Panasonic predstavuje nový portrétny a macro objektív

Novinka  /  Tlačová Správa / 24.02.2015 / 00:00

Panasonic predstavuje nové objektívy radu LUMIX G - portrétny model 42,5 mm a makroobjektív 30 mm
Nové modely sú ďalším prírastkom do najpočetnejšieho radu objektívov pre systém Micro 4/3

Frankfurt, Nemecko (23. februára 2015) - Panasonic dnes predstavil dva nové výmenné objektívy systému Micro 4/3 pre fotoaparáty LUMIX G. Jedná sa o makroobjektív H-HS030 s ohniskovou vzdialenosťou 30 mm a portrétne sklo H-HS043 (42,5 mm). Objektív H-HS030 sa výborne hodí pre detailné fotografie kvetín, jedla, hmyzu a ďalších motívov, toľko obľúbených medzi milovníkov makrofotografie. Veľmi dobrú prácu ale odvádza aj pri fotografovaní portrétov alebo krajiny. Druhý model H-HS043 s ohniskom 42,5 mm zaujme vďaka veľmi podarenému prevedení bokehu čiže rozostrenej oblasti, čo zohráva veľkú úlohu predovšetkým v portrétnej fotografii. Výborne sa hodí aj na fotografovanie v slabšom svetle.

H-HS030 - makroobjektív s ohniskom 30 mm a svetelnosťou f2,8 príde vhod v mnohých situáciách

 

 

Nový makroobjektív má elegantný dizajn a štýlový kovový čierny povrch. S ohniskom 30 mm sa už na pohľad výborne hodí k najnovšiemu radu kompaktov s výmennými objektívmi LUMIX G. Ohnisková vzdialenosť 30 mm zodpovedá 60 mm u plnoformátového alebo filmového fotoaparátu, objektív má vysokú svetelnosť f2,8 a vďaka kvalitným optickým materiálom sa užívatelia môžu tešiť na ostrú kresbu a vysoký kontrast. Minimálna ostriaca vzdialenosť je len 10,5 cm a pomer zobrazenia dosahuje 1: 1, ide teda o skutočný makroobjektív umožňujúci zachytiť aj drobné objekty na snímači v životnej veľkosti pri zachovaní maximálnej obrazovej kvality.

Vďaka spoľahlivému a odolnému kovovému bajonetu sa objektív výborne hodí na každodenné použitie v teréne. Špeciálne optické vrstvy zabraňujú zdvojenej kresbe a prežiareniu a ďalej tak zvyšujú kvalitu fotografií. Pri fotografovaní pohyblivých objektov príde vhod rýchle automatické ostrenie, v slabom svetle ocenia užívatelia optický stabilizátor MEGA OIS.

H-HS043 - nový portrétny objektív s ohniskom 42,5 mm a svetelnosťou f1,7

 

 

Portrétna novinka s ohniskom 42,5 mm je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach - v elegantnej čiernej a striebornej verzii. Hlavnou devízou je vysoká svetelnosť f1,7, vďaka ktorej má užívateľ bohaté možnosti kreatívnej práce s hĺbkou ostrosti - u portrétov a ďalších záberov možno ľahko dosiahnuť úplne rozostreného pozadia (bokeh), navyše s veľmi vydarenou kresbou. Ohnisková vzdialenosť 42,5 mm zodpovedá 85 mm u plnoformátového fotoaparátu, ide teda o kratší teleobjektív. Okrem protrétov sa objektív veľmi dobre hodí aj na detailné fotografie, dokáže totiž zaostriť na iba 31 cm.

Optický stabilizátor POWER O.I.S. veľmi účinne bráni rozostreniu kresby vplyvom chvenia fotoaparátu počas expozície, dokáže však eliminovať aj dlhší a pomalší pohyb, takže sa hodí napríklad na fotografovanie z idúceho dopravného prostriedku, prípadne v slabom svetle. O kvalitné a ostré snímky v každej situácii sa stará aj vylepšený systém automatického ostrenia 240fps Drive AF.

Systém LUMIX G sa stále rozširuje

Objektívy H-HS030 a H-HS043 sú najnovšími prírastkami stále bohatšieho modelového radu LUMIX G, čo je najväčší systém triedy Micro 4/3 na trhu. Užívatelia tohto systému teda majú k dispozícii špičkové fotografické nástroje pre každú situáciu.

Nové objektívy sa veľmi dobre dopĺňajú s najnovšími fotoaparátmi radu LUMIX G, napríklad s miniatúrnym, ale výkonným modelom LUMIX GM5, prípadne s ľahkým a štýlovým kompaktným fotoaparátom LUMIX GF7, ktorý užívateľom ponúka špičkové funkcie a bohaté tvorivé možnosti v elegantnom štýlovom prevedení.

Panasonic predstavuje nový portrétny a macro objektív
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Juro Klembara Juro Klembara
  Juro Klembara / 24.02.2015 15:57:00
  ten "portretak" je velmi podobny na Olympus verziu 45mm f1,8 aj dizajnom. No ma navyše stabilizator obrazu, co je super, kedze Panasonic nestabilizuje senzor. Dobry pocin, skusal som na jednej vystave aj profesionalny variant Leica 42,5mm nocticorn f1,2 a poviem vam, to bol bokeh!
 • Rocky B Rocky B
  Rocky B / 26.02.2015 09:38:00
  Zaujimalo by ma, ci by sa tieto objektivy dali spojit dokopy, ze by bol 42,5 f1,7 zaroven aj makrom, to by bol gol! Inak zvazujem vymenit svoju LX7 za nieco s vymennymi objektivmi, najradsej opat panasonic, takze tieto temy ma zaujimaju. Budete robit aj nejake testy na panasonic objektivy? Co by ste odporucali na portret?
 • Tono R Tono R
  Tono R / 26.02.2015 10:06:00
  Na portret jednoznacne Olympus 75mm f1,8, ale po prepocte je to uz pomerne dlhe ohnisko - 150mm. Ak nieco kratsie a lacnejsie tak potom prave takata 42,5 f1,7 moze splnit ulohu.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...