Panasonic predstavuje fotoaparáty LUMIX LX100, GM5 a objektívy pre M4/3

Novinka  /  Tlačová Správa / 16.09.2014 / 00:00

Panasonic LUMIX LX100 - nový obrazový štandard medzi kompaktnými fotoaparátmi


Bratislava 15. 9. 2014 - Panasonic dnes predstavil LUMIX DMC-LX100, novú vlajkovú loď prémiových kompaktných fotoaparátov, ktorá definuje nový štandard fotografií a videa pri prístrojoch v tejto kategórii.

LUMIX LX100 je šiestou generáciou svetovo presláveného LX high-endového radu kompaktných fotoaparátov Panasonic LX s DNA LUMIX LC1*. LX100 je postavená na 4/3-palcovom Live MOS snímaču s vysokou citlivosťou, ktorý je 5x väčší ako snímač LUMIX LX7. LUMIX LX100 vďaka nemu prichádza s kvalitou obrazu, akú by ste očakávali od fotoaparátu s výmennými objektívmi.
* Prvý kompakt Panasonic s plne manuálnym ovládaním, uvedený na trh v roku 2004.

 

Nový štandard systému Micro 4/3

LUMIX LX100 poskytuje vďaka 4/3palcovému Live MOS snímaču s vysokou citlivosťou a novo vyvinutému obrazovému procesoru Venus Engine vynikajúcu kvalitu obrazu v akejkoľvek situácii. Veľký obrazový snímač znamená, že môžete dosiahnuť vynikajúcej malej hĺbky ostrosti. Výborný odstup signálu od šumu sa prejavuje vo veľkom znížení šumu pri fotografovaní s vysokým ISO.

Novo vyvinutý Venus Engine so štvorjadrovým procesorom priniesol zvýšenie výkonu a umožňuje vysokorýchlostné spracovanie signálu potrebné pre záznam videa vo 4K rozlíšení. Nový Venus Engine prichádza tiež s radom systémov na potlačenie šumu, ako sú multiprocesný NR, Random filter, ktorý zaisťuje veľmi prirodzené podanie snímok aj pri extrémne nízkej hladine osvetlenia.

Svetelný, vysoko kvalitný objektív LEICA zaisťuje mimoriadnu kvalitu obrazu

LUMIX LX100 je vybavený novo vyvinutým objektívom LEICA DC VARIO-SUMMILUX F1.7-F2.8. Univerzálny rozsah zoomu objektívu na 24-75mm (35mm ekvivalent kinofilmu), je vhodný pre všetky druhy fotografie, od fotografovania na ulici po portrét, zatiaľ čo krajinu môžete zachytiť v 24mm širokouhlom zábere vo formáte 4: 3, 3: 2 alebo 16: 9 .

Ovládanie podporujúce schopnosti

Širokou škálou pokročilých funkcií a ovládacích prvkov podporuje LUMIX LX100 tvorivý potenciál pokročilých fotografických nadšencov i skúsených fotografov. Vďaka integrovanému LVF hľadáčika (Live View Finder) s vysokým rozlíšením zodpovedajúcim ekvivalentu 2,764 Mpix, môžete mať plnú kontrolu nad fotografovanou plochou.

Fotoaparát tiež ponúka vynikajúce manuálne ovládanie, vrátane dedikovaných voličov clony, času a kompenzácia expozície pre priamu kontrolu nastavení, bez nutnosti použitia digitálneho menu na displeji.

Správny okamih vám neutečie

Technológia DFD (Depth From Defocus) v kombinácii s automatickým zaostrovaním Light Speed ​​AF dosahuje neuveriteľnej presnosti a rýchlosti. S vysokorýchlostným sekvenčným snímaním 11 snímok za sekundu v plnom rozlíšení a rýchlym zapnutím, nikdy nezmeškáte zaujímavý záber.

LUMIX LX100 tiež prichádza s rozšírenými možnosťami ostrenia. Full Area AF umožňuje nastaviť zaostrenie na ľubovoľnej časti takmer v 100 percentách zorného poľa, pričom je teraz k dispozícii 49 ostriacich zón. Automatický režim Low Light AF, pracuje v rozsahu -3EV, takže môžete dosiahnuť dokonalé zaostrenie aj pri svetle hviezd, ako jedinom zdroji osvetlenia.

