Predstavujeme vám bezzrkadlový digitálny fotoaparát Fujifilm X-H2

Predstavujeme vám bezzrkadlový digitálny fotoaparát Fujifilm X-H2

Novinky  /  Tlačová Správa / 08.09.2022 / 17:05

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu „FUJIFILM X-H2“ (X-H2).

X-H2 obsahuje nový 40,2 MP snímač „X-Trans™ CMOS 5 HR“ a vysokorýchlostný procesor „X-Processor 5“. Tento nový vlajkový model sa môže pochváliť najvyšším rozlíšením v histórii série X pri fotografiách aj videách a zároveň sa stáva prvým APS-C fotoaparátom na svete, ktorý umožňuje 8K/30P Apple ProRes interný záznam.

Zlepšenie kvality obrazu, ktoré prináša nový snímač, je doplnené o pokročilé funkcie vrátane minimálnej hodnoty ISO 125, maximálnej rýchlosti elektronickej uzávierky 1/180 000s a funkcie PIXEL SHIFT MULTI SHOT na zvýšenie rozlíšenia pri statických záberoch. X-H2 ponúka funkcie a rozhrania, ktoré pomáhajú pri fotografovaní, ako je napríklad automatické zaostrovanie s detekciou objektu založené na technológii Deep Learning, ktoré automaticky rozpoznáva a sleduje objekty, ako sú zvieratá a vtáky, 5-osú stabilizáciu obrazového snímača, EVF s 0,8-násobným zväčšením a rozlíšením 5,76 mil. bodov, ako aj slot na kartu CFexpressTM Type B.

Nedávno uvedený vysokorýchlostný model X-H2S vyniká pri snímaní pohybujúceho sa objektu, zatiaľ čo  X-H2 s vysokým rozlíšením poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu, ktorá prekračuje bežný limit kvality pre tento formát.

 

Nový snímač X-Trans™ CMOS 5 HR a vysokorýchlostný procesor X-Processor 5

X-H2 je vybavený úplne novým 40,2 MP snímačom „X-Trans™ CMOS 5 HR“. Snímač s vysokým rozlíšením 40,2MP má vylepšený algoritmus spracovania obrazu na zvýšenie rozlíšenia obrazu bez kompromisov. Má tiež vylepšenú štruktúru pixelov, aby efektívne priviedol väčšie množstvo svetla, čo umožňuje základnú citlivosť ISO125.

 

Použitie nového snímača umožnilo aj rýchlejšiu elektronickú uzávierku o 2,5EV z predchádzajúceho 1/32 000s na 1/180 000s. To umožňuje fotografom ponechať clonu otvorenú aj pri slnečnom dni bez potreby použitia dodatočných ND filtrov.

 

Toto je prvý fotoaparát radu X s funkciou Pixel Shift Multi-Shot. Fotoaparát využíva mechanizmus IBIS na posunutie obrazového snímača s vysokou presnosťou, pričom zaznamená 20 snímok v jednom intervale. Špecializovaný softvér „Pixel Shift Combiner“ spracováva zachytené snímky a vytvára obraz obsahujúci približne 160 miliónov pixelov, čo je ideálne pre komerčné fotografovanie a digitálnu archiváciu.

 

X-H2 podporuje obrazový formát HEIF, ktorý poskytuje 10-bitovú kvalitu obrazu v súboroch až o 30% menších ako štandardné súbory JPEG, čím ďalej rozširuje reputáciu spoločnosti Fujifilm v oblasti poskytovania vysokokvalitných snímok priamo z fotoaparátu.

Vynikajúci výkon videa, ktorý uspokojí potreby profesionálnej video produkcie

Vďaka použitiu nového snímača je možné interne zaznamenávať videozáznamy v rozlíšení 8K pri 30P v pomere 4:2:2 10-bitových farbách. X-H2 má dizajn odvádzajúci teplo rovnako ako X-H2S, čo umožňuje nahrávať 8K/30P video približne 160 minút*6. Okrem toho podporuje 8K prevzorkovanie na produkciu vysokokvalitného 4K videa.

 

X-H2 podporuje tri Apple ProRes kodeky; ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Pri nahrávaní ProRes podporuje X-H2 aj nahrávanie cez proxy, ako napríklad ProRes 422 Proxy.“. To znižuje záťaž pri úprave 8K videa a zefektívňuje celkový pracovný tok od natáčania až po postprodukciu.

 

X-H2 je vybavený funkciou digitálneho priblíženia, ktorá využíva 40,2-megapixelový snímač fotoaparátu na poskytovanie až 2-násobného digitálneho priblíženia s malou alebo žiadnou stratou rozlíšenia pri nahrávaní videa v rozlíšení 4K.

V kombinácii s kompatibilným zariadením HDMI od Atomos alebo Blackmagic Design možno 12-bitový RAW video výstup z X-H2 zaznamenať ako Apple ProRes alebo Blackmagic RAW s rozlíšením a snímkovou frekvenciou až 8K a 29,97 snímok za sekundu.

 

Okrem F-Log podporuje X-H2 aj F-Log2, ktorý zaznamenáva rozšírený dynamický rozsah 13+ EV. Tento rozsah je širší ako súčasný F-Log, čím sa rozširuje postprodukčný potenciál. Pri nahrávaní videa pri 25 °C od chladného štartu, s teplotou automatického vypnutia nastavenou na Vysoká, H.265 4:2:0, bitovou rýchlosťou 200 Mb/s a vertikálnym batériovým gripom VG-XH pomocou troch pripojených batérií. Trvanie záznamu závisí od zostávajúceho nabitia batérie a typu a kapacity použitej pamäťovej karty. Keď sa hlavná jednotka zahreje, filmovanie sa môže automaticky zastaviť.

 

Vylepšený výkon automatického zaostrovania

X-Processor 5 je vybavený automatickým zaostrovaním s detekciou objektu na základe technológie Deep Learning, ktorá automaticky rozpoznáva a sleduje širšiu škálu objektov vrátane zvierat, vtákov, áut, motocyklov, bicyklov, lietadiel a vlakov – ako aj ľudských tvárí a očí.

 

Nový snímač s vysokým rozlíšením má väčší počet pixelov fázovej detekcie ako súčasné modely, čo má za následok lepšiu schopnosť dosiahnuť zaostrenie AF-S na objekt s vysokou frekvenciou. Používatelia môžu ľahko a presne zaostrovať v situáciách, kde sa zvyčajne používa AF-S, ako je fotografovanie krajiny a portrétu. A X-H2 tiež obsahuje vylepšený algoritmus predikcie AF, ktorý bol novo vyvinutý pre X-H2S a umožňuje stabilné zaostrovanie aj pri použití AF-C.

 

X-H2 je novo vybavený pomocníkom MF počas nahrávania videa, čo umožňuje presnejšie nastavenie zaostrenia. Dá sa použiť aj v kombinácii s zaostrovaním.

Hardvér a pracovný postup

5-osový systém vnútornej stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje procesor X-Processor 5 a funkcia riadenia snímania, poskytuje až 7EV kompenzácie. Táto funkcia dáva užívateľom slobodu v podmienkach, ktoré by predtým vyžadovali podporu statívu. Okrem toho funkcia stabilizácie obrazu zabudovaná v tele umožňuje posunúť obrazový snímač s vysokou presnosťou, čo umožňuje začleniť do X-H2 funkciu Pixel Shift Multi-Shot.

 

X-H2 je vybavený EVF s vysokým rozlíšením 5,76 milióna bodov a 0,8-násobným zväčšením. Môže sa pochváliť plynulou obnovovacou frekvenciou cca. 120 snímok za sekundu. Dizajn tela je rovnaký ako pri X-H2S, so 79 utesnenými bodmi, ktoré ponúkajú vysokú úroveň odolnosti voči prachu a vlhkosti. X-H2 je skonštruovaný tak, aby odolal nástrahám každodenného profesionálneho používania a fungoval normálne aj pri nízkych teplotách, až -10°C. Horný panel LCD, nastaviteľné stlačenie tlačidla AF-ON, 1,62 miliónový výklopný LCD monitor a nezávislé tlačidlo nahrávania videa podporujú pohodlnú obsluhu.

 

X-H2 má jeden slot na pamäťovú kartu CFexpress™ typu B a jeden slot na pamäťovú kartu SD UHS-II. Využite plný potenciál profesionálneho video výkonu X-H2 s kartami CFexpress™ Type B.

Cena a dostupnosť

Tovar očakávame koncom októbra v cene 2 249€.

Predstavujeme vám bezzrkadlový digitálny fotoaparát Fujifilm X-H2
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...