Sony predstavuje A6500 a RX100 mark V

Sony predstavuje A6500 a RX100 mark V

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.10.2016 / 13:15

Sony predstavuje nový fotoaparát α6500 s výnimočne všestranným výkonom

Nová vlajková loď firmy SONY v kategórii fotoaparátov s výmennými objektívmi s APS-C snímačom kombinuje najrýchlejšie automatické ostrenie na svetei, najvyšší počet ostriacich bodov vo svojej kategóriiii, integrovanú päťosú stabilizáciu na čipe a dotykový displej pre ovládanie autofokusu a snímač Exmor® CMOS s rozlíšením 24,2 MP.

Spoločnosť Sony predstavila α6500 (model ILCE-6500), svoj nový špičkový fotoaparát s APS-C snímačom. Tento model je najnovším prírastkom do radu cenami ovenčených bezzrkadloviek Sony. Nová α6500 je tiež, rovnako ako model α6300, vybavená nedostihnuteľným systémom 4D FOCUS™, ktorý vie zaostriť na fotografovaný objekt behom 0,05 sekundy, čo je najrýchlejšiai reakcia AF na svete. Rovnako ako α6300, tak aj nový model α6500 disponuje 425 ostriacimi bodmi s technológiou fázovej detekcie, ktoré pokrývajú takmer celú plochu snímky, čo je najvyššíii počet ostriacich bodov zo všetkých fotoaparátov s výmennými objektívmi. Nový model zvláda sériové snímanie rýchlosťou až 11 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým ostrením a sledovaním expozície a až 8 snímok za sekundu pri fotografovaní v režime Live View, ktorý uľahčuje sledovanie rýchlo sa pohybujúcich predmetov, pretože kombinuje výhody elektronického hľadáčika s pohotovosťou optického hľadáčika.

Týmito rýchlosťami je fotoaparát schopný urobiť až 307 snímokiii v rade, a to predovšetkým vďaka rozšírenej vyrovnávacej pamäti, ktorá - spoločne s už spomínanou vysokou rýchlosťou odozvy - bola dosiahnutá pomocou integrácie nového pomocného LSI čipu, ktorý sekunduje obrazovému procesoru BIONZ X. Tento nový LSI čip taktiež výrazne zlepšuje kvalitu fotografií a videa.

Okrem toho je nový model α6500 vybavený oceňovanou integrovanou päťosou stabilizáciou obrazu na snímači. Vďaka tomu sa stáva prvým fotoaparátom s APS-C snímačom, ktorý ponúka všetky výhody pokročilej mechanickej stabilizácie s účinnosťou až 5 EViv. Prostredníctvom dotykového displeja tiež poskytuje možnosť voľby a úpravy ostriacich AF bodov.

Nedosiahnuteľný AF systém

Nový fotoaparát Sony α6500 využíva rovnaký systém 4D FOCUS ako α6300 – rýchly systém hybridného AF, ktorý kombinuje vysokorýchlostnú detekciu fázy s extrémne presným kontrastným AF. Umožňuje zachytiť pohybujúce sa predmety a zaostriť na fotografovaný objekt behom 0,05 sekundyi. Rovnako je vybavený 425 ostriacimi bodmi s detekciou fázy a technológiou High-density Tracking AF, ktorá významne zdokonaľuje detekciu objektov a schopnosť ich sledovania.

Novinkou pri modeli α6500 je maximálna vyrovnávacia pamäť pri vysokorýchlostnom sériovom snímaní, a to až impozantných 307 snímokiii. Tým sa zásadne zvyšuje šanca, že zachytíte rozhodujúci okamih.

425 AF bodov s využitím fázovej detekcie, pokročilé sledovanie objektu a vysokú presnosť AF systému môžete využívať, aj keď práve používate objektívy A-mountv, spoločne s adaptérom LA-EA3. Okrem toho ponúka nový model možnosť tichej uzávierky, Eye AF v režime AF-C, AF funkciu v režime priblíženia obrazu, Expand Flexible Spot AF a mnoho ďalších.