4K videozáznam do vrecka

Kombinácia veľkého snímača a výkonného Venus Engine dovoľuje s LUMIX LX100 zaznamenať a spracovať plne detailné, realite verné videozábery v 4K rozlíšení. Fotoaparát ponúka plynulý záznam videa v rozlíšení 4K 3840 x 2160 pixelov pri 30/25 snímkach za sekundu vo formáte MP4, rovnako ako vo Full HD 1920 x 1080 / 50p formáte AVCHD Progressive (H.264, MPEG 4). Samostatné tlačidlo na hornej strane tela fotoaparátu umožňuje okamžite zapnúť záznam videa aj počas fotografovania.

Tvorivá sloboda

Okrem manuálnych ovládacích prvkov, ponúka LUMIX LX100 tiež celý rad ďalších funkcií a režimov, ktoré rozširujú možnosti tvorivého vyjadrenia, od expresívneho zachytenia krajiny, zvýraznenie zaostrených oblastí, vyváženie bielej, kontroly jasu a tieňov pod. Nechýba samozrejme ani Wi-Fi rozhranie a NFC, ktoré umožňujú fotoaparát jednoducho prepojiť s ďalšími zariadeniami alebo ho na diaľku ovládať cez mobilné zariadenia.

 

Panasonic predstavil nový výkonný a dokonale kompaktný LUMIX GM5

Bratislava, 15. 9.2014 - Na veľtrhu Photokina 2014 Panasonic predstavil digitálny fotoaparát LUMIX DMC-GM5, patriaci do prémiového radu kompaktných DSLM (Digital Single Lens Mirrorless) modelov GM. Na európsky trh tak mieri nový kompaktný dizajnový model systému Micro 4/3 s vynikajúcimi funkciami a perfektnými snímkami.

V elegantnom a štýlovom dizajne tela z horčíkovej zliatiny, má DMC-GM5 integrovaný LVF hľadáčik s ekvivalentom rozlíšenia 1,166 Mpix a približne 0,92x / 0,46x (ekvivalent 35mm kinofilmu) zväčšením a 100% zobrazením zorného poľa objektívu. Jeho podanie farieb zodpovedá DMC-GX7. Vhodnými objektívmi, pre nový GM5, ktoré dovoľujú využiť všetky možnosti fotoaparátu, sú LUMIX G VARIO 12-32mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS12032), LEICA DG SUMMILUX 15mm / F1.7 ASPH. (H-X015) alebo novo predstavené LUMIX G VARIO 35-100mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100) a LUMIX G 14mm / F2.5 II ASPH (H-H014A).

O vysokú kvalitu obrazu, vynikajúce rozlíšenie, vykreslenie snímok a reprodukcie farieb sa u DMC-GM5 starajú 16Mpix snímač Digital Live MOS a obrazový procesor Venus Engine. Veľmi ostrá kresba aj pri fotení za zlého osvetlenia je k dispozícii až do maximálnej citlivosti ISO 25600. Systém redukcie šumu teraz kontroluje 64-násobne väčšiu oblasť (1bodový AF), než u predchádzajúcej generácie. To umožňuje odstrániť veľké bloky šumu, ktoré bolo ťažké detekovať a pomáha produkovať jasný, čistý obraz, najmä pre nočné scenérie. Okrem toho, Multi-process NR (Noise Reduction) pracuje v dvoch samostatných krokoch, ktoré umožňujú ďalšiu kontrolu šumu.

Novo pridaný Detail Reproduction Filter upravuje rozlíšenie a kontrast v stredných a vysokých hodnotách. A pokročilý inteligentný D-range Control ponúka širší dynamický rozsah pri zachovaní jemných prechodov vďaka spracovaniu vysoko presného signálu. Vylepšenia sa tiež dostalo dátovým okruhom pixelov na snímači, tak prenosovým obvodom medzi jednotlivými segmentmi. Výsledkom je skokové zlepšenie hladiny odstupu od šumu.

Kontrastný AF DMC-GM5 vyniká v rýchlosti a presnosti na základe výmeny digitálneho signálu medzi fotoaparátom a objektívom až rýchlosťou 240 snímok / s. Množstvo pokročilých AF funkcií, vrátane novej detekcie tváre - Eye Detection AF, Low Light AF, Pinpoint AF a One-shot AF zvyšuje možnosť využitia fotoaparátu v rade situácií.

