Príbeh na každej fotografii: Canon predstavuje nové domáce tlačiarne PIXMA typu „3 v 1“

Príbeh na každej fotografii: Canon predstavuje nové domáce tlačiarne PIXMA typu „3 v 1“

Novinky  /  Tlačová Správa / 31.08.2017 / 17:40

BRATISLAVA, 21. augusta 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavuje novú modelovú radu multifunkčných atramentových tlačiarní typu "3 v 1", ktoré umožňujú tlačiť, skenovať i kopírovať v domácom prostredí. Najnovšie modely sa vyznačujú pripojením Wi-Fi, jednoduchým používaním a štýlovým, kompaktným dizajnom. Výborne si poradí so všetkými typmi výtlačkov - od dokumentov po fotografie. Vďaka novým prírastkom do portfólia značky Canon tak uchovanie úžasných životných okamihov bude hračkou.

 

S cieľom zjednodušiť vysoko kvalitnú tlač v domácich podmienkach dostali nové tlačiarne do vienka rad úplne nových vlastností a funkcií vrátane chytrého používateľského rozhrania, automatickej obojstrannej tlače, Wi-Fi konektivity alebo podpory pripojenia pomocou technológie Bluetooth s nízkou spotrebou (BLE, Bluetooth Low Energy). So štýlovým, kompaktným dizajnom môže byť každá z týchto tlačiarní umiestnená v ľubovoľnej miestnosti, aby umožnila ľahký prístup ku všetkým členom domácnosti. Vysoká kvalita tlače ale nie je jedinou výhodou uvádzaných modelov. Užívatelia majú k dispozícii širokú škálu nových zábavných funkcií podporujúcich ich kreativitu, od vkladania neviditeľných správ do tlačených dokumentov až po tlač fotografií v štvorcovom formáte priamo zo služby Instagram.

 

Štyri nové tlačiarne

 

PIXMA TS5150 – praktický a cenovo dostupný model, ktorý prináša úplne novú úroveň užívateľskej prívetivosti. Táto tlačiareň je ideálna pre tlač domácich dokumentov a používa technológiu tlačovej hlavy FINE.

PIXMA TS6150 – kompaktná a vysoko výkonná päťfarebná atramentová tlačiareň, ktorá je veľmi odolná a skvele obslúži celú rodinu.

 

PIXMA TS8150 – štýlová dizajnová tlačiareň a nový šesťfarebný atramentový systém.

 

PIXMA TS9150 – dokonalý model pre krásnu fotografickú tlač.

 

Jednoduché použitie

Premietnutie dôležitých momentov do podoby krásnych výtlačkov v kvalite profesionálneho laboratória nemôže byť jednoduchšie. Nové užívateľské rozhranie tlačiarne je veľmi jednoduché a intuitívne vďaka použitým displejom. Ich uhlopriečka začína na 6,35 cm (2,5 palcoch) pri modeli PIXMA TS5150, kde je displej doplnený tlačidlami, a končí až na 12,7 cm (5 palcoch) v prípade tlačiarne PIXMA TS9150, ktorá sa môže pochváliť dotykovým LCD displejom. S inteligentným používateľským rozhraním je bezdrôtové nastavenie veľmi jednoduché, rovnako ako aj nastavenie tlačových úloh, vrátane parametrov médií. Používatelia majú k dispozícii tiež funkciu automatickej obojstrannej tlače dokumentov, ktorá zvyšuje produktivitu a šetrí papier. A dvojcestný podávač ponúka súčasné vloženie obyčajného papiera (do predného zásobníka) a fotografického média (do zadného zásobníka).

 

Lepšia konektivita a okamžité možnosti zdieľania

Nové tlačiarne majú spoľahlivé pripojenie k sieti Wi-Fi, ktoré umožňuje používateľom tlačiť priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu, stačí im doslova len niekoľko sekúnd. Tlačový proces je tak ešte rýchlejší a flexibilnejší. Nutnosť využívať pri tlači, kopírovaní a skenovaní osobný počítač eliminuje aj aplikácia Canon PRINT, ktorá zabezpečuje naozaj bezproblémové využívanie bezdrôtovej konektivity vrátane možnosti zobraziť náhľad pred vytlačením dokumentu alebo fotografie.

 

V spojení so službou PIXMA Cloud Link dovoľuje aplikácia Canon PRINT tlačiť/ukladať[2] dokumenty aj fotografie priamo z / do prostredia sociálnych sietí a obľúbených cloudových služieb, ako je napríklad Google Drive. PIXMA Cloud Link je ideálna aj pre všetkých fotografických nadšencov a fanúšikov služby Instagram, ktorí chcú mať kvalitnú fyzickú podobu svojich farbistých snímok priamo zo sociálnych sietí (alebo do týchto kanálov ukladať skeny svojich dokumentov). Nové tlačiarne podporujú tradičný štvorcový formát služby Instagram[3] [4] a fotografie umožňujú tlačiť bez okrajov. Inými slovami, používatelia môžu získať naozaj vysoko kvalitné fotografie priamo vo svojom domácom prostredí.

