Panasonic LUMIX GX7

Novinka  /  Tlačová Správa / 05.08.2013 / 00:00

Bratislava, 1. augusta 2013 - Najnovší rad digitálnych bezzrkadloviek Panasonic LUMIX GX má nový prírastok s označením LUMIX DMC-GX7. Tento výkonný fotoaparát s horčíkovým telom je určený náročným fotografom, čomu zodpovedá aj jeho výbava. Jeho srdcom je nový 16Mpix Live MOS snímač s vysokou citlivosťou. Vo svojom malom tele skrýva kvalitný výklopný hľadáčik LVF s rozlíšením 2,76 milióna bodov a LCD displej s rozlíšením 1,04 milióna bodov. Okrem veľmi kvalitných fotografií možno s týmto LUMIXom natočiť aj Full HD video. GX7 zvládne nielen 50 snímok v progresívnom režime, ale aj toľko očakávaný plnohodnotný kino-formát 24p s dátovým tokom až 24Mbps. Integrovaná WiFi s NFC umožní majiteľom tohto prístroja fotografie a videá prakticky okamžite zdieľať a ovládať ho na diaľku.

Výkon LUMIXu GX7 je postavený na novo vyvinutom Digital Live MOS snímači so stabilizáciou obrazu (prvýkrát v Panasonic fotoaparáte). Všetkých majiteľov objektívov bez stabilizácie navyše poteší schopnosť tohto snímača kooperovať aj s objektívmi iných výrobcov. Snímač dosahuje pri vysokom rozlíšení vysokú citlivosť záznamu obrazu s minimálnym šumom.

Pokročilé systémy pre redukciu šumu má aj obrazový procesor Venus Engine, pri ktorom bolo dosiahnuté zvýšenie kontrolnej hladiny a približne 64-násobné zväčšenie kontrolovanej oblasti. Vďaka tomu je možné odstrániť veľké bloky šumu, ktoré bolo predtým ťažké detekovať, čo pomáha vytvoriť jasný obraz najmä pri nočných scenériách. Okrem toho Multi-proces NR (redukcia šumu) pracuje v dvoch oddelených krokoch, ktoré umožňujú lepšiu kontrolu hladiny šumu, čím sa lepšie odpočíta štruktúra šumu bez ohľadu na jeho veľkosť. Vďaka presnému riadeniu je tak dosiahnutá lepšia reprodukcia hladkej ľudskej kože aj pri vysokej citlivosti záznamu. Optimalizácia procesu reprodukcie detailov zvýšila krajné rozlíšenie o 3% a kontrast v stredných a svetlých tónoch až o 5%. Pokročilý systém Intelligent D-range Control ponúka vyšší dynamický rozsah pri zachovaní jemných prechodov. Kombináciou schopností Live MOS snímača a Venus Engine ponúka GX7 výslednej maximálne ISO 25 600.

Kontrastný AF vyniká presnosťou a rýchlosťou vďaka výmene digitálneho signálu medzi fotoaparátom a objektívom rýchlosťou 240 fps (snímok / s). Užívateľ môže využiť aj ďalšie pokročilé funkcie automatického ostrenia ako je Low Light AF, Pin-point AF a One-shot, ktoré sú optimalizované pre široké spektrum fotografických situácií.

Low Light AF určený špeciálne pre nočné podmienky umožňuje bez dodatočného osvetlenia pracovať v kompenzácii -4EV, čo zodpovedá noci s jasnými hviezdami. S bodovým AF (Pinpoint) možno nastaviť zväčšenie 3x-10x v krokoch po 0,1 x. Funkcia Picture-in-picture je k dispozícii v rozsahu 3x-6x zväčšenia, kedy veľkosť poľa (frame) je možné voliť plynulo od 1/80 až po 1/24. One-shot AF umožňuje použitie AF dokonca aj v režime manuálneho ostrenia (MF), kedy sa stlačením tlačidla uzamknutia AF nastaví hrubé zaostrenie na objekt a pre presné zaostrenie je potom možné sa vrátiť do MF.

DMC-GX7 umožňuje vysokorýchlostné sekvenčné snímanie rýchlosťou 5 snímok za sekundu v plnom rozlíšení a max 40 fps pri použití elektronickej uzávierky. AF Tracking umožňuje sériové snímanie zaostreného pohybujúceho sa objektu rýchlosťou 4,2 fps*. Pre rýchlo sa pohybujúce objekty ponúka GX7 1/8000 rýchlosť uzávierky.