Dotykové ovládanie je integrované v 3-palcovom displeji s vysokým rozlíšením (cca 921 tisíc bodov). To používateľom umožňuje okamžite nastaviť zaostrenie na objekt jednoduchým dotykom na obrazovke a dokonca aj stlačiť spúšť.

DMC-GM5 podporuje ukladanie fotografií v RAW formáte. V balení preto teraz užívateľ nájde softvér SILKYPIX Developer Studio 4.2 SE, umožňujúce dosiahnuť vysokej kvality fotografií pri prevode RAW do JPEG. Dokonca aj snímky nasnímané pri vysokom nastavení ISO vykazujú minimálny šum. Tento softvér tiež umožňuje vysoko kvalitné spracovanie JPEG, ktoré používateľom ponúka možnosť spracovania obrazu v 16-bitových farbách a jeho uloženie do formátu JPEG s minimálnym zhoršením kvality snímky.

Obstaranie videozáznamu GM5 je možné vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080, 60p (60 Hz) / 50p (50 Hz) a formáte AVCHD s MP4 stereo zvukom. Záznam zvuku je možný v Dolby®Digital. Pri nahrávaní videa sú k dispozícii praktické ostriace režimy Full-time AF a Tracking AF, aj režim záznamu 24p s dátovým tokom až 24 Mb / s.

DMC-GM5 ponúka novú možnosť nahrávania videa v režime "Snap Mode Movie" v ktorom môžu užívatelia nahrávať video v určenom krátkom časovom období (2/4/6/8 sekúnd), a vytvárať tak "pohyblivé fotografie". Tie možno ľahko zdieľať pomocou Panasonic Image App. Neskôr je možné do nich dodať rôzne efekty a hudbu. DMC-GM5 obsahuje tiež populárny režim Creative Control s celkom 22 zaujímavými efektovými filtrami ako je Time Lapse Shot, Stop motion animácie alebo Clear Retouch. Novo je pridaná aj funkcia Time (Long Exposure), ktorá umožňuje fotografom nastaviť čas expozície až na 60 sekúnd. Nastaviteľná rýchlosť uzávierky je 1/16000.

Pre začiatočníkov alebo uľahčenie fotografovania je GM5 vybavený tradičným inteligentným automatickým režimom iA +, v ktorom je možné nastavenie všetkých parametrov ponechať na prístroji. K dispozícii je tiež rad kreatívnych režimov a filtrov známych z predchádzajúcich modelov. Nastaviť možno aj spôsob správania autofokusu, v ktorom je možné prepínať medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním.
 
Integrované Wi-Fi rozhranie umožňuje prepojiť fotoaparát s chytrým telefónom / tabletom a rozšíriť tak možnosti fotenia, pri ktorom je možné mobilné zariadenie použiť ako hľadáčik aj pre ovládanie parametrov fotoaparátu a spúšte. Po nadobudnutie snímok / videí je odošle funkcia Instant Transfer automaticky do mobilného zariadenia. Snímky a videá ide tiež automaticky archivovať cez domácu Wi-Fi sieť do určeného zariadenia, akým môže byť napr. PC.

Externý blesk (GN7 / ISO100 · m, GN10 / ISO200 · m) je dodávaný pre montáž do novo pridaných sánok. Telo DMC-GM5 umožňuje tiež pripevnenie rukoväte DMW-HGR1 (čierna / strieborná, predáva sa samostatne) pre stabilnejšie držanie.

 

Panasonic predstavil nový teleobjektív a pevné sklo pre fotoaparáty LUMIX G s výmennými objektívmi systému Micro 4/3

Bratislava, 15. 9. 2014 - Panasonic opäť rozširuje svoju ponuku výmenných objektívov pre systém Micro 4/3, aby tak ešte zásobil možnosti úspešného radu svojich fotoaparátov LUMIX G. Majitelia týchto modelov sa môžu tešiť na teleobjektív LUMIX G VARIO 35-100 mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100) a objektív s pevným ohniskom LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH (H-H014A).

