Predstavujeme Fujinon XF33mm F1.4 R LM WR

Predstavujeme Fujinon XF33mm F1.4 R LM WR

Novinky  /  Tlačová Správa / 03.09.2021 / 19:25

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie objektívu FUJINON „XF33mmF1.4 R LM WR“ (XF33mmF1.4).

XF33mmF1.4 je univerzálny objektív s ohniskovou vzdialenosťou zodpovedajúcou 50mm vo formáte 35mm filmu, čo z neho robí zásadný objektív novej generácie pre všetkých užívateľov fotoaparátov X. Systém X Mount od svojho pôvodného predstavenia v roku 2012 prešiel vývojom nových produktov a zariadení v snahe dosiahnuť pokročilú kvalitu obrazu. Tento objektív bol navrhnutý tak, aby podporoval snímače s ešte väčším rozlíšením, ktoré budú v budúcnosti vyvinuté. Je vybavený tichým, rýchlym a presným systémom AF s lineárnym motorom, ktorý umožňuje rýchle zaostrovanie pri fotografovaní a plynulé zaostrovanie pri nahrávaní videa. Robustný dizajn odolný voči prachu a vlhkosti s hmotnosťou približne 360g, dĺžkou 73,5mm a závitom filtra 58mm.

 

Výnimočná ostrosť obrazu aj pri maximálnej clone

  • Objektív sa skladá z 15 prvkov, vrátane dvoch asférických prvkov a troch prvkov ED, v 10 skupinách, ktoré účinne minimalizujú chromatickú aberáciu a sférickú aberáciu a poskytujú ostrosť od okraja k okraju. Skupina zaostrovania v strede obsahuje dva prvky ED a jeden asférický prvok na zníženie fluktuácií aberácií spôsobených pohybmi zaostrovacích prvkov a zaisťuje vynikajúcu kvalitu obrazu v celom rozsahu zaostrovania.
  • Objektív sa môže pochváliť maximálnou clonou F1,4 a umožňuje tak fotografom vytvárať vysokokvalitné fotografie. Pri F1,4 poskytuje objektív malú hĺbku ostrosti, vďaka ktorej je pozadie neostré s príjemným bokehom. Komatická aberácia je potlačená, aby zachytávala malé svetelné zdroje ako okrúhle body, čím sa vyhýba farebným odtieňom v rozostrených častiach obrazu. Použitie deviatich lamiel clony zaisťuje príjemný bokeh.

 

 

 

 

 

 

 

 

Štandardná ohnisková vzdialenosť a široké použitie

  • XF33mmF1.4 ponúka najobľúbenejšiu a štandardnú ohniskovú vzdialenosť 33mm (ekvivalent 50mm). Ohnisková vzdialenosť poskytuje uhol pohľadu, ktorý je najbližší uhlu ľudského oka, a vytvára tak prirodzene vyzerajúcu perspektívu. Pokrýva široký rozsah fotografických situácií od portrétu, reportáže alebo krajinnej fotografie. Minimálna pracovná vzdialenosť je 30cm a maximálne zväčšenie 0,15x.

 

Tichý, rýchly a presný AF

  • Systém AF modelu XF33mmF1.4 je poháňaný lineárnym motorom vďaka ľahkej konštrukcii, ktorú je možné pripísať použitiu menších zaostrovacích prvkov. Zaostrenie je dosiahnuté už za 0,04 sekundy.*1
  • Použitie lineárneho motora pre rýchle a presné automatické zaostrovanie znamená, že zaostrenie je možné presne udržiavať aj v režime AF-C, ktorý sa používa hlavne pri nahrávaní videa. Objektív je opticky navrhnutý tak, aby minimalizoval zmeny uhla pohľadu spôsobené „dýchaním“, čo z neho robí dobrú voľbu pre plnohodnotnú produkciu videa.

*1 V súlade s pokynmi CIPA, pri nasadení na bezzrkadlový digitálny fotoaparát

„FUJIFILM X-T4“ s aktivovaným AF s detekciou fázy a zapnutým režimom vysokého výkonu.

Kompaktná, ľahká a robustná konštrukcia

  • XF33mmF1.4 je kompaktný a ľahký, má hmotnosť približne 360g a dĺžku 73,5mm s veľkosťou závitu filtra 58mm.
  • Tubus objektívu je na 11 miestach utesnený, je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a je možné ho používať pri teplotách až -10°C.
  • Zaostrovací prstenec má vylepšené rozlíšenie ovládania pre väčšiu kontrolu, najmä pri manuálnom zaostrovaní pri malej hĺbke ostrosti. Rozostup prevodových stupňov vo vnútri zaostrovacieho prstenca je navrhnutý tak, aby umožňoval pokročilú detekciu pohybu a umožňoval lineárne zaostrovanie, ktoré presne reaguje na najjemnejšie pohyby prstov.
  • Zámok polohy A (automatický) zaisťuje krúžok clony na mieste, aby sa predišlo nechcenému nastavovaniu počas snímania.
  • Tvar ryhovania na zaostrovacom krúžku je navrhnutý tak, aby bolo ľahké odstrániť nečistoty uviaznuté v drážkach.

 

Objektív FUJINON XF33mmF1.4 R LM WR

Dostupnosť: Okt. 2021

Cena: 799 €

 

Predstavujeme Fujinon XF33mm F1.4 R LM WR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...