Optický stabilizátor obrazu je umiestnený v tele fotoaparátu, takže ho možno použiť aj pre staršie systémové objektívy bez stabilizácie. Jeho účinnosť je porovnateľná s MEGA O.I.S. v tradičných DSLM objektívoch. Objektívy sú plne kompatibilné, vrátane funkcie Focus Peaking, kedy má v Live View alebo v EFV zaostrený objekt zvýraznené kontúry.

Ani v oblasti videozáznamu sa DMC-GX7 nenechá zahanbiť. Ponúka Full HD rozlíšenie 1920 x 1080, 60p (60 Hz) / 50p (50 Hz), hladký, vysoko kvalitný video záznam vo formáte AVCHD Progressive a MP4 so stereo zvukom. Aj pri nakrúcaní sú k dispozícii praktický Full Time AF, ktorý pri zmene ohniska automaticky doostruje aj AF Tracking pre sledovanie objektu. V ponuke záznamu nájdeme aj kinorežim 24p s bitrateom (rýchlosťou) 24 Mbit / s alebo tradičné P / A / S / M režimy.

Kontrolu nad zábermi u DMC-GX7 zabezpečuje integrovaný hľadáčik LVF (Live View Finder) sklopný o 90° s 2 760 000 bodmi, so 100% reprodukciou farieb a senzorom priloženia k oku. Širokouhlý LVF poskytuje zväčšenie 1,39x / 0,7x (ekvivalent 35mm kinofilmu) a 100% zobrazenie snímaného poľa.

Veľký dotykový displej so 100% pokrytím poľa je možné nakloniť o 45° nahor a 80° nadol. Dotykové LCD využíva riešenie bez vzduchovej vrstvy medzi dotykovou časťou a zobrazovačom a dosahuje tak maximálne potlačenie externých odrazov na displeji. Rozlíšenie displeja sa zlepšilo o 13% a reprodukcia farieb o 20%, vďaka čomu má lepšiue čitateľnosť aj na slnečnom svetle a kvalitnejšie zobrazenie Live View za všetkých podmienok.

Pre úpravu snímok DMC-GX7 ponúkne celý rad obľúbených kreatívnych režimov. Počet filtrov bol u Creative Control zvýšený na 22 - nové Rough Monochrome, Monochrome Silky a Monochrome boli pridané k starším Expressive, Retro, High Key, Sepia, High Dynamic, Soft Focus, Dynamic Monochrome, Impressive Art, One Point Color, Cross Process, Low Key, Toy Effect, Star Filter. Miniature Effect, Old Days, Sunshine, Bleach Bypass, Toy Pop a Fantasy mode. Každý z parametrov jednotlivých módov je možné individuálne nastaviť a tak ovplyvniť ich dopad na výslednú snímku. Creative Panorama teraz umožňuje vytváranie panoramatických snímok vo vertikálnom aj horizontálnom smere a režim Photo Style dovoľuje meniť štruktúru fotografie zahrnutím monochromatických snímok (Ye / Or / R / G) pre viac expresívne čiernobiele fotografie.

Prenos snímok z GX7 je možný aj bezdrôtovo vďaka integrovanému Wi-Fi rozhraniu s technológiou NFC (Near Field Communication), kedy môžu používatelia pripojiť fotoaparát k svojmu smartfónu/tabletu jedným dotykom a jednoducho ich zdieľať. Smartfón alebo tabliet možno použiť aj ako diaľkový ovládač a monitor fotoaparátu, kedy fotografie môžu byť automaticky do týchto mobilných zariadení zasielané. Wi-Fi rozhranie môže samozrejme slúžiť aj pre pripojenie do bezdrôtovej siete a zálohovať tak fotografie na lokálnom počítači alebo úložisku.

DMC-GX7 v tele z horčíkovej zliatiny v čiernej alebo striebornej farbe je vysoko kvalitný fotoaparát v každom aspekte, ktorý je určený náročnejším fotografom. Na slovenský trh bude uvedený v septembri tohto roka za cenu okolo 1000 EUR.


* V AF móde ostrenie 1 oblasti. 

 

 

Panasonic LUMIX GX7
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Horna Nina Horna Nina
    Horna Nina / 07.08.2013 13:04:00
    Panasonic točí nádherné videá...
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...