Päťosá stabilizácia obrazu s účinnosťou až 5 EV

Jedna z najväčších inovácií, ktorými nový model α6500 disponuje, je prvé použitie päťosej stabilizácie pri fotoaparáte Sony s APS-C snímačom. Okrem toho bolo celkové vnútorné usporiadanie fotoaparátu prepracované tak, aby sa systém stabilizácie vošiel do tela s takmer totožnými rozmermi, aké má model α6300.vi Tento inovatívny päťosí systém ponúka účinnosť až 5 EV a podporuje tak plné využitie rozlíšenia snímača, a to aj pri nepriaznivých svetelných podmienkach.

Vyrovnávanie otrasov, ktoré stabilizačný systém zabezpečuje, funguje s mnohými objektívmi, vrátane objektívov typu E-Mount bez vstavanej optickej stabilizácie obrazu OSS (Optical SteadyShot) a objektívov typu A-mountvii, použijú sa s kompatibilným adaptérom. Ak použijete objektív typu E-mount s optickou stabilizáciou (OSS), smery pitch/yaw (uhlový náklon), vyrovnáva objektív horizontálny a vertikálny smer okolo svojej vlastnej osi (roll) a systém vstavaný v tele fotoaparátu. Vďaka tomu je dosiahnutá optimálna stabilizácia v piatich osiachvii.

Jednoduchým stlačením spúšte je potom možné efekt stabilizácie sledovať v hľadáčiku alebo na LCD displeji. To umožňuje presne skontrolovať kompozíciu scény, zaostrenie snímky a ich neustále sledovanie. To je možné dokonca aj pri použití objektívu, ktorý nemá vlastný vstavaný stabilizátor.

Nové ostrenie pomocou dotykového displeja

Nová α6500 je vybavená dotykovým displejom, ktorý umožňuje zaostriť na určitý predmet jednoducho tým, že sa ho dotknete na displeji. Táto funkcia skvelo dopĺňa pokročilý systém automatického ostrenia a je výborným pomocníkom pri filmovaní videa.

Navyše je α6500 prvým fotoaparátom od spoločnosti Sony, ktorého LCD displej má funkciu touchpadu. Pri používaní hľadáčika pre snímanie je možné LCD displej použiť ako touchpad. Môžete jednoducho prejsť prstom po LCD displeji, a tým zmeniť ostriaci bod a rovnako zaostriť na iný.

Výkonný snímač Exmor CMOS s 24,2 MPviii, procesor BIONZ X® a nový čelný LSI

Nový model α6500 je osadený snímačom APSC Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 MPviii, ktorý spolupracuje s obrazovým procesorom BIONZ X a novo vyvinutým LSI čipom. Vďaka tomu je maximalizovaný obrazový výkon a nový model dosahuje pôsobivý rozsah citlivosti ISO 100-51200.ix

Obrazový snímač disponuje tenkou vrstvou medených vodičov a zároveň väčšími fotodiódami, ktoré spoločne maximalizujú svetelný zisk a zrýchľujú rýchlosť čítania dát zo snímača. Obrazový procesor BIONZ X a novo vyvinutý LSI čip prinášajú výnimočnú kvalitu snímok a videa s minimálnym šumom, a to aj pri nastavení vysokých hodnôt citlivosti ISO v situáciách, s ktorými si ostatné fotoaparáty zvyčajne neporadia. LSI tiež stojí za rozšírením vyrovnávacej pamäti, ktorú fotoaparát využíva pri sériovom snímaní.

Videozáznam na profesionálnej úrovni

α6500 je najnovším fotoaparátom s výmennými objektívmi od spoločnosti Sony, ktorý vie nahrávať videá v rozlíšení 4K na internú pamäť. Zvláda 4K (3840x2160p) video v populárnom formáte Super 35mm s využitím celej plochy snímača. Pri nahrávaní v tomto formáte používa fotoaparát tzv. Full Pixel Readout bez priemerovania pixelov. Spracováva 6K rozlíšenie – to je približne 2,4xx (ekvivalent 20 MP) viac ako u 4K UHD - a potom prevzorkuje dáta tak, aby vyprodukoval zábery vo formáte 4K s výnimočnou kvalitou a mierou detailu.

