Panasonic ohlásil vývoj LUMIX S1H. Čoskoro ponúkne aktualizáciu pre Lumix S1

Panasonic ohlásil vývoj LUMIX S1H. Čoskoro ponúkne aktualizáciu pre Lumix S1

Novinky  /  Tlačová Správa / 05.06.2019 / 10:55

Panasonic vyvíja Full Frame bez kompromisov LUMIX S1H s profesionálnou kvalitou videozáznamu - ako prvý na svete natáča v rozlíšení 6K/24p

 

Bratislava, 31. mája  2019 – Spoločnosť Panasonic v súčasnosti vyvíja novú digitálnu bezzrkadlovku LUMIX S1H s Full-Frame snímačom. Ide o prvý fotoaparát na svete, ktorý dokáže natáčať videozáznam v rozlíšení 6K frekvenciou 24p (1) (s pomerom strán 3:2), prípadne v rozlíšení 5,9K/30p (pomer strán 16:9) a v 10bitovej kvalite vo formáte 60p 4K/C4K (2)(3).Bezzrkadlovka s profesionálnymi natáčacími parametrami v praktickom kompaktnom prevedení bude k dispozícii na svetovom trhu na jeseň v roku 2019.

 

Do vývoja digitálneho videozáznamu sa spoločnosť Panasonic pustila už v 90. rokoch minulého storočia. Odvtedy má v tejto oblasti na konte celý rad inovácií a originálnych technológií, napríklad natáčanie frekvenciou 24p, spomalené video (slow motion) s variabilným bitratom, prípadne rozšírený dynamický rozsah a farebný priestor vďaka technológiám V-Log/V-Gamut. Viac ako štvrťstoročie spolupracuje Panasonic s filmovými tvorcami na výrobe fotoaparátov a kamier s vynikajúcou obrazovou kvalitou. V roku 2009 bol predstavený model LUMIX GH1, prvá bezzrkadlovka schopná natáčať formát AVCHD v rozlíšení Full-HD (4). V roku 2014 nasledoval LUMIX GH4, prvá bezzrkadlovka (5) s natáčaním 4K. A v roku 2017 prišiel LUMIX GH5, ktorý ako prvý na svete zvládol 4K/60p, 4:2:2 10-bit 4K/30p (6). LUMIX GH5 majú v obľube aj profesionálni filmári vďaka jeho vynikajúcemu výkonu v kompaktnom tele, ktoré je malé a ľahké. Možno ich teda využívať úplne univerzálne.

 

Nový model LUMIX S1H je zástupcom nového radu LUMIX S, v ktorej Panasonic predstavuje technicky mimoriadne vyspelé Full-Frame modely. Ponúka špičkové súčasné technológie spracovania digitálneho signálu a rozptýlenia tepla vzniknutého vysokým výpočtovým výkonom čipu, to všetko v malom a ľahkom tele. Užívateľom tak otvára cestu ku kreatívnym spôsobom filmovej tvorby, ktorých by konvenčné veľké kamery a fotoaparáty neboli vôbec schopné.

 

 

Hlavné funkcie a parametre nového modelu LUMIX S1H:

 

1. Vysoké rozlíšenie až 6K v rôznych formátoch

Ako prvý Full Frame model na svete (1) dokáže LUMIX S1H natáčať v rozlíšení 6K frekvenciou 24p (s pomerom strán 3:2), prípadne v rozlíšení 5,9K/30p (pomer strán 16:9). Ďalší svetový primát mu patrí ako prvému digitálnemu Full-Frame fotoaparátu s výmennými objektívmi (1) s natáčaním v 10bitovej kvalite vo formáte 60p 4K/C4K. (2)(3) Natáčať možno do rôznych formátov vrátane anamorfného režimu 4:3, čo zodpovedá profesionálnym požiadavkám. Obrazové dáta vo vysokom rozlíšení je možné využiť aj na tvorbu záznamov v 4K s vyššou obrazovou kvalitou, prípadne pre orez obrazu do 4K.

 
2. Široký dynamický rozsah a farebný priestor, prakticky zhodný s profesionálnymi filmárskymi kamerami.

LUMIX S1H je vybavený systémom V-Log/V-Gamut s dynamickým rozsahom cez 14 EV, teda rovnakým ako u profesionálnych kamier Panasonic Cinema VariCam. Vďaka tomu dokáže zachytiť presné tonálne prechody od tieňov až po extrémne jasy. Zároveň je možné počítať s precíznym zobrazením farieb a odtieňov pleti. Záznam je kompatibilný so záznamom V-Log z kamery VariCam alebo z fotoaparátov LUMIX GH5/GH5S.

