Predstavujeme Fujinon XF23mm F1.4 R LM WR

Predstavujeme Fujinon XF23mm F1.4 R LM WR

Novinky  /  Tlačová Správa / 03.09.2021 / 18:35

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Teiichi Goto) s potešením oznamuje nový prírastok do radu XF: objektív FUJINON XF23mmF1.4 R LM WR (XF23mmF1.4). Ide o aktualizáciou populárneho „XF23mmF1.4 R“ s kompletným prepracovaním optickej sústavy.

XF23mmF1.4 je prvotriedny objektív novej generácie, navrhnutý tak, aby podporoval budúce snímače fotoaparátu s ešte väčším rozlíšením a stanovoval nový štandard pre objektívy XF. Vďaka univerzálnej širokouhlej ohniskovej vzdialenosti 23mm (ekvivalent 35mm) sa objektív môže pochváliť nekompromisným optickým výkonom, ktorý prináša vysokú ostrosť, aj pri F1,4. Použitie deviatich lamiel clony zaisťuje príjemný bokeh. Nový XF23mm F1.4 je vybavený rýchlym a presným AF v kompaktnej, ľahkej a odolnej konštrukcii a prepracovanej optickej sústavy. Použitie lineárneho motora znamená, že systém AF je veľmi tichý. Presné zaostrenie dosiahne už za 0,04 sekundy. Hmotnosť objektívu je 375g a dĺžka 77,8mm s veľkosťou závitu pre filter 58mm. Robustný dizajn ponúka konštrukciu odolnú voči prachu a vlhkosti a schopnosť pracovať pri teplotách až -10°C.

Rozlíšenie novej generácie s ostrosťou od okraja po okraj, aj pri F1,4

  • Objektív sa skladá z 15 prvkov, vrátane dvoch asférických prvkov a troch prvkov ED, v 10 skupinách, ktoré účinne minimalizujú chromatickú aberáciu, sférickú aberáciu a poskytujú ostrosť od okraja k okraj, aj pri clone F1,4. Zaostrovacia skupina v strede ovláda asférickú aberáciu a chromatickú aberáciu. Dvojprvková skupina šošoviek vrátane asférických šošoviek na vzdialenejšom konci obmedzuje kolísanie aberácií spôsobených pohybmi zaostrovacích prvkov a zaisťuje vynikajúcu kvalitu obrazu v celom rozsahu zaostrovania.
  • Objektív sa môže pochváliť maximálnou clonou F1,4 a umožňuje tak fotografom vytvárať vysokokvalitné fotografie. Pri F1,4 objektív poskytuje malú hĺbku ostrosti pre krémový bokeh, pridáva jasný kontrast a trojrozmerné definície. Komatická aberácia je tiež potlačená, aby zachytávala malé svetelné zdroje ako okrúhle body, čím sa vyhýba farebným odtieňom v bokehu. Použitie deviatich lamiel clony zaisťuje príjemný bokeh.

 

Populárne širokouhlé ohnisko na univerzálne použitie

  • XF23mmF1.4 ponúka obľúbenú a veľmi všestrannú ohniskovú vzdialenosť 23mm (ekvivalent 35 mm) s minimálnou pracovnou vzdialenosťou 19cm a maximálnym zväčšením 0,2x. Schopnosť snímania záberov zblízka je oproti predchodcovi obrovským vylepšením, umožňuje dynamické komponovanie charakteristické pre širokouhlé objektívy, zachytáva hlavný objekt zblízka a vnáša do záberu väčšiu dynamiku.

 

Tichý, rýchly a presný AF

  • Ľahká konštrukcia skupiny zaostrovacích šošoviek XF23mmF1.4 znamená, že je poháňaný lineárnym motorom, čo má za následok tiché, rýchle a vysoko presné AF. Automatické zaostrovanie sa dosahuje systémom vnútorného zaostrovania. Zaostrenie je dosiahnuté už za 0,04 sekundy.*1
  • Objektív udržuje zaostrenie veľmi presne aj v režime AF-C a je aj opticky navrhnutý tak, aby znížil zmeny uhla pohľadu spôsobené dýchaním zaostrenia na približne 0,011%, čo z neho robí ideálnu voľbu na nahrávanie videa.

 

Kompaktná, ľahká a poveternostne odolná konštrukcia

  • XF23mmF1.4 je kompaktný a ľahký, má hmotnosť približne 375g a dĺžku 77,8mm s veľkosťou filtra 58mm.
  • Tubus objektívu je na 11 miestach utesnený, takže je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a je ho možné používať pri teplotách až -10°C, bez problémov zachytí momentky v daždi alebo astrofotografiu počas chladných zimných nocí.
  • Zaostrovací prstenec má vylepšené rozlíšenie ovládania pre väčšiu kontrolu, najmä pri manuálnom zaostrovaní pri malej hĺbke ostrosti. Rozstup prevodových stupňov vo vnútri zaostrovacieho prstenca je starostlivo navrhnutý tak, aby umožňoval pokročilú detekciu pohybu a umožňoval lineárne zaostrovanie, ktoré presne reaguje na najjemnejšie pohyby prstov.
  • Zámok polohy A (automatický) ponúka spoľahlivú prevádzku a zaisťuje krúžok clony na mieste, aby sa predišlo nechcenému nastavovaniu počas snímania.
  • Tvar ryhovania na zaostrovacom krúžku je navrhnutý tak, aby bolo ľahké odstrániť nečistoty uviaznuté v drážkach.

 

 

Objektív FUJINON XF23mmF1.4 R LM WR

Dostupnosť: Nov. 2021

Cena: 899 €

 

Predstavujeme Fujinon XF23mm F1.4 R LM WR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...