PZ 10-20mm F4 G je vybavený novým elektronickým systémom power zoomu, ktorý zabezpečuje priame a citlivé ovládanie a nastaviteľnú rýchlosť zoomovania. Systém detekuje aj to najjemnejšie pootočenie krúžku zoomu a okamžite uvedie systém zoomu do chodu. Užívatelia majú široké spektrum možností ovládania objektívu pomocou páčky zoomu pri najrôznejších scenároch fotografovania. Výkonný zoom minimalizuje chvenie fotoaparátu, takže môžu tvorcovia, ktorí pracujú samostatne, vytvárať plynulé a stabilné zábery. Na kompatibilných telách fotoaparátov je možné priradiť programovateľné tlačidlá na pohodlné ovládanie zoomu. Vždy udržuje rovnováhu a je skvelou voľbou na stabilné nakrúcanie vlogov alebo videí s gimbalom.

 

Sony E 15mm f/1.4 G

Rozlíšenie charakteristické pre rad G a výnimočný bokeh

Objektív E 15mm f/1.4 G má široký 15 mm uhol záberu (ekvivalent pre 35 mm full frame snímač: 22,5 mm) a ponúka pôsobivé rozlíšenie charakteristické pre objektívy radu G. Tri asférické členy, ktoré sú súčasťou pokročilej optickej konštrukcie, účinne kompenzujú skreslenie a poskytujú vynikajúce rozlíšenie po celej ploche snímky a to aj napriek širokému 15 mm záberu objektívu.

 

Pridanie jedného ED prvku zo skla (Extra-low Dispersion) a jedného prvku Super ED zo skla potom potláča chromatickú aberáciu. Maximálna clona f/1,4, presne zvládnutá sférická aberácia a mechanizmus kruhovej clony umožňujú ľahko vytvárať hladký bokeh na pozadí, ktorý vytvára umelecký efekt. Pozadie je možné rozostriť, aby objekty jasne vynikli, alebo vytvoriť krásne bokeh efekty pri scénach s nízkym osvetlením. Vďaka minimálnej ostriacej vzdialenosti 0,17 m a maximálnemu zväčšeniu 0,15x pri manuálnom ostrení, je možné dosiahnuť pôsobivé detailné zábery pri  fotografovaní i nakrúcaní videí.

Kompaktný a ľahký pre vynikajúcu mobilitu

Použitie asférických členov a efektívna konštrukcia, veľká svetelnosť a vysoké rozlíšenie – to všetko v ľahkom objektíve s hmotnosťou 219 g, ktorý má priemer iba 66,6 mm a dĺžku 69,5 mm. Vďaka širokému uhlu záberu, kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je ideálny na fotografovanie hviezdnej oblohy, krajiny, architektúry a scén v interiéroch i objektov v pohybe, napríklad pri fotografovaní športov.

Vďaka vnútornému ostriacemu mechanizmu sa navyše dĺžka objektívu pri ostrení nemení, čo zlepšuje vyváženie a celkovú ovládateľnosť. Vďaka nemennej dĺžke objektívu a stabilnému ťažisku je tento objektív dobrou voľbou pri použití s gimbalom.

Výkon AF, ktorý plne využíva rýchlostný potenciál tela

Rýchle, presné a tiché ostrenie a následné snímanie fotografií aj filmov je dosiahnuté pomocou dvoch pokročilých lineárnych motorov. Tým sa maximalizuje rýchlostný potenciál tela fotoaparátu, ktorý umožňuje udržať presné zaostrenie aj na pohybujúce sa objekty.

 

Sony E 11mm f/1.8

Vynikajúce rozlíšenie a nádherný bokeh

Veľmi široký uhol záberu objektívu E 11mm f/1.8 je ideálny na snímky interiérov a snímky s výrazným využitím hĺbky ostrosti. Tri asférické prvky a tri ED prvky zo skla (s extra nízkym rozptylom) dosahujú trvale vysoké rozlíšenie od stredu obrazu až po jeho okraje a to aj cez ultraširoký uhol záberu objektívu 11 mm, (ekvivalent pre 35 mm full frame snímač:16,5 mm). Asférické šošovky sú starostlivo umiestnené tak, aby kompenzovali skreslenie a poskytovali vynikajúce rozlíšenie po celé ploche snímky aj pri široko otvorenej clone. Doplnenie ED prvkom ďalej potláča chromatickú aberáciu a účinne obmedzuje farebné závoje, ktoré sa častejšie vyskytujú na okrajoch snímky.

