Panasonic DMC-GH4 - prvý DSLM s možnosťou záznamu v 4K rozlíšení na svete!

Novinka  /  Tlačová Správa / 07.02.2014 / 00:00

Bratislava, 7. februára 2014 - Spoločnosť Panasonic predstavuje DSLM fotoaparát DMC-GH4 ako nástupcu modelu DMC-GH3, ktorý vo svojom segmente spôsobil prevrat vynikajúcim výkonom pri zázname videa. Aj v prípade DMC-GH4 dosiahla kvalita obrazu fotografií a videí výrazné zlepšenie vďaka vyspelým technológiám Panasonic.

Úplne nový 16,05 - megapixelový Digital Live MOS senzor vyvinutý pre DMC-GH4 vyniká citlivosťou aj rýchlosťou odozvy a potláča tak efekt štrbinovej uzávierky aj pri použití elektronickej uzávierky alebo pri zázname videa. Používateľ sa teda pri "švenkovaní“ nemusí obávať skreslenia zvislíc. Obrazový procesor Venus Engine, takisto novo vyvinutý pre GH4, výrazne zvýšil výkonnosť fotoaparátu vďaka novému štvorjadrovému procesoru, ktorý umožňuje vysokorýchlostné spracovanie signálu potrebné napríklad pre nahrávanie 4K videa. S integrovaným systémom redukcie šumu DMC-GH4 umožňuje zhotovovať zábery s citlivosťou až ISO 25600. Okrem citlivosti má tento model oproti svojmu predchodcovi lepší aj výkon, rozlíšenie a farebné podanie, teda parametre, ktoré vedú k zvýšeniu kvality obrazu. Lepšie resp. rýchlejšie je tiež sekvenčné snímanie - 12 snímok za sekundu.

DMC-GH4 sa tiež snaží preklenúť medzeru medzi spotrebiteľskými a profesionálnymi videokamerami. Jedným z najvýznamnejších prvkov je 4K1 záznam videa (Cinema 4K: 4096x2160/24 snímok za sekundu a QFHD 4K: 3840x2160/do 30 snímok za sekundu) vo formáte MOV/MP42. S novým Lumixom je možné nahrávať aj Full HD videá s ultravysokým dátovým tokom 200 Mbit/s (ALL-Intra) alebo 100 Mbit/s (IPB)*1,2. Užívatelia si môžu podľa potreby vybrať z formátov MOV, MP4 (LPCM), AVCHD Progressive AVCHD rôznych snímkových frekvencií. Pre potreby profesionálov môže byť systémová frekvencia flexibilne nastavená v rozmedzí 59,94 Hz (23,98 Hz) / 50 Hz/24 Hz. Aj pri súčasnom nahrávaní videa fotoaparát poskytne pomocou voliteľného micro HDMI kábla výstup obrazu v reálnom čase na externý monitor. Bez postprodukčného Spracovanie je možné s GH4 vytvoriť VFR (Variable Frame Rate) alebo časozberné (Stop Motion) animácie. Okrem toho má nový model integrovaných množstvo praktických funkcií pre profesionálny záznam videa.

Vysoko presný kontrastný autofokus (Contrast AF system) je v DMC-GH4 posilnený integráciou DFD (Depth from Defocus) technológie, ktorá skracuje čas ostrenia pre dosiahnutie ultravysokorýchlostného AF cca 0,07 sekundy3. Nielen rýchlosť, ale aj funkčnosť je vylepšená vďaka pridaniu AF s detekciou očí (Eye Detection AF) alebo 49bodového AF s užívateľským multi režimom.

DMC-GH4 sa môže pochváliť tiež novo vyvinutými, vysoko presnými, vysokorýchlostnými duálnymi OLED (Organic Light-Emitting Diode) displejmi s 2,359 miliónmi bodov v LVF hľadáčiku (Live View Finder) a 1,040 miliónom obrazových bodov na zadnom displeji. LVF a zadný monitor dosahujú vďaka využitiu OLED technológie minimálne časové oneskorenie pri prepnutí z hľadáčika na displej. OLED displej použitý v LVF hľadáčiku má zároveň vysoký kontrast 10 000:1 a vynikajúcu reprodukciu farieb, čím sa v zobrazení tesne približuje tradičným optickým hľadáčikom.

Odolnosť hlavných prvkov DMC-GH4 a rámu z jedného odliatku je vyriešená použitím horčíkovej zliatiny. Jeho konštrukcia je prachotesná a tiež odolná voči striekajúcej vode vďaka krytom, ktoré chránia spoje aj všetky ovládacie prvky Životnosť uzávierky pri rýchlosti 1/8000 je 200 000 cyklov4. Vo výbave nechýba ani Wi-Fi či NFC technológie. Súbory typu RAW navyše môžu byť spracované priamo vo fotoaparáte.

Maloobchodná cena GH4 sa bude na slovenskom trhu pohybovať okolo 1600 eur. Lumix GH4 bude na slovenskom trhu dostupný od apríla v čiernom prevedení.

Panasonic DMC-GH4 - prvý DSLM s možnosťou záznamu v 4K rozlíšení na svete!
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Martin Žigo Martin Žigo
    Martin Žigo / 13.02.2014 14:28:00
    4k video je určite super, ale mali by dávať ku foťákom na začiatok nejaké pevné disky ... aspoň tak 2-4TB! kde to má potom človek všetko skladovať :)
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...