Panasonic uvádza všestranný objektív LUMIX G VARIO 12-60 mm F3,5-5,6 POWER O.I.S.

Panasonic uvádza všestranný objektív LUMIX G VARIO 12-60 mm F3,5-5,6 POWER O.I.S.

Novinky  /  Tlačová Správa / 25.02.2016 / 18:05

Univerzálny objektív pre každú fotografickú príležitosť ponúka okrem iného päťnásobný zoom, širší uhol záberu a ochranné prvky proti nepriazni počasia.

 

Bratislava (24. februára 2016) – Nový objektív Panasonic LUMIX G VARIO 12-60mm (ekvivalent 24-120 mm plnoformátového alebo filmového fotoaparátu) ponúka univerzálne využitie, veľmi dobré optické vlastnosti a odolné prevedenie. Je určený pre systém Micro 4/3, na najširšom ohnisku má svetelnosť f3,5, na najdlhšom potom f5,6. Vo výbave nechýba ani optický stabilizátor POWER O.I.S.

 

Hlavnou devízou nového objektívu sú univerzálne možnosti využitia - dokáže sa výborne uplatniť v najrôznejších situáciách. Veľmi príjemné sú aj malé rozmery a nízka hmotnosť, preto sa nový LUMIX G VARIO skvele hodí na každodenné fotografovanie doma i na cestách.

 

Objektív sa skladá z 11 optických členov v 9 skupinách. Medzi ne patria aj tri asférické členy a jeden ED člen s mimoriadne nízkou disperziou - ich cieľom je eliminovať skreslenie a zabezpečiť za každých okolností vysokú kvalitu obrazu. Jednotlivé komponenty objektívu sú pokryté špeciálnou optickou vrstvou, ktorá bráni zdvojenej kresbe a prežiareniu a ďalej vylepšuje obrazovú kvalitu dokonca aj v priamom slnečnom svetle. Clona objektívu má sedem lamiel, čo znamená kruhový otvor a tým pádom aj príjemnú a atraktívnu kresbu v bokehu.

 

O kvalitné a rýchle automatické zaostrovanie (vrátane sekvenčného snímania a natáčania videozáznamov v rozlíšení 4K) sa stará interný ostriaci mechanizmus a krokový motor, schopný pri ostrení vyvinúť rýchlosť až 240 snímok za sekundu. V kombinácii s modernými ostriacimi mechanizmami fotoaparátov LUMIX G, založených na porovnávaní kontrastu, sa tak majitelia môžu tešiť na tiché a rýchle zaostrenie.

 

Praktický päťnásobný zoom má rozsah zodpovedajúci 24-120 mm plnoformátového alebo filmového fotoaparátu, čo sa hodí pre celý rad situácií od krajinárskych záberov až po portréty. Objektív sa uplatní aj v detailnej fotografii, má totiž relatívne veľký pomer zobrazenia 0,54x.

 

Optický stabilizátor POWER O.I.S. umožňuje fotografovať z ruky bez blesku podstatne dlhší čas ako bez stabilizátora, čo výrazne uľahčuje prácu v slabom svetle. Stabilizátor funguje aj v prípade, že objektív nasadíme na fotoaparát s druhým stabilizátorom priamo v tele (napr. Na Panasonic LUMIX GX8).

 

Nový objektív LUMIX G sa ďalej vyznačuje konštrukciou odolnou proti vlhkosti a prachu, takže s ním možno fotografovať aj v náročnejších prírodných alebo klimatických podmienkach. Je vybavený robustným kovovým bajonetom, čo korešponduje s podobnou konštrukciou súčasných fotoaparátov radu LUMIX G. To isté platí pre elegantné čierne prevedenie.

Dokonalý objektív na dosah ruky

 

Rad objektívov LUMIX G dnes ponúka modely pre každú príležitosť, či už potrebujete širokouhlé ohnisko alebo naopak teleobjektív. Ak si chcete vybrať ideálny typ pre svoje potreby a fotografický štýl, odporúčame využiť inteligentný nástroj pre voľbu vhodného skla na stránkach spoločnosti Panasonic. Stačí si v galérii vybrať typ záberov, aké sa chystáte robiť, a systém vám poradí, aký objektív si zaobstarať.

 

Nástroj pre voľbu objektívov nájdete TU.

Panasonic uvádza všestranný objektív LUMIX G VARIO 12-60 mm F3,5-5,6 POWER O.I.S.
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...