Panasonic vydal nové firmwary pre Lumix GH4 a videomodul DMW-Yagha

Novinka  /  Tlačová Správa / 25.11.2014 / 00:00
Bratislava, 25. novembra 2014 - Nové firmwary umožňujú lepšie využitie profesionálnych filmárskych funkcií pri použití externých zariadení. Tieto funkcie zjednodušujú postprodukčné práce v strižni a výrazne tak urýchľujú spracovanie celého materiálu. Vylepšenie profesionálnych filmárskych funkcií je výsledkom  spätnej väzby, ktorú spoločnosť Panasonic získala od profesionálov z celého sveta od uvedenia GH4 na trh.
 
 
Firmware verzia 2.1 pre videofotoaparát Lumix GH4 bude uvoľnená k stiahnutiu na začiatku decembra 2014. Po novom bude ukladať časový kód do videa exportovaného cez HDMI rozhranie do zariadení značky Atomos a zariadení kompatibilnými s Atomos, ktoré sa starajú o ukladanie a spracovanie obrazu. Rovnako tak bude GH4 po novom zaznamenávať aj údaje o spustení a zastavení záznamu na externé zariadenia. Tieto údaje výrazne uľahčia následnú prácu pri strihu videa.
 

Lumix GH4 po pripojení videomodulu DMW-Yagha bude tiež schopný  exportovať video cez HDMi výstup v kvalite 30p / 25p alebo 60i / 50i (30PsF / 25PsF). Táto možnosť exportu videa v najvyššej kvalite eliminuje kapacitné obmedzenia SD karty. Filmári tak môžu natáčať v tej najvyššej kvalite aj veľmi dlhé zábery bez limitu kariet (max. dostupná kapacita SD kariet je 128GB). 

Recenziu na Panasonic GH4 si môžete prečítať tu.

 

Galéria k článku


Panasonic vydal nové firmwary pre Lumix GH4 a videomodul DMW-Yagha
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...