Panasonic predstavuje nový Lumix DC-G9 II

Panasonic predstavuje nový Lumix DC-G9 II

Panasonic predstavuje nový MTF fotoaparát a nové objektívy.  /  Tlačová Správa / 15.09.2023 / 06:00

Panasonic Lumix G9 II

Spoločnosť Panasonic s hrdosťou oznamuje uvedenie fotoaparátu LUMIX G9II s novým 25Mpx snímačom a technológiou hybridného automatického zaostrovania s fázovou detekciou (PDAF). LUMIX G9II je prvým fotoaparátom radu LUMIX G s technológiou PDAF z radu Micro Four Thirds.

Tento nový model pre náročných vytvára priamo z fotoaparátu snímky vo vysokom rozlíšení a špičkovej kvalite s bohatou farebnou gradáciou. Reaguje na rastúcu potrebu vytvárať vysoko kreatívne umelecké diela a fotografie a videá pomocou rôznych metód. Vďaka novej technológii automatického zaostrovania, ktorá spája bohaté skúsenosti spoločnosti Panasonic s technológiou rozpoznávania s PDAF, a vysokorýchlostnému režimu sériového snímania, ktorý zaručuje, že vždy zachytíte nezabudnuteľné okamihy, sa tento nový model môže pochváliť výrazne lepším výkonom a vysokou rýchlosťou v každom ohľade. Fotoaparát Lumix G9II spĺňa široké spektrum požiadaviek z rôznych oblastí fotografie a možno ho kombinovať s kompaktnými a ľahkými objektívmi štandardu Micro Four Thirds pre maximálnu flexibilitu.

Nový 25,2Mpx snímač Live MOS a nový výkonný procesor vytvárajú snímky s vysokým rozlíšením, vynikajúcou kvalitou a bohatou farebnou gradáciou, zatiaľ čo hybridná technológia PDAF zabezpečuje presné automatické zaostrovanie a rýchle sledovanie aj rýchlo sa pohybujúcich objektov. Okrem toho sériové snímanie rýchlosťou až 60 snímok za sekundu v režime AFC a "stroj času" Pre-Burst fotoaparátu SH*1, ktorý zachytí snímky 1,5 s pred stlačením spúšte, zaručujú, že nezabudnuteľný okamih bude vždy zachytený, a to aj pri nečakane sa pohybujúcich objektoch.

Legendárny systém stabilizácie obrazu LUMIX je opäť ďalej vylepšený a kombinuje 8EV*2 B.I.S. (Body Image Stabilizer), 7,5EV*3 5-osový Dual Optical I.S. 2 a pokročilý Active I.S. pre neuveriteľnú stabilizáciu obrazu videa. Kombinácia týchto funkcií ešte viac uľahčí snímanie dynamických scén z ruky, ktoré by predtým bolo ťažké alebo nemožné zachytiť. Okrem toho môžu filmári využiť vylepšené fotografické profily v štýle LEICA Monochrome a REAL TIME LUT pre farebné predvoľby. Prostredníctvom tejto novej generácie bezzrkadloviek reaguje spoločnosť Panasonic na potreby tvorcov, ktorí hľadajú ďalšie možnosti kreatívneho vyjadrenia, ktoré presahujú rámec fotografovania a tvorby obsahu.

 

Hlavné funkcie

1. Vynikajúci fotografický výkon a rýchla odozva fotoaparátu LUMIX G9II vďaka novému snímaču, procesoru a po prvýkrát integrovanému PDAF 
・Nový 25,2M snímač Live MOS s vysokým rozlíšením a rýchlym čítaním (+13EV*4 V-Log/V-Gamut, technológia zvýšenia dynamického rozsahu*5)
・Nový procesor poskytuje prirodzené trojrozmerné textúry obrazu a zabezpečuje vysokorýchlostné spracovanie videa s vysokým dátovým tokom
・ Nová technológia rozpoznávania AI (vyvinutá pomocou technológie hlbokého učenia) sa používa na rozpoznávanie automatického zaostrovania v reálnom čase, ktorá teraz rozpoznáva autá, motocykle a oči zvierat pre lepšiu presnosť pri zaostrovaní na objekty
 