Okrem toho vie model α6500 vďaka Fast Hybrid AF systému veľmi rýchlo, precízne a plynulo ostriť aj počas nahrávania videa. Zároveň je možné počas nahrávania meniť zaostrenie pomocou dotykového displeja, nastaviť rýchlosť a plynulosť AF systému. Fotoaparát podporuje kodek XAVC Sxi, ktorý zaznamenáva video vo formáte 4K s dátovým tokom až 100 Mbps a rýchlosťou 50 Mbps pri nahrávaní v kvalite Full HD. Ako ďalší variant ponúka nahrávanie Full HD so snímkovou frekvenciou 100/120fps s dátovým tokom 100Mbps a kontinuálnym ostrením s možnosťou následného štvornásobného spomalenia (tzv. slow motion). Fotoaparát taktiež ponúka tzv. Slow and Quick režim, v ktorom môžete využiť snímkovú frekvenciu od 1 do 100 snímok za sekundu s nastavením po ôsmich krokoch. Výsledné video od štvornásobného spomalenia po štyridsaťnásobné zrýchlenie je možné prehrať na samotnom prístroji bez potreby použiť PC.

Fotoaparát tiež ponúka nahrávanie v S-Log gammaxii, ktoré umožňuje zhotovenie videa s vysokým dynamickým rozsahom – približne 14 EV pri nastavení S-Log3 gamma, a zároveň podporuje S-Gamut so širším farebným priestorom. Obidve možnosti otvárajú väčší priestor pre kreatívne spracovanie videa pri post produkcii.

Pri natáčaní videa sa teraz ponúka možnosť vybrať, vyňať a uložiť statické snímky z videozáznamu priamo vo fotoaparáte. Z videozáznamu vo formáte 4K a Full HD je možné vybrať snímky s veľkosťou približne 2 MP, resp. 8MP.

Lepšia ergonómia a vyššia odolnosť

Nový model α6500 má prepracovaný dizajn, ktorý si zapožičal kompaktné rozmery série α6000, a zároveň preberá veľa z oceňovaných modelov Sony série α7 II. a6500 je vybavený rovnako vysoko kontrastným elektronickým hľadáčikom XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlíšením 2.4 miliónov bodov, ktorý vyniká dokonalou ostrosťou a viditeľnosťou po celej svojej ploche a nájdeme ju tiež pri modeli α6300.

Šasi fotoaparátu α6500 je vyrobené z horčíkovej zliatiny. Životnosť uzávierky sa zvýšila na približne 200 000 cyklov.xiii Pri modeli α6500 nájdeme niekoľko vlastností prepožičaných od plnoformátových fotoaparátov série α7 II, ku ktorým patrí robustný bajonet, inovovaný grip ,väčšie tlačidlo spúšte alebo desať programovateľných ovládacích prvkov, vrátane tlačidla „C1“, „C2“ a „C3“ a mäkšia očnica pre pohodlnejšie fotografovanie s hľadáčikom.

Pokiaľ ide o software, model disponuje úplne novým užívateľským rozhraním, ktoré uľahčuje prechádzanie menu a úpravu nastavení. Ďalej ponúka dva nové režimy pre meranie expozície: Režim „Highlight“, pri ktorom je meranie expozície presunuté na najjasnejšie oblasti záberu. Druhým režimom je „Entire Screen Avg“, ktorý meria priemerné hodnoty pre celý snímok.

Fotoaparát je kompatibilný s Wi-Fi®, QR, NFC a mobilnou aplikáciou PlayMemories Mobile™xiv, ktorá je dostupná pre operační systémy Android™ a iOS, rovnako ako s neustále sa rozširujúcim radom aplikácií PlayMemories Camera Apps™. Model α6500 taktiež umožňuje získavanie dát o lokalite prostredníctvom Bluetoothxv pripojenia ku kompatibilnému mobilnému zariadeniu. Navyše má aktualizovanú štruktúru menu, ktorá zaisťuje jeho jednoduché prechádzanie.

