Širokouhlý objektív pre astrofotografiu Samyang AF 24mm F1.8 FE

Širokouhlý objektív pre astrofotografiu Samyang AF 24mm F1.8 FE

Novinky  /  Tlačová Správa / 16.04.2021 / 10:25

Samyang doplnil svoju sériu „Tiny" o nový univerzálny širokouhlý objektív, ktorý dokonale ladí s fotoaparátmi Sony.

Séria „Tiny" pre fotoaparáty Sony E bola veľmi obľúbená už od svojho uvedenia v roku 2017. Teraz prišiel na rad nový ľahký širokouhlý objektív optimalizovaný pre astrofotografiu, Samyang AF 24mm f/1.8 FE.

AF 24mm f/1.8 FE váži iba 230 g a jeho výška je len 7,1 cm. Svojou veľkosťou a výbornou svetelnosťou je tak ideálnym objektívom pre fotografov krajiny, ktorí sú často v pohybe. Objektív je navrhnutý pre full frame snímače a veľmi dobre funguje aj s APS-C.

 

Nové funkcie ideálne pre astrofotografiu.

Objektív AF 24mm f/1.8 FE má novú funkciu „Custom Mode" s LED indikátorom pre astrofotografiu. Režim „Custom Mode" sa dá ovládať cez nové tlačidlo Focus Hold. V režime „Custom Mode" môžete jeho stlačením priamo nastaviť zaostrenie na nekonečno. Keďže továrenské nastavenie môže byť vždy trochu iné v závislosti od tela fotoaparátu, táto funkcia sa vám zíde, lebo vám umožní uložiť a používať presnú hodnotu zaostrenia na nekonečno prispôsobenú vášmu fotoaparátu.

 
Ak je nastavená iná hodnota zaostrenia, LED svieti načerveno. Keď potom stlačíte tlačidlo, hod
nota zaostrenia sa automaticky upraví podľa uloženej hodnoty a LED svieti nazeleno. Vzhľadom na prostredie, ktoré je bežné pre tvorbu astrofotografie, je táto funkcia mimoriadne užitočná, keďže fotografi musia tráviť veľa času v tmavom prostredí.

Z hľadiska optickej konštrukcie pozostáva objektív z 11 členov v 8 skupinách. Obsahuje 7 špeciálnych šošoviek (2 ASP, 3 HR, 2 ED), takže jeho obrazová kvalita rozhodne nebude stanovovať limity vašej kreativite. Objektív sa mimoriadne hodí na tvorbu astrofotografie, pretože poskytuje špičkový obraz vo výnimočnej kvalite s minimálnou sférickou aberáciou a komou.
 
Objektív má zabudovaný najnovší lineárny krokový STM motor, ktorý umožňuje tichšie a presnejšie ovládanie väčšej a ťažšej skupiny zaostrovacích šošoviek.

Kruhová clona s 9 lamelami umožňuje dosiahnuť plynulý, prirodzený, krémový bokeh a ľahko oddeliť objekt od pozadia.

Na 5 miestach sa nachádza aj tesnenie chrániace pred nepriaznivými vplyvmi počasia, prachom, slabým dažďom a snehom, čo uľahčuje vytvoriť úchvatné fotografie aj v horších podmienkach.
 
Širokouhlý objektív pre astrofotografiu Samyang AF 24mm F1.8 FE
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...