 

Maximálna clona f/1,8 tohto objektívu umožňuje jednoducho dosiahnuť hlboké rozostrenie pozadia. Užívatelia môžu ľahko dosiahnuť rozostrenie pozadia, takže pri vlogovaní lepšie vyniknú, alebo môžu vytvárať nádherné vzory bokehu pri snímaní ultraširokouhlých nočných scén. Presne riadené sférická aberácia a kruhový clonový mechanizmus ďalej prispievajú k jemnému bokehu vytváranému týmto jedinečným objektívom. Objektív s minimálnou ostriacou vzdialenosťou 0,12 metra a maximálnym zväčšením 0.2x umožňuje zhotovovať pôsobivé detailné zábery pri fotografovaní a nakrúcaní videa.

Kompaktný a ľahký – ideálny na fotografovanie na cestách

Sony E 11mm f/1.8 sa môže pochváliť veľkou maximálnou clonou f/1,8 v kompaktnom a ľahkom objektíve. Váži 181 g a priemer má iba 66 mm a dĺžku 57,5 mm – dokonale sa hodí pre kompaktné telá formátu APS-C.

 

Optimalizované na nakrúcanie filmov

Dva pokročilé lineárne motory zabezpečujú rýchle, presné a tiché ostrenie. Sledovanie zaostrených objektov je k dispozícii pre fotografie a aj  pri nahrávaní videí. Objektív maximalizuje rýchlostný potenciál použitého tela fotoaparátu a spoľahlivo udržuje presné zaostrenie aj na pohybujúcich sa objektoch.

 

Najnovšia technológia objektívov Sony výrazne znižuje efekt dýchania pri ostrení a minimalizuje kolísanie zorného uhla, takže je obraz pri nakrúcaní videí plynulý a stabilný. Vďaka vnútornému ostriacemu mechanizmu sa navyše dĺžka objektívu pri ostrení nemení. To uľahčuje priblíženie k objektom, prácu v obmedzenom priestore a prináša nové tvorivé možnosti.

 

Vynikajúce ovládanie a spoľahlivosť

Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka tento objektív flexibilné a intuitívne ovládanie vďaka funkciám, ako je tlačidlo na uzamknutie zaostrenia a prepínač režimu zaostrovania. Tlačidlu na uzamknutie zaostrenia je možné v ponuke tela priradiť alternatívnu funkciu zvolenú užívateľom. Konštrukcia odolná proti prachu a vlhkosti poskytuje mimoriadnu spoľahlivosť na vonkajšie použitie v náročných podmienkach.

 

Objektív E 11mm f/1.8 tiež umožňuje použitie predných filtrov, čo je vlastnosť, ktorá pri ultraširokouhlých objektívoch často chýba.

 

 

Cena a dostupnosť:

E PZ 10-20mm f/4 G bude v predaji od polovice júna za odhadovanú maloobchodnú cenu 859 EUR. Produktové video k objektívu E PZ 10-20mm f/4 G si môžete pozrieť TU

Link na produkt: Pripravujeme

 

E 15mm f/1.4 G bude v predaji od polovice júna za odhadovanú maloobchodnú cenu 859 EUR. Produktové video k objektívu E 15mm f/1.4 G si môžete pozrieť TU

Link na produkt: Pripravujeme

 

E 11mm f/1.8  bude v predaji od polovice júna za odhadovanú maloobchodnú cenu 609 EUR. Produktové video k objektívu E 11mm f/1.8 si môžete pozrieť TU

Link na produkt:  Pripravujeme

Sony predstavuje tri nové širokouhlé objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...