 

Cena a dostupnosť

Nový fotoaparát s výmennými objektívmi Sony α6500 bude dostupný v Európe od decembra. Jeho cena sa bude pohybovať okolo €1,700 za telo a €2,800 v sete s objektívom SEL1670Z. Úplné informácie o novom modeli nájdete tu. Aktuálny model α6000 bude od decembra na európskom trhu najnovšie dostupný tiež v grafitovej šedej.

i Medzi fotoaparátmi s výmennými objektívmi vybavenými obrazovým snímačom typu APS-C v októbri 2016, podľa výsledkov výskumu spoločnosti Sony, vykonaného v súlade s CIPA a internými metódami merania s nasadeným objektívom E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS, Pre-AF vypnuté, hľadáčik zapnutý.

ii Medzi digitálnymi fotoaparátmi podľa prieskumu spoločnosti Sony, vykonaným v októbri 2016.

iii Pri nastavení režimu sériového snímania na „Hi" a kvality obrazu na "Fine”.

iv Podľa štandardov CIPA. Iba bočné a predno-zadné otrasy. S nasadeným objektívom Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA. Pri dlhej expozícii a NR vypnuté.

v Iba objektívy typu A-mount s SSM alebo SAM. Užívatelia môžu v menu AF systému zvoliť detekciu fázy AF alebo detekciu kontrastu AF. „Detekcia fázy AF" nie je dostupná pri filmovaní videa. AF-C v systémovom menu AF je možná iba pri nastavení „Contrast-detection AF“, ale behom sériového snímania nedochádza k sledovaniu pohybu (Hi+, Hi, Mid).

vi Okrem gripu, rozmery pri pohľade spredu a hĺbka tela sú zhodné s rozmermi α6300.

vii Stabilizácia v piatich osách je aktívna pri nasadení objektívu SEL90M28G.

viii Približný počet aktívnych MP.

ix Štandardný rozsah ISO: 100-25600 pre fotografie a videa. Citlivosť je možné rozšíriť až na ISO 51200 len pre fotografie.

x Pri nahrávaní 25p.

xi Pre nahrávanie videa vo formáte XAVC S je potrebná pamäťová karta SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššej. Karta UHS-I (U3) SDHC/SDXC je potrebná pre nahrávanie 100Mb/s.

xii S-Log2 a S-Log3 vychádza zo spracovaného obrazu.

xiii S elektronickou prednou uzávierkou, v testovacích podmienkach interne stanovených spoločnosťou Sony.

xiv Použitie najnovšej verzie PlayMemories Mobile

xv Môže byť pripojený cez Bluetooth k smartfónu s operačným systémom (platné v deň uverejnenia):

-Android (Android 5.0 alebo neskorší, Bluetooth 4.0 alebo vyššia verzia)

- iPhone/iPad(iPhone 4S alebo novší/iPad 3. generácie alebo neskorší)

 

Sony oznamuje nový prírastok do uznávaného radu fotoaparátov Cyber-shot® RX

Nový kompaktný model RX100 V sa chváli najrýchlejším autofokusovým systémom i, najvyšším počtom ostriacich bodov a najrýchlejším sériovým snímaním na svete v kategórii kompaktných fotoaparátov

Sony oznámilo uvedenie RX100 V, nového špičkového modelu populárnej série kompaktných fotoaparátov Cyber-shot RX100 (model DSC-RX100M5).

Novinka na trh prináša s kompaktnými fotoaparátmi novú úroveň rýchlosti a výkonu. Disponuje systémom Fast Hybrid AF, ktorý kombinuje detekciu fázy a kontrastu a dosahuje najrýchlejšie zaostrenie 0.05 sekúndii, ponúka najvyšší počet ostriacich bodov na senzore - celkom 315 AF bodov, ktoré pokrývajú približne 65% snímky. Fotoaparát je tiež schopný kontinuálneho snímania rýchlosťou 24 snímok za sekunduiii – je tak najrýchlejším kompaktným fotoaparátom na svete – pri plnom rozlíšení 20.1 MP (cca. efektívne) s AF/AE sledovaním a vyrovnávacou pamäťou pre 150 snímokiv.

