Predstavujeme Fujinon XF30mm F2.8 R LM WR Macro

Predstavujeme Fujinon XF30mm F2.8 R LM WR Macro

Novinky  /  Tlačová Správa / 03.11.2022 / 11:05

FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie „FUJINON Lens XF30mmF2.8 R LM WR Macro“ (XF30mmF2.8 R LM WR Macro) 2. novembra 2022. Nový prírastok do radu vymeniteľných objektívov XF navrhnutých pre bezzrkadlové digitálne fotoaparáty radu X, ktorý poskytuje kompaktný ľahký dizajn a vynikajúcu kvalitu obrazu založenú na patentovanej technológii reprodukcie farieb spoločnosti Fujifilm.

Štandardné ohnisko umožňujúce makro 1:1

  • Dizajn objektívu, ktorý pozostáva z 11 prvkov v deviatich skupinách vrátane troch asférických prvkov a dvoch prvkov ED, ovláda rôzne formy aberácie vrátane chromatickej aberácie, sférickej aberácie a zakrivenia poľa, čím poskytuje pokročilé rozlíšenie obrazu. Štandardná ohnisková vzdialenosť 30mm (ekvivalent 46mm vo formáte 35mm filmu), ktorá sa približuje ľudskému zornému poľu, z neho robí ideálnu voľbu pre portréty a momentky v prirodzených perspektívach.

 

  • Minimálna pracovná vzdialenosť 10cm a maximálny pomer zväčšenia 1:1 (ekvivalent 1,5x vo formáte 35mm filmu) znamená úplnú slobodu od vzdialenosti od objektu.

Použitie lineárneho motora a kompaktnej ľahkej konštrukcie na dosiahnutie rýchleho a presného automatického zaostrovania

  • Objektív využíva systém Inner Focus, v ktorom je kompaktná a ľahká skupina zaostrovacích šošoviek poháňaná lineárnym motorom na dosiahnutie presného zaostrenia už za 0,02 sekundy (*2). Objektív je ľahký a vďaka optimalizovanému umiestneniu a tvaru asférických prvkov meria iba 69,5mm. Pokročilá schopnosť lineárneho motora zaisťuje presnosť zaostrenia aj pri makrofotografii s veľmi malou hĺbkou ostrosti.

 

  • Optimalizácia optického dizajnu a výrobných procesov zredukovala časti tubusu v mechanizme objektívu, aby sa úspešne dosiahol kompaktný tvar. Tubus objektívu je kovový, zatiaľ čo ostatné komponenty sú vyhotovené z odľahčeného plastu, aby sa znížila hmotnosť. Výsledkom je kompaktný a ľahký objektív s hmotnosťou 195g a dĺžkou 69,5mm s priemerom filtra 43mm.

 

*2 Použitie internej metódy merania v súlade s usmerneniami CIPA, keď je nasadený na bezzrkadlovom digitálnom fotoaparáte „FUJIFILM X-T4“ s aktivovaným automatickým zaostrovaním s detekciou fázy a zapnutým režimom vysokého výkonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konštrukcia odolná voči prachu a poveternostným vplyvom, schopná prevádzky pri nízkych teplotách

 

  • Tubus objektívu je na deviatich miestach utesnený, takže je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a možno ho používať pri teplotách až -10°C. Tento objektív je možné ponechať nasadený na fotoaparáte ako štandardný objektív, čo používateľom umožňuje pokračovať vo fotografovaní aj vonku za mierneho dažďa alebo v prašnom prostredí.

 

 

FUJINON Lens XF30mmF2.8 R LM WR Macro

https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-fujinon-xf-30mm-f-28-r-lm-wr-macro/p-5235252.xhtml

Cena: 699 €

Predstavujeme Fujinon XF30mm F2.8 R LM WR Macro
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...