OM Digital Solutions GmbH oznamuje dva nové objektívy M.Zuiko PRO

OM Digital Solutions GmbH oznamuje dva nové objektívy M.Zuiko PRO

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II a M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO  /  Tlačová Správa / 15.02.2022 / 10:00

OM Digital Solutions GmbH s potešením oznamuje dva nové objektívy M.Zuiko PRO vyhovujúce štandardu Micro Four Thirds:

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II (35mm ekv: 24-80mm) je vysoko výkonný, štandardný objektív so zoomom so svetelnosťou F2,8 v celom rozsahu zoomu od širokouhlého ekvivalentu 24mm až po základné teleohnisko 80mm. Toto je nástupca obľúbeného klasického Micro 4/3 objektívu M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO so štandardným zoomom (uvedeného 29. novembra 2013) a ponúka vylepšenú kvalitu obrazu a vyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO (ekvivalent 35mm: 80-300mm) je kompaktný, ľahký teleobjektív so zoomom, ktorý pokrýva široký rozsah ohniskových vzdialeností od 80mm až po 300mm ekvivalent. Tento vysoko výkonný objektív M.Zuiko PRO je najkompaktnejším a najľahším modelom na svete s fixnou svetelnosťou F4,0.

Hlavné vlastnosti: 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II
• Spoľahlivá konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom na fotenie za všetkých okolností
• Vylepšená obrazová kvalita v kompaktnom ľahkom tele s pevnou svetelnosťou F2.8 v celom rozsahu ohnísk
• Univerzálny objektív na univerzálne použitie, vrátane makro fotografie

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO
• Najmenší a najľahší zoomový teleobjektív s pevnou svetelnosťou
• Spoľahlivá konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom na fotenie za všetkých okolností
• Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť 70cm (pri všetkých ohniskách), a makro schopnosti s maximálnym zväčšením 0.41x2)

Spoločné pre oba objektívy:

Pokročilá odolnosť podľa štandardu IP53 - prachotesný, vodovzdorný a mrazuvzdorný do -10°C
Oba objektívy obstáli v testoch IPX3 a vyššej odolnosti proti striekajúcej vode, čo ďaleko prekračuje konvenčné hodnotenie IPX1, rovnako ako testy odolnosti proti prachu. Spojenie týchto objektívov s prachotesným, vodovzdorným a mrazuvzdorným fotoaparátom umožňuje fotografovanie v náročných prostrediach, ako je dážď, sneh a dokonca aj prašné prostredie, s pokojom v duši.

• Fluórová ochranná vrstva - okrem schopnosti odpudzovať vodu, olej a prach je fluórová vrstva na prednej časti šošovky taktiež účinná pri čistení povrchu