Panasonic oznamuje nový 35mm reportážny objektív

Panasonic oznamuje nový 35mm reportážny objektív

Novinky  /  Tlačová Správa / 22.11.2021 / 17:05

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový reportážny objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou LUMIX S 35 mm F1,8 (S-S35), ktorý je štvrtým prírastkom do radu objektívov s vysokou svetelnosťou F1,8 s bajonetom L-Mount.


Celkom štyri objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou F1,8 pre fotoaparáty radu LUMIX S majú rovnakú veľkosť a rozloženie ovládacích prvkov, čo ponúka praktické výhody pri používaní.

Napríklad pri nasadení fotoaparátu na gimbal môžete tieto objektívy rýchlo vymieňať s minimálnym nastavením pripojených prevodov. Vďaka spoločnému charakteru kresby používania značne urýchľuje celkový workflow v produkcii aj postprodukcii. Rovnaký priemer filtrového závitu umožňuje pre tieto objektívy zdieľať spoločnú sadu filtrov.


Objektív LUMIX S 35 mm F1,8 sa skladá z jedenástich členov v deviatich skupinách, vrátane troch asférických šošoviek a troch šošoviek ED (Extra-Low Dispersion). Použitie troch asférických šošoviek je zárukou skvelej kresby a docielenia úžasného bokeh efektu, čo sú spoločné výhody všetkých objektívov radu f/1,8.  Je vhodný pre všetky situácie od krajín až po „street“ momentky využívajúce prirodzene široký uhol záberu. ED šošovky a UED objektív účinne potláčajú chromatickú aberáciu.

 


Plynulý a tichý chod

Môžete pracovať s vysokorýchlostným a vysoko presným kontrastným systémom automatického zaostrovania aj so snímačom s maximálnou rýchlosťou 240 snímok za sekundu. Pri nelineárnom nastavení sa zaostrenie posúva úmerne rýchlosti otáčania zaostrovacieho krúžku, zatiaľ čo pri lineárnom nastavení sa zaostrenie posúva úmerne uhlu otáčania zaostrovacieho krúžku.

 

Citlivosť (veľkosť posunu zaostrenia na jeden dielik otočenia krúžku) je možné zvoliť v rozsahu 90 až 360 stupňov po 30 stupňoch, aby bolo možné nastaviť požadovaný spôsob ostrenia.
LUMIX S 35 mm F1,8 vyniká pri zázname videa vďaka mechanizmu, ktorý potláča tzv. focus breathing, malé zmeny ohniskovej vzdialenosti (dýchanie obrazu) pri ostrení, čo bol fatálny problém všetkých výmenných objektívov určených na fotografovanie. Spolu s mikrokokovým ovládaním clony pre plynulú zmenu expozície je možné nahrávať video v profesionálnej kvalite.

 

Hmotnosť približne 295g

Robustná konštrukcia odolná proti prachu/špine vydrží použitie v náročných podmienkach aj pri teplote -10 stupňov pod nulou. Objektív má kruhovú irisovú clonu s 9 lamelami a priemer závitu na nasadenie filtra 67 mm.


Pre ďalšie posilnenie systému objektívov radu S prebieha vývoj nového ultraširokouhlého objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 18 mm a veľkou svetelnosťou F1,8.

 

Súčasne s vývojom nových objektívov sú k dispozícii aj programy aktualizácie firmvéru pre bežné objektívy S R70200, S E70200, S R70300 a S R24105, ktoré zlepšujú stabilizáciu obrazu pri zázname videa.

 

Okrem toho bol výkon stabilizácie obrazu Dual I.S. 2 zvýšený z 6,5 na 7,5 stupňa pre fotografovanie, ak je objektív S R24105 nasadený na fotoaparáte LUMIX S1H, S1R alebo S1.

Panasonic oznamuje nový 35mm reportážny objektív
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...