Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - športová fotografia

Novinka  /  Tlačová Správa / 25.07.2013 / 00:00

Projekt „Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2“ je sériou troch krátkych videí, ktoré zachytávajú troch rôznych fotografov. Ich práca je závislá na rýchlej reakcii nielen ich samých, ale najmä na rýchlosti používanej fotografickej techniky. Prostredníctvom fotografií a videí používajú fotoaparát Nikon 1 V2 na zachytenie vzrušenia a spontánnosti ich objektu. Každý rýchlosť využíva iným spôsobom.
Pozrite si video s fotografom motoristických športov Danielom Van Jaarsveldom. Uvidíte jeho prácu v priamom prenose, no zverí sa vám aj so svojimi skúsenosťami, spôsobom svojej práce a tým, ako mu v tom Nikon 1 V2 pomáha.

 

Motoristické športy sa pre mnohých stali posadnutosťou – už pri sledovaní svojho prvého závodu tomu môžete prepadnúť. V tomto filme sledujeme motoristického fanatika a fotografa Danieho van Jaarsvelda pri jeho práci na rely Total Rally v juhoafrickom Durbane. Vďaka veľmi presnej interpretácii projektu vidíme, ako je pre Danieho dôležitá rýchlosť vo všetkých jej významoch.

Danie ukazuje, že ak chcete byť skvelým fotografom závodov, musíte zachytiť nadšenie, drámu a najmä rýchlosť závodu, aby ľudia mohli spolu s vami skutočne cítiť tú rýchlosť. Objekty, ktoré sníma, sa nielen pohybujú neuveriteľne vysokou rýchlosťou, ale na jej zachytenie máte iba jeden záber, takže potrebujete fotoaparát, ktorý vás nesklame. Ako pri tomto projekte Danieho sledujeme, vidíme, ako môže byť meniaca sa rýchlosť automobilov skutočnou výzvou. Keď automobily brzdia pred zákrutou a potom znova zrýchľujú, hoci na pohľad je to vzrušujúce a farbisté, nie je ľahké úspešne zachytiť tieto momenty a získať záber.

Toto však nie je jediný spôsob, akým rýchlosť a obratnosť ovplyvňujú Danieho pri jeho práci. Rely pretekárskych automobilov môže byť nehostinným miestom – prach, dážď, blato, trasy mimo vyjazdených koľají. Nízka hmotnosť a prenosnosť fotoaparátu Nikon V2 umožňujú Daniemu pohybovať sa v často extrémnych podmienkach, dostať sa cez malé priestory a nepremeškať tempo závodu.

Či už ide o čas uzávierky, bezdrôtový adaptér na okamžitý prenos alebo jednoducho jeho prispôsobiteľnosť, Danie rozpráva o tom, ako mu fotoaparát V2 umožnil stať sa lepším fotografom a maximalizovať každú príležitosť.

Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - športová fotografia
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...