 

3. Spoľahlivé prevedenie umožňuje natáčanie v akýchkoľvek podmienkach. (7)

V každom režime možno videozáznam natáčať non-stop v garantovanej optimálnej teplote, takže sa filmári môžu plne sústrediť na svoju prácu bez ohľadu na vonkajšie podmienky.

 

V rade Full Frame bezzrkadloviek LUMIX S Panasonic ponúkne tri modely - S1R, S1 a novinku S1H. LUMIX S1R sa najlepšie hodí na fotografovanie v extrémne vysokej kvalite, LUMIX S1 je vyspelý hybridný prístroj pre špičkové fotografie a video a LUMIX S1H je určený predovšetkým na filmovú produkciu. S touto ponukou chce Panasonic splniť očakávania aj tých najnáročnejších profesionálov v digitálnej ére.

 

Prototyp modelu LUMIX S1H bude možné vidieť na veľtrhu Cine Gear Expo 2019. (8)

 

____________________

(1) Platí pre digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi k 31. máju 2019 (USA), podľa prieskumu spoločnosti Panasonic.

(2) Platí pre plnoformátové digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi k 31. máju 2019 (USA), podľa prieskumu spoločnosti Panasonic. Ekvivalent Super 35 mm.

(3) Zodpovedá 4K (4096 × 2160) podľa definície Digital Cinema Initiatives (DCI).

(4) K 25. marcu 2009, ako digitálny systémový kompakt, podľa prieskumu spoločnosti Panasonic.

(5) K 25. marcu 2014, ako digitálny systémový kompakt, podľa prieskumu spoločnosti Panasonic.

(6) K 25. januáru 2017, ako digitálny systémový kompakt, podľa prieskumu spoločnosti Panasonic.

(7) Doba záznamu závisí od kapacity batérie a pamäťovej karty. Keď teplota vo fotoaparáte stúpne nad určitú prevádzkovú hranicu, môže sa natáčanie automaticky zastaviť, aby nedošlo k poškodeniu prístroja.

(8) Cine Gear Expo 2019 je každoročný veľtrh pre profesionálov v technologickom, zábavnom a mediálnom priemysle, koná sa v Paramount Studios v Los Angles, USA, 30. mája - 2. júna.

 

 

Panasonic v júli 2019 ponúkne aktualizáciu firmwaru DMW-SFU2 pre LUMIX S1 pre vyššie schopnosti náročného videa

 

Bratislava, 31. mája 2019 – Spoločnosť Panasonic oznámila, že v júli 2019 ponúkne užívateľom aktualizáciu firmware DMW-SFU2 pre Full-Frame bezzrkadlovky LUMIX S1. Platená aktualizácia výrazne vylepší vlastnosti prístroja pri natáčaní náročných videozáznamov. Ako sme oznámili v samostatnej tlačovej správe, Panasonic predstavil nový model LUMIX S1H s funkciou V-Log dynamickým rozsahom minimálne 14 EV, v rovnakej verzii, akú poznáme z profesionálnych filmárskych kamier radu Cinema VariCam. Od leta si túto funkciu budú vďaka spomínanej aktualizácii môcť užiť aj majitelia modelu LUMIX S1. Firmware DMW-SFU2 firma ponúkne ešte predtým, než nový typ LUMIX S1H príde na trh.

 

Aktualizovaný firmware ponúka nasledujúce funkcie a parametre:

- Funkcia V-Log s rozsahom min. 14 EV

- Svetové prvenstvo: interné ukladanie videozáznamov v štandarde 4:2:2 10-bit 4K MOV 30p/25p (1)(2)

- Svetové prvenstvo: ukladanie videozáznamov cez HDMI v štandarde 4:2:2 10-bit 4K MOV 60p/50p (1)(2)

- funkcia V-Log a V-Gamut kompatibilná s radom Cinema VariCam Look

- Interná LUT tabuľka umožňujúca prehrávanie V-Log počas natáčania nebo po ňom

- Funkcia WFM (Waveform Monitor) zobrazí úroveň jasov v obraze počas natáčania

- Možnosť natáčania zvuku vo vysokom rozlíšení v štandarde 48-kHz/24-bit alebo 96-kHz/24-bit vo formáte MOV pomocou XLR mikrofónového adaptéru DMW-XLR1

 

Aktualizovaný firmware DMW-SFU2 bude k dispozícii od júla 2019.

 

Prevedenie a špecifikácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

 

____________________

(1) Len v oblasti so štandardom PAL

(2) Platí pre plnoformátové digitálne fotoaparáty k 31. máju 2019.

Panasonic ohlásil vývoj LUMIX S1H. Čoskoro ponúkne aktualizáciu pre Lumix S1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...