LUMIX G VARIO 35-100 mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100)

Nový výmenný teleobjektív pre štandard Micro Four Thirds LUMIX G VARIO 35-100mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100) využíva kompaktný kovový profil s výsuvnou konštrukciou. Jeho ohnisková vzdialenosť 35-100 mm (ekvivalent 70 - 200 mm pri 35 mm kinofilmu) je užitočná pri fotografovaní momentiek alebo detailov s pôsobivo rozostreným pozadím.

Objektív sa skladá z 12 šošoviek (2 ED šošovky) v 9 skupinách a dosahuje jednotné vykreslenie pri vysokom rozlíšení s vynikajúcim kontrastom od stredu k rohom a rovnomerným jasom v celom rozsahu zoomu. O kompenzáciu pohybu sa stará optický stabilizátor obrazu MEGA OIS. Tichý krokový motor zaručuje perfektné výsledky aj pri natáčaní videozáznamov a používatelia fotoaparátov LUMIX G majú vďaka internému zaostrovania systému k dispozícii aj vysokorýchlostné a veľmi presné ostrenie režime Contrast AF.

Sedem lamiel clony so zaobleným tvarom dokáže obrazu dodať atraktívny hladký efekt pri fotografovaní out of focus (napr. Portrét s nezaostreným pozadím) a vyšších hodnotách clony. Nový objektív je tiež vybavený kovovým bajonetom a používa Multi Coating povrch prvkov objektívu, ktorý minimalizuje vznik duchov a odleskov.

LUMIX G VARIO 35-100mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. je k dispozícii v striebornej alebo čiernej farbe a štýlovo zodpovedá DSLM (Digital Single Lens Mirrorless) fotoaparátom Panasonic, najmä radu GM, teda novému DMC-GM5 alebo staršiemu DMC-GM1.

LUMIX G 14mm / F2.5 II ASPH (H-H014A)

Druhým prírastkom do rodiny vymeniteľných objektívov Panasonic štandardu Micro Four Thirds je LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH (H-H014A) s pevným ohniskom. Tento objektív (28 mm; ekvivalent u 35mm kinofilmu) poskytuje ostrú, vysoko kontrastnú kresbu. Široký uhol a vysoká hĺbka ostrosti kompaktného objektívu LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH sú zárukou vynikajúceho výkonu pri fotografovaní krajiny, portrétov alebo snímok v interiéri.

Objektív je zložený zo 6 šošoviek v 5 skupinách, vrátane 3 asférických šošoviek, čo umožnilo dosiahnuť kompaktné prevedenie s celkovou dĺžkou 21 mm pri zachovaní vysokého optického výkonu. Tento model vyniká tiež pri fotografovaní objektov s lineárnou perspektívou (napr. architektonické riešenia), predovšetkým vďaka minimalizácii skreslenia pri zachytení priamok. Vynikajúci vnútorný zaostrovací systém objektívu prináša perfektné rozlíšenie a kontrast od plného zväčšenia do nekonečna. Jeho krokový motor má hladký a tichý chod vo všetkých režimoch. Pre majiteľov fotoaparátov LUMIX G je k dispozícii aj vysokorýchlostný, vysoko presný systém Contrast AF.

Aj u tohto objektívu je clona zložená zo siedmich lamiel so zaobleným tvarom pre atraktívne hladký efekt pri fotografovaní out of focus. Objektív je vybavený kovovým bajonetom a používa Multi Coating povrch prvkov objektívu, ktoré minimalizujú vznik duchov a odleskov.

 

Galéria k článku


Panasonic predstavuje fotoaparáty LUMIX LX100, GM5 a objektívy pre M4/3
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Hana Velická Hana Velická
  Hana Velická / 17.09.2014 09:34:00
  Doteraz som bola rozhodnutá pre Fuji X30, ale LX100 má teda o dosť väčší snímač, nemám rada Photokinu, budem musieť všetko preštudovať a prehodnotiť :)
 • Milosh Milosh Milosh Milosh
  Milosh Milosh / 19.09.2014 18:01:00
  LX100 ma zaujima ako vlastnika Pawershot G9, daju sa niekde vidiet uz samples z tohto fotaku?
 • Roman Halás Roman Halás
  Roman Halás / 19.09.2014 18:10:00
  Myslím, že LX100 právom vzbudila najväčší rozruch medzi kompaktami :) Aj ja som zvedavý.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...