RX100 V je vybavený novo vyvinutým snímačom Exmor RS™ CMOS typu 1.0 s DRAM čipom, objektívom ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70 mmv, svetelnosťou objektívu F1,8 – 2,8 a vylepšeným systémom spracovania obrazu s novým LSI čipom, ktorý maximalizuje rýchlosť spracovania, rozširuje vyrovnávaciu pamäť a optimalizuje kvalitu obrazu, zvlášť pri nastaveniach s vysokou citlivosťou ISO. Fotoaparát taktiež ponúka nahrávanie videa 4K s technológiou Full Pixel Readout bez priemerovania pixelovvi, nahrávanie spomalených záberov super slow motion až do 1000 snímok za sekunduvii s rozšíreným časom záznamu a mnoho ďalšieho.

Rýchle ostrenie, rýchle fotenie

Model RX100 V ponúka ako prvý zo série Sony RX100, nový, rýchly hybridný systém automatického ostrenia (Fast Hybrid AF), ktorý kombinuje výhody detekcie fázy, detekcie kontrastu a umožňuje fotoaparátu rýchlosť zaostrenia behom čírej 0.05 sekundy.ii Toto vysokorýchlostné ostrenie dokonale dopĺňa 315 AF bodov, ktoré pokrývajú 65% snímača a zaručujú, že bude fotograf schopný zachytiť veľmi rýchlo a presne fotografovaný objekt, ktorý sa pohybuje rýchlo a v nepredpokladaných smeroch.

Rýchlosť spracovania sa ďalej zásadne zvýšila vďaka LSI čipu, ktorý výborne dopĺňa obrazový procesor BIONZ X™. Tieto dva komponenty v kombinácii s výkonným systémom automatického ostrenia umožňujú kontinuálne snímanie rýchlosti 24 fpsiii pri plnom rozlíšení 20.1 MP (cca. efektívne) series vyrovnávacou pamäťou až pre 150 snímokiv so sledovaním AF/AE. Pri nastavení vysokorýchlostného snímania sa tiež významne zvyšuje obnovovacia frekvencia a rýchlosť reakcie hľadáčika. Fotograf tak má omnoho lepšiu možnosť sledovať rýchly pohyb a zaznamenať ten najdôležitejší okamih. V týchto vysokorýchlostných režimoch je tiež k dispozícii tichá uzávierka.vii

Ďalšou výhodou výkonu automatického ostrenia nového RX100 V je novo pridaný režim AF-A, ktorý umožňuje fotoaparátu automatické prepínanie medzi AF-C a AF-S režimami. Užívatelia si tiež môžu manuálne zvoliť, či chcú zobraziť na displeji živý náhľad kontinuálneho autofokusu a oblasť fázovej detekcie.

RX100 V taktiež disponuje vysokorýchlostnou uzávierkou, eliminujúcou skreslenie (maximálna rýchlosť 1/32000 sekundy), ktorá minimalizuje tzv. „rolling shutter” efekt. Ten sa často prejavuje pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich predmetov. Táto rýchla uzávierka taktiež umožňuje fotoaparátu zachytiť ostré snímky so široko otvorenou clonou za intenzity jasu až EV19.viii Vďaka takejto rýchlej uzávierke umožňuje fotografom a videokameramanom zachytiť nádherné zábery s dokonale zaostrenými predmetmi a rozostreným pozadím aj pri veľmi obťažných svetelných podmienkach. Maximálna úroveň jasu je až 19 EV.

Najnovšie si môžu užívatelia na RX100 V sami zvoliť počiatočný pomer zväčšenia pri snímaní s lupou (Focus Magnifier) a vybrať si miesto zväčšenia medzi priblížením na bod zaostrenia a stredom snímky”.

Profesionálne filmové funkcie

Kompaktný RX100 V je nabitý množstvom profesionálnych video funkcií, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších užívateľov.

Fast Hybrid AF systém zaisťuje rýchle a presné ostrenie a sledovanie objektu, dokonca i behom natáčania v rozlíšení 4K. Rýchlosť a citlivosť autofokusu sa dá nastaviť v systémovom menu. To zaručuje videografom plnú flexibilitu, kedy sa každý môže riadiť svojimi preferenciami.

Nový model RX100 V využíva v režime 4Kvi Full Pixel Readout bez priemerovania pixelov. Preto dokáže zachytiť aj tie najjemnejšie detaily videa vo formáte 4K a minimalizovať efekty moiré a tzv ‘jaggies’. Tieto mimoriadne kvalitné výsledky sú dosiahnuté použitím kodeku XAVC S, ktorý ponúka dátový tok 100 Mbps pri 4K a 50 Mbps pri _Full HD záznamuix.