 

Tlačiarne PIXMA podporujú službu AirPrint pre Apple iOS aj Mopria pre Android a zariadenia so systémom
Windows 10 Mobile. Aj s mobilným zariadením je teda možné na nových modeloch tlačiť naozaj bez problémov a okamžite. Najnovšie modely spoločnosti Canon si rozumejú aj s technológiou Bluetooth
s nízkou spotrebou, ktorá umožňuje neustále prepojenie medzi tlačiarňou a chytrým zariadením. Majitelia zariadení s operačným systémom Android môžu túto technológiu využiť pre jednoduchú aktiváciu plnohodnotného Wi-Fi pripojenia, ktoré im umožní tlač dokumentov. Akonáhle dôjde ku spárovaniu chytrého zariadenia s tlačiarňou pomocou Bluetooth, môžu užívatelia systémov iOS aj Android prijímať prostredníctvom aplikácie Canon PRINT informácie o chybových stavoch a využiť priložený odkaz na webový manuál. Technológia Bluetooth tak umožňuje rýchle a jednoduché riešenie problémov s tlačou.

 

Neobmedzená kreativita pre celú rodinu

Nová aplikácia Canon Message in Print dovoľuje do tlačených fotografií vložiť neviditeľné správy, od textu cez animácie a hudbu až po video. Príjemca fotografie môže tieto správy pomocou novej aplikácie dekódovať - stačí len podržať iPhone nad vytlačenou fotkou. Zdieľanie zážitkov a spomienok touto jedinečnou a personalizovanou formou Canon pomáha s rozprávaním príbehov, ktoré sa za fotografiami ukrývajú.

 

Vďaka kompatibilite s rodinnými službami a softvérom spoločnosti Canon vrátane Creative Park, CREATIVE PARK PREMIUM, Easy Photo-Print + a My Image Garden prinášajú tlačiarne PIXMA zábavu celej rodine, podporujú kreatívne nápady a ponúkajú nové interaktívne spôsoby zdieľania snímok. Najnovšie možnosti kreatívy budú baviť deti celé hodiny, či už ide o vytváranie vlastných pohľadníc alebo kalendárov, alebo tlač fotografií do rodinných albumov. Tvorba naozaj zaujímavých výstupov je najjednoduchšia v histórii. Pri priamej tlači z pamäťovej karty SD umožňuje PIXMA TS9150 aplikovať kreatívne filtre priamo z dotykového displeja so šírkou 12,7 cm (5 palcov).

 

Nový a štýlový dizajn

Tlačiarne PIXMA sa vyznačujú kompaktným dizajnom, ktorý sa hodí do každej miestnosti a neovplyvňuje súčasný dizajn interiéru. Prvotriedny dizajn modelu PIXMA TS9150 podčiarkujú kontrastné farby a textúry, ako aj znak vyrytý na hornej časti tlačiarne. Ide o prvky, ktoré vytvárajú skutočne skvelý dojem kvality.

 

Prvotriedna kvalita tlače

Tlačiarne PIXMA TS6150, PIXMA TS8150 a PIXMA TS9150 používajú nové atramenty na dosiahnutie najvyššej kvality domácej tlače vďaka lepšej reprodukcii farieb a odolnosti voči vyblednutiu. Okrem toho si môžu používatelia vybrať z troch typov atramentových kaziet - štandardných, XL alebo XXL[6] – podľa toho, ktorá najlepšie vyhovuje ich skutočným potrebám. Kazety XL a XXL ocenia najmä používatelia, ktorí tlačia naozaj vo veľkom: variant XL ponúka v porovnaní so štandardnými kazetami dvojnásobnou výťažnosť, XXL dokonca trojnásobnú.

 

Tlačiarne PIXMA TS8150 a PIXMA TS9150 používajú nový šesťfarebný atramentový systém, vďaka ktorému sú tlačené fotografie prirodzenejšie a jasnejšie. Čierny pigmentový atrament zaisťuje vysokú ostrosť tlačeného textu a užívatelia určite ocenia aj nový modrý fotografický atrament, ktorý znižuje zrnitosť jasných farieb od odtieňov modrej až po bielu[7].

 

Pri opätovnom rozprávaní dôležitých rodinných príbehov je dôležité, aby naplnili očakávania rozprávača. A vďaka tlačiarňam PIXMA si môžu byť istí, že fotografie im v tejto snahe naozaj pomôžu. Vďaka novým tlačiarňam je kvalita výtlačkov vždy perfektná a plne zodpovedajúca požiadavkám celej rodiny, či už ide o tlač domácich dokumentov alebo fotografií.

 

Doplňujúce informácie

Technológia Bluetooth s nízkou spotrebou (tlač a skenovanie pomocou technológie Bluetooth vyžaduje zariadenia s operačným systémom Android). Funkcionalita zabezpečovaná technológiou Bluetooth a aplikáciou Canon PRINT Inkjet / SELPHY nemusí byť dostupná pre všetky chytré telefóny s operačným systémom Android. Bluetooth a príslušné logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich primeranému používaniu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.

Skenovanie do cloudu a do e-mailu je k dispozícii len pre užívateľov originálnych atramentov značky Canon.

Prostredníctvom aplikácií a služieb My Image Garden, PIXMA Cloud Link, Easy-PhotoPrint + a Canon PRINT.

S využitím lesklého fotografického papiera Canon Photo Paper Plus Glossy II vo formáte 13 x 13 cm (5 x 5 palcov).

Aplikácia Message in Print bude dostupná od 31. októbra 2017, a to len pre iPhone so systémom iOS9 alebo novším.

Dostupnosť jednotlivých variantov atramentových kaziet - štandardné, XL a XXL - závisí na konkrétnom regióne.

K tomuto efektu môže dôjsť za určitých podmienok tlače.

Príbeh na každej fotografii: Canon predstavuje nové domáce tlačiarne PIXMA typu „3 v 1“
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...