2. Zachytenie nezabudnuteľných okamihov je zabezpečené pokročilým vysokorýchlostným výkonom 
・Sériové snímanie rýchlosťou až 60 snímok za sekundu v režime AFC a dostatočná vyrovnávacia pamäť na nepretržité sériové snímanie počas troch sekúnd (180 snímok), aby sa zabezpečilo zachytenie cielených momentov
・Sériové snímanie v režime SH*1, ktorý dokáže zachytiť snímky už 1,5 sekundy pred samotným stlačením tlačidla spúšte a zhotoviť približne 113 po sebe idúcich záberov, kým zareagujete.
・Robustný systém stabilizácie obrazu s 8EV*2 B.I.S. (Body Image Stabilizer), 7,5EV*3 5-osový Dual Optical I.S. 2, s korekciou perspektívneho skreslenia pre video a mimoriadne účinným režimom Advanced Active I.S.
・Vysoko mobilný fotografický systém v kombinácii so širokou škálou kompaktných, ľahkých a všestranných objektívov radu LUMIX G
 
3. Nové režimy rozširujú možnosti kreatívneho fotografovania 
・ Funkcia REAL TIME LUT umožňuje priame kolorovanie snímok podľa vybraných súborov LUT 
・Vylepšený čiernobiely profil v štýle LEICA Monochrome s hlbokým kontrastom
・100MP režim extra vysokého rozlíšenia pre snímanie z ruky a režim živého náhľadu pre efekt nastavenej expozície rozšíri slobodu vyjadrenia autora.
 
4. Nevyhnutné pre tvorbu videí
・4:2:0 10-bitový 5,8K (4:3) plnoformátový záznam / 5,7K (17:9) umožňuje flexibilné možnosti kompozície pre rôzne formáty a sociálne médiá
・4:2:0 10-bitové C4K/4K 120p/100p Spomalené video
・Priamy záznam do formátu Apple ProRes*6, ktorý poskytuje vysokú kvalitu obrazu pri nízkej kompresii, znižuje zaťaženie počítača počas postprodukcie a umožňuje nelineárne úpravy bez prekódovania, vďaka čomu je váš pracovný postup efektívnejší, rýchlejší a lacnejší od začiatku až do konca.
・Podpora priameho záznamu na externé disky SSD vrátane prehrávania cez rozhranie.
・Technológia Active I.S. koriguje aj extrémne otrasy počas snímania pohybu 
 
*1 Pri vysokej okolitej teplote alebo pri nepretržitom nahrávaní s funkciou Pre-Burst nemusí funkcia Pre-Burst fungovať a chrániť fotoaparát pred prehriatím, aj keď stlačíte tlačidlo spúšte do polovice. Počkajte, kým sa fotoaparát ochladí.
*2 Podľa normy CIPA [smer Yaw/Pitch: zaostrovacia vzdialenosť f=60 mm (ekvivalent 35 mm filmového fotoaparátu f=120 mm), pri použití H-ES12060.
*3 Podľa normy CIPA [Smer odklonu/výklonu: zaostrovacia vzdialenosť f=140 mm (ekvivalent 35mm filmového fotoaparátu f=280 mm), pri použití H-FSA14140.
*4 Pri snímaní videozáznamov s nastaveniami vyššími ako 60 snímok/s (vrátane pomalých a rýchlych režimov) poskytuje rozsah clony 12+.
*5 Zvýšenie dynamického rozsahu nefunguje pri snímaní videozáznamov pri nastaveniach vyšších ako 60 snímok/s (vrátane pomalých a rýchlych režimov), pri použití sériového snímania SH pre statické snímky a pri kombinácii dlhších časov uzávierky ako 1/15 s citlivosťou ISO. 
*6 Apple a ProRes sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc. v Spojených štátoch a/alebo iných krajinách - Informácie o výkone videa, podrobnosti a špecifikácie fotoaparátu LUMIX G9II nájdete na webovej stránke.  Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 

DMW-BG1

Spoločnosť Panasonic s potešením predstavuje aj nový batériový grip vybavený osemcestným joystickom, ktorý je kompatibilný s fotoaparátom LUMIX G9II a už dostupnými modelmi LUMIX S5II a S5IIX.  

 

LEICA DG VARIO-ELMARIT 35-100 mm/F2,8/POWER O.I.S. (H-ES35100)

Novo navrhnutý objektív LEICA DG: Nový teleobjektív so zoomom s vysokou konštantnou svetelnosťou F2,8, vynikajúcim obrazovým výkonom a vynikajúcou mechanickou konštrukciou.
 
Tento nový objektív ELMARIT s konštantnou clonou F2,8 poskytuje vysokú svetelnosť v celom svojom rozsahu, takže filmári si môžu vychutnať širokú škálu fotografií a videí zhotovených s rovnakou expozíciou pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti, napríklad večerné zábery, pri ktorých sa využíva clona F2,8 a efekt bokeh s nízkou hĺbkou poľa, ktorý je jedinečný pre snímky zhotovené teleobjektívom so zoomom a pomáha zvýrazniť objekt. Optimálna konštrukcia objektívu pozostávajúca z dvoch prvkov ED (Extra-low Dispersion) a jedného prvku UED (Ultra Extra-Low Dispersion) zaručuje vynikajúci obrazový výkon v celom rozsahu priblíženia 70 mm až 200 mm*1. Okrem toho jedinečná technológia Nano Surface Coating spoločnosti Panasonic umožňuje použitie antireflexných prvkov na elimináciu nežiaduceho svetla vo vnútri objektívu, čím vytvára jasné, prirodzené farby s malým množstvom duchov a odleskov. 
 
*1 Ekvivalent 35 mm objektívu.
 

Hlavné vlastnosti

1. Objektív LEICA DG VARIO-ELMARIT s konštantnou svetelnosťou F2,8 pre vynikajúci obrazový výkon v celom rozsahu zoomu
2. Rýchle a presné automatické zaostrovanie pre video s technológiou Dual I.S.
3. Kompaktná, ľahká konštrukcia s vysokou mobilitou, vynikajúca na snímanie z ruky.
 

LEICA DG VARIO-ELMAR 100-400 mm/F4,0-6,3 II ASPH./POWER O.I.S. (H-RSA100400)

Nový teleobjektív kompatibilný s teleobjektívom LEICA DG pre makro*2 a teleobjektív s extrémnym priblížením v životnej veľkosti.
 
Tento nový teleobjektív dosahuje ohromujúci fotografický výkon v celom rozsahu priblíženia od stredu záberu až po jeho okraje. Optimálne usporiadaná konštrukcia objektívu s jednou asférickou šošovkou, dvoma šošovkami ED (s veľmi nízkym rozptylom) a jednou šošovkou UED (s veľmi nízkym rozptylom) vytvára detailné a nádherne textúrované snímky s vysokým rozlíšením a vysokým kontrastom. Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 200 mm až 800 mm*3 je ideálny na zachytenie mnohých objektov, ku ktorým je ťažké sa priblížiť, napríklad divokých vtákov a zvierat, ako aj športových podujatí. Samostatne predávaný telekonvertor 2,0x*4 navyše umožňuje robiť makrosnímky 1:1 pri ohniskovej vzdialenosti 1600 mm*2 pre pôsobivejšie a detailnejšie zábery kvetov, zvierat a iných objektov. 
 

Hlavné vlastnosti

1. LEICA DG VARIO-ELMAR pre vynikajúci fotografický výkon v celom dlhom rozsahu zoomu
2. Ultraširokouhlý objektív so zoomom až do 1600 mm*2 na použitie v širokom rozsahu fotografických prostredí
3. Kompaktný, ľahký a vysoko mobilný s rýchlym a presným automatickým zaostrovaním a kompatibilitou s telekonvertorom 
 
*2 Ekvivalent 35 mm objektívu. Po nasadení telekonvertora DMW-TC20A. Rozsah telekonvertora: 210 mm - 400 mm.
*3 Ekvivalent 35 mm objektívu.
*4 Použitím telekonvertora DMW-TC20A sa efektívna clona zníži o dva f/ diely.
 
 
Panasonic predstavuje nový Lumix DC-G9 II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...