Ďalej ponúka nastavenie farebných profilov (Picture Profile), S-Log2 /S-Gamut, 100p Full HD mód a mnoho ďalšieho. Užívatelia tiež majú možnosť ručného výberu snímky z nahraného videa v 4K alebo Full HD a následne ich môžu uložiť ako statický obrázok v rozlíšení zhruba 8 MP, resp. 2MP.

RX100 V dokáže zaznamenávať super-slow motion videox, ktoré je až 40x spomalené, a je schopné záznamu až počas dvojnásobnej doby, ako je tomu u RX100 IV. To predlžuje čas, počas ktorého môže užívateľ zaznamenať rýchle akcie v neuveriteľných detailoch so skvelým rozlíšením a ostrosťou.

Pred zahájením snímania majú užívatelia možnosť výberu medzi snímkovaním 1000fps, 500fps a 250fps a môžu si voliť medzi formátmi prehrávania 50p a 25p. Môžu teda optimalizovať nahrávanie tak, aby zodpovedalo rýchlosti pohybu snímaného objektu s možnosťou výberu klasickej spúšte, alebo priebežné nahrávanie so spätným záznamom.

Kompaktný dizajn, prémiový výkon

Nový RX100 V si zachováva praktický kompaktný dizajn RX100 a je vybavený vysoko kontrastným hľadáčikom 2.35 XGA OLED Tru-Finder™ s 2,35 miliónmi bodov, ktorý zaisťuje reálny náhľad. EVF sa bez ťažkostí zasúva a vysúva z tela fotoaparátu podľa potrieb užívateľa a ponúka optiku s povrchovou úpravou ZEISS® T*.

Nový fotoaparát je tiež kompatibilný s Wi-Fi® a NFC™ a môže využívať rastúci rad aplikácii Sony PlayMemories Camera. Viac nájdete na www.sony.net/pmca.

Ďalšou príjemnou schopnosťou je možnosť nastaviť si užívateľsky prvé tri písmena názvu ukladaného súboru pre ľahšie triedenie a organizáciu.

K dispozícii bude tiež nové podvodné puzdro (model MPK-URX100A), ktoré bude dostupné ako zvláštne príslušenstvo pre RX100 V a všetky ďalšie fotoaparáty zo série RX100. Dizajn puzdra bol pre RX100 prispôsobený, puzdro bolo navrhnuté pre ponor do hĺbky 40m/130ft.

Cena a dostupnosť

Nový kompaktný fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 V (model DSC-RX100M5) bude v Európe k dispozícii v novembri za cenu približne €1,200. Podvodné puzdro MPK-URX100A sa bude predávať za približne €360. 

i Medzi fotoaparátmi s pevnými objektívmi so snímačom typu 1.0. Podľa tlačovej správy z októbra 2016, založenej na výskumoch Sony.

ii CIPA standard, interné meranie, pri f=8.8mm (široký telefoto), EV4.7, Program Auto, Režimy ostrenia: AF-A, AF oblasť: Široká

iii S „Režimom sériového snímania: Vysoké".

iv S „Režimom sériového snímania: Vysoké " a „Kvalita obrazu: Jemná".

v 35mm ekvivalent

vi Kontinuálny záznam je k dispozícii po cca. 5 minút. Doba, ktorá je k dispozícii pre snímanie, sa môže meniť v závislosti od podmienok snímania.

vii Tiché snímanie je možné aktivovať cez „Typ uzávierky: Elektronická” a „Audio signály: Vypnuté”.

viii S použitím vstavaného ND filtra.

ix Pre XAVC S záznam je potrebná SDHC/SDXC pamäťová karta triedy 10 alebo vyššie a UHS rýchlostnej triedy 3 je vyžadovaná pre záznam pri 100Mbps

x Pri pomalom snímaní slow motion nie je možné zaznamenávať zvuk. Je vyžadovaná SDHC/SDXC pamäťová karta 10 alebo vyššia.

Sony predstavuje A6500 a RX100 mark V
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...