Sony predstavuje novú vlogovaciu kameru ZV-1

Sony predstavuje novú vlogovaciu kameru ZV-1

Novinky  /  PRO.Laika / 27.05.2020 / 16:30

Spoločnosť Sony dnes predstavila novú vreckovú vlogovaciu kameru ZV-1 (ďalej len ZV-1) - ľahké kompaktné riešenie typu „všetko v jednom“. ZV-1 bola navrhnutá priamo pre tvorcov obsahu a vlogerov, kombinuje ľahko použiteľné funkcie s nekompromisnou kvalitou zobrazovacích technológií, čo z nej robí dokonalý nástroj pre každého tvorcu obsahu, nech už je úroveň jeho zručností akákoľvek.

 

 

„Nová ZV-1 spoločnosti Sony bola vytvorená tak, aby naplnila potreby a požiadavky dnešných tvorcov videí,“ povedal Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Táto kamera bola vytvorená na základe priamej spätnej väzby členov našej komunity, ktorí nechcú robiť kompromis v podobe hybridných produktov. Preto sme tento nový model navrhli pre všetkých, ktorých hlavnou prioritou je vytváranie obsahu. Model sa vyznačuje inovatívnym dizajnom a predstavuje mnoho nových technológií, nastavení a režimov, ktoré tvorcom umožňujú vytvárať obsah ako nikdy predtým. Cieľom ZV-1 je, aby snímaný objekt vynikol v akomkoľvek prostredí. Jednotlivé funkcie sú optimalizované pre všetky typy každodenného vlogovania.“

Vlogovacia kamera ZV-1

ZV-1 je vybavená skladaným obrazovým senzorom Exmor RS® CMOS s 1,0 snímačom obrazu s čipom DRAM a svetelným objektívom 24-70 mm F1,8-2,8 ZEISS® Vario-Sonnar T*, ktorý vytvára krásne rozostrené pozadie (bokeh). Vďaka tomu snímaný objekt proti pozadiu nádherne vynikne. Kamera uzamkne zaostrenie na objekt a sleduje ho s vysokou presnosťou a rýchlosťou vďaka špičkovému systému automatického zaostrovania Sony. ZV-1 je ďalej vybavená najnovším obrazovým procesorom BIONZ X ™ s front-end LSI, ktorý zabezpečí vynikajúcu kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením a nízkou úrovňou šumu. Tuto výnimočnú zobrazovaciu technológiu kombinuje s vysoko kvalitnými a všestrannými možnosťami záznamu zvuku. ZV-1 je prvá kompaktná kamera od Sony s dotykovým LCD displejom, ktorý ponúka možnosť vyklopenia. To uľahčuje snímanie v režime selfie a umožňuje pripojenie externého zvukového príslušenstva. ZV-1 ponúka pokročilé funkcie pre video, vrátane záznamu filmu 4K a stabilizácie obrazu v tele, ktoré uspokoja všetky potreby tvorcov videí.

 

Uspokojí potreby dnešných tvorcov obsahu

ZV-1 ponúka jednoduché riešenie pre ľahké prepínanie medzi dvoma úrovňami rozostrenia pozadia (bokeh) počas záznamu. Pomocou novej funkcie prepínača bokehu rýchlo nastavíte optickú clonu tak, aby bolo pozadie buď viac, alebo menej rozostrené bez toho, aby došlo k rozostreniu  snímaného objektu. Tlačidlo Bokeh, ktoré sa nachádza na hornej strane kamery, je ľahko prístupné. To zjednodušuje samotné nakrúcanie.

 

 

Zaostrite na objekt, ktorý má byť pre scénu kľúčový

ZV-1 uľahčuje nakrúcanie recenzií produktov a podobného video obsahu. Preč sú časy, kedy ste museli dať ruku za snímaný objekt, aby naň kamera zaostrila. Je to vďaka novej funkcii Product Showcase , ktorá umožňuje rýchle a plynulé prechody zaostrenia medzi tvárou nakrúcaného a objektom umiestneným pred objektívom.

Táto nová kompaktná kamera, ktorá je založená na špičkovej technológii vyvinutej pre fotoaparáty radu α™ (Alpha™) a RX, disponuje automatickým zaostrovaním (AF), ktoré umožňuje uzamknúť zaostrenie počas nakrúcania videa aj vysoko presné a rýchle sledovanie objektov. Funkcie Real-time Eye AF[3] a Real-time Tracking pre video umožňujú kamere ZV-1 udržať zaostrenie na oko / tvár snímaného objektu alebo plynulo meniť zaostrenie medzi väčším počtom objektov. Pritom možno v prípade potreby ovládať rýchlosť AF a citlivosť sledovania. Kamera vďaka tomu dokáže udržať zaostrenie na objekt alebo objekty tiež v rušnom prostredí.

 

 

Vaša tvár bude mať prioritu

Extrémne zmeny osvetlenia, ako keď idete počas slnečného dňa vonku a naraz sa presuniete z jasného miesta do tieňa, nepredstavujú pre ZV-1 problém vďaka novej funkcii Face Priority Autoexposure (AE). Detekuje a uprednostňuje tvár snímaného a upraví expozíciu tak, aby bola tvár zobrazená s ideálnym jasom v akomkoľvek prostredí. Táto technológia AE tiež potláča náhlu zmenu expozície, pokiaľ sa objekt rýchlo odvráti od kamery, aby sa vylúčili prepálené alebo extrémne tmavé zábery.

Prirodzená farba

ZV-1 využíva pokročilé vedomosti o farbách, ktoré zdokonaľuje a optimalizuje pleťové tóny. ZV-1 vytvára hladkú a prirodzenú pleť, najmä pri snímaní v režime selfie, aby sa zdôraznila tvár subjektu – a zároveň zachováva ostrosť úst a očí vo videách a statických záberoch.

 

Krištáľovo čistý zvuk

Vysoko kvalitný obsah vyžaduje čistotu a špičkovú kvalitu zvuku a ZV-1 je dobre vybavená spoľahlivými a univerzálnymi možnosťami pre jeho zachytenie. Vstavaný mikrofón ZV-1 je vybavený najnovším 3-kapsľovým mikrofónom Sony, ktorý bol navrhnutý na zachytenie dopredu smerujúceho zvuku. Umožňuje jasné zachytenie hlasu subjektu a zároveň minimalizuje šum na pozadí, najmä pri práci v režime selfie. Pro väčšiu flexibilitu je ZV-1 tiež vybavená štandardným 35 mm mikrofónovým jackom (3,5 mm) a päticou Multi Interface Shoe™, čo zjednodušuje pripojenie širokého spektra externých mikrofónov. ZV-1 je tiež dodávaná s protiveterným krytom (deadcat), ktorý sa dá pripojiť na päticu MI, aby sa minimalizovalo rušenie vetrom.

 

Dizajn a funkcie optimalizované pre vlogovanie

ZV-1 tiež prináša významné pokroky v stabilizácii obrazu, zabezpečuje stabilný obraz aj pri nakrúcaní z ruky pri chôdzi. Pri zázname v HD (aktívny režim) sa kombinujú optické a elektronické spôsoby stabilizácie, ktoré znižujú roztrasenie obrazu až 11-krát v porovnaní so štandardnou stabilizáciou SteadyShot™. Pri nakrúcaní 4K videa s optickou stabilizáciou Optical SteadyShot (aktívny režim) dochádza k zlepšeniu stabilizačného účinku až 8-krát oproti štandardnej stabilizácii SteadyShot. ZV-1 je tiež kompatibilná s gripom GP-VPT2BT Shooting Grip s bezdrôtovým diaľkovým ovládačom a ponúka ďalšiu stabilitu a pohodlie v kombinácii s pripojením bez kábla.

 

Ovládajte pohodlne ZV-1 jednou rukou vďaka pohodlnému ergonomickému gripu a veľkému tlačidlu „REC“ pre nahrávanie, ktoré je umiestnené v hornej časti kamery a umožňuje rýchly prístup k nahrávaniu videa, rovnako ako červená dióda na prednej strane kamery, ktorá indikuje, či kamera aktívne nahráva.

 

Prvotriedna AV funkcia

Napriek malým kompaktným rozmerom existuje veľké množstvo možností pre vytváranie filmov na profesionálnej úrovni, vrátane:

  • Nahrávanie filmu 4K s funkciou full pixel readout bez zlučovania pixelov do kodeku XAVC S ™ s vysokou bitovou rýchlosťou.
  • Štandardný 3,5mm mikrofónový vstup
  • Hybridný Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3 / S-Log3
  • Intervalové snímanie pre ohromujúce časozberné videá
  • Super Slow-Motion záznam až do 1000 sn. / s[12]
  • Kompatibilita s ‘Movie Edit add-on’ k mobilnej aplikácii “Imaging Edge™” pre stabilizáciu obrazu pri úprave Highlightov možnosť editovať pomer strán 9:16 pro IG apod.
  •  

Živé vysielanie so ZV-1

Zmeňte ZV-1 na webovú kameru pripojením k PC cez USB. To umožní tvorcom obsahu komunikovať so svojimi divákmi v reálnom čase a zároveň využívať pokročilé zobrazovacie technológie a jedinečné ZV-1. Tento nový počítačový software spoločnosti Sony bude k dispozícii v júli 2020.

Ceny a dostupnosť

Vlogovacia kamera ZV-1 bude v predaji v strede júna 2020 za cenu 799 EUR.

 

 

 

Sony predstavuje novú vlogovaciu kameru ZV-1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...