Predstavujeme inovovanú sériu AT-X od Tokiny s označením atx-i

Predstavujeme inovovanú sériu AT-X od Tokiny s označením atx-i

Novinky  /  PRO.Laika / 06.05.2020 / 10:30

 

 

K obľúbenej sérií  AT-X Tokina nedávno pridala písmeno „i“.  „i“ znamená „interaktívne“, čo znamená vzájomnú komunikáciu medzi fotografom a objektívom. Tokina je presvedčená, že táto séria poskytne lepšiu spoluprácu medzi fotografom a objektívom, aby sa zachytil obraz, ktorý fotograf reálne vidí v danom okamihu. Použité materiáli, technické parametre a výkonnosť populárnych a doteraz uznávaných šošoviek AT-X PRO od Tokiny sa aktualizujú so zreteľom na súčasné fotoaparáty a uvádza sa na trh séria z označením atx-i.

 

 

Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF

Je navrhnutý ako ultraširokouhlý objektív so zoomom pre DLSR fotoaparáty s APS-C / DX snímačom. Je to jediný objektív so svetelným širokouhlým zoomom f / 2,8 pre fotoaparáty DSLR veľkosti APS-C / DX na súčasnom trhu. Ohnisková vzdialenosť 11-16 mm je zvolená tak, aby bol tento objektív umiestnený ako začínajúci širokouhlý objektív so zoomom. Konštantná maximálna clona f / 2,8 v celom rozsahu zoomu je realizovaná tak, aby boli dosiahnuté skvelé výsledky v prostredí so slabým svetlom, s možnosťou práce s hĺbkou ostrosti a jednoduchého snímania z ruky pri zachovaní primeranej veľkosti a hmotnosti objektívu.

 

 

Optický výkon:

Pre konštrukciu objektívu boli použité dva asférické sklenené prvky a dva super nízko disperzné sklenené prvky, pre minimalizáciu skreslenia, zvládnutie asferickéj aberácie a astigmatizmu pri dosiahnutí vynikajúceho rozlíšenia do samotných rohov objektívu za čo najlepšieho kontrastu v celom obraze. Bolo vynaložené veľké úsilie na kontrolu dopadu svetla vo všetkých ohniskových dĺžkach. Antireflexný viacvrstvový povlak zlepšuje priepustnosť svetla a minimalizuje odrazy, zatiaľ čo vodoodpudivý povlak uľahčuje stieranie a čistenie povrchu predného skleneného prvku.

 

 

Kvalita konštrukcie a dizajn vonkajšieho vzhľadu:

V súlade s tradíciami použila Tokina do objektívu veľa kovových častí, aby sa zabezpečila kvalita a dlhodobé využitie v rôznych podmienkach fotografovania. Sofistikovaný vonkajší dizajn je špeciálne vyvinutý tak, aby zodpovedal dizajnu súčasných fotoaparátov DSLR. Precízna pozornosť bola venovaná rotačnému krúžku zoomu a zaostrovaciemu krúžku, s optimalizovaným krokom s dostatočným ztlmením. Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF obsahuje interný tichý zaostrovací motor v kombinácii s presným senzorom GMR, ktorý umožňuje ostrenie objektívu AF na telách Nikon, ktoré nemajú pohon ostrenia a motor. Vysoko cenený mechanizmus spojky s jedným dotykom umožňuje jednoduché prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

 

 

Dôležité funkcie:

- Extrémne široká ohnisková vzdialenosť 11-16 mm

- Ideálny pre fotografovanie krajiniek, interiérov, nočných krajiniek a skupinových snímok.

- Konštantná maximálna clona f / 2,8

- Skvelý výkon pri fotografovaní za nízkej hladiny osvetlenia, výnimočná hĺbka poľa ostrosti a jednoduché ručné ovládanie.

- Vynikajúci optický výkon

- Ostrosť od okraja k okraju, zníženie odleskov a duchov, vynikajúci kontrast.

- Vodoodpudivý povlak.

- Ľahko udržíte predný optický člen čistý.

- Jednoducho ovládateľný mechanizmus vypínania ostrenia.

- Jednoduché prepínanie AF / MF bez prerušenia procesu fotografovania.

 

Objektív je navrhnutý s ohľadom na videotvorcov,  ktorí profesionálne fotografujú a natáčajú videá. Ponúka nasledujúce výhody:

- Široký filmový uhol - aj v úzkych priestoroch sa budete cítiť sebavedome.

- Minimalizovaný pohyb obrazu pri zaostrení - rámovanie objektu nevykazuje žiadne zmeny pri úprave zaostrenia.

- Prirodzené zábery - obraz nie je pri švenkování skreslený kvôli nulovému skresleniu.

- Konštantná clona pre použitie zoomu počas natáčania.

- Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF je perfektný pre použitie s gimbalmi.

- Ideálny pre širokouhlé filmovej štandardy.

- Nízka hmotnosť.

- Schopnosť zoomu umožňujúca užívateľovi fotografovať v rôznych uhloch pomocou rovnakého objektívu, pretože celková dĺžka sa vďaka internému typu zaostrenia nemení, nie je potrebné vykonávať zakaždým kalibráciu gimbalu, keď sa zmení uhol pohľadu.

- Skvelé schopnosti vykresľovania farieb a rozlíšenie.

- Dostupná cena a vysoká kvalita v porovnaní s drahými filmovými objektívmi.

Tokinu atx-i 11-16mm F2.8 CF si môžte kúpiť v našom e-shope, vo verzi pre:       baj. Nikon (DX) za 529,-                                                                                      baj. Canon (APS-C) za 529,- €

 

 

Tokina atx-i 100mm f / 2,8 FF Macro

Nová prepracovaná verzia kompaktného stredného macro objektívu pre digitálne zrkadlovky s full frame snímačom. Tento ľahký, kompaktný objektív s vysokým rozlíšením, clonou  f2,8, rýchlym zaostrovaním, nízkym skreslením a krásnym mäkkým bokehom je mimoriadne atraktívnym nástrojom pre makro, portréty, krajiny aj street art.

 

 

Konštrukcia objektívu:

Predná časť objektívu s filtrovým závitom 55mm sa počas zaostrovania vysúva, ale neotáča sa. To umožňuje použitie rôznych filtrov vrátane polarizačných pre fotografovanie krajiny alebo produktovú fotografiu. Prepínač obmedzovača rozsahu zaostrenia na boku objektívu uzamkne zaostrenie v macro rozsahu, alebo mimo neho, aby sa zabránilo nadmernému preostrovaniu AF.

 

 

Inovovaná verzia:

Konštrukcia vychádza z obľúbeného objektívu AT-X M100mm Pro D f/2,8. Zmenil sa vonkajší dizajn a zaostrovací krúžok. Rovnaká zostala optická stavba, obrazový výkon, AF a tubus objektívu.

 

Portréty:

Vďaka klasickému výsuvnému zaostrovania členu a 9 lamelovéj clone vytvára objektív nádherne mäkký bokeh v pozadí aj v popredí. Ohnisková vzdialenosť 100mm je dostatočne krátka, aby umožňovala ľahkú a prirodzenú komunikáciu s modelom, čo vytvára pocit pohodlia a kreativity.

 

Vzdialené krajiny:

Postavte sa výzve vzdialenej krajiny s objektívom ohniskovej vzdialenosti 100mm, aby ste zachytili zaujímavý objekt v popredí a krásne komprimované krajinné scenérie v pozadí. Objektív bol navrhnutý pre tento žáner fotografovania realizáciou pôsobivého farebného podania a schopnosti vysokého rozlíšenia.

 

 

Macro:

Objektív je vybavený všetkými potrebnými funkciami a technológiami pre kvalitnú makrofotografiu. Ponúkne zobrazenia 1: 1 pri vzdialenosti 30cm a umožní fotografom zostať v dostatočnej pracovnej vzdialenosti a dosiahnuť pôsobivého zväčšenia. To je dôležité najmä pri fotografovaní hmyzu. Objektív je navrhnutý pre full frame snímače a u zrkadloviek so snímačom APS-C tak dosiahnete po prepočte ohniskovú vzdialenosť 160mm a získate výhodu 1,6x väčšieho zväčšenia pre makro zábery (ako u full frame zrkadloviek). Kompaktnosť a nízka hmotnosť objektívu sú vysoko cenené pre dentálne fotografie v implantológii a estetickej stomatológii.

 

 

Video a časozberné snímanie:

Podľa účelu a spôsobu vyjadrenia môže byť tento objektív užitočným zariadením pre detailné komerčné video a časozberné snímanie, a to vďaka výnimočnej ostrosti a vynikajúcej reprodukcií farieb (ak filmujete v režime LOG).

 

Hlavné prednosti:

- Kompaktný a ľahký dizajn

- Zobrazenie 1: 1 pri vzdialenosti 30cm pre perfektné macro snímky

- Krásny bokeh s kruhovými elementmi rozostreného pozadia, vhodný pre portrétnu fotografiu

- Prepínač obmedzovača rozsahu zaostrenia pre efektívne a rýchle AF zaostrenie

- One-touch mechanizmus umožňuje jednoduché prepínanie medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním.

 

Tokinu atx-i 100mm f/2.8 FF Macro si môžte kúpiť v našom e-shope, vo verzi pre:  baj. Nikon (F) za 449,- €                                                                                                baj. Canon (EF) za 449,- €

Predstavujeme inovovanú sériu AT-X od Tokiny s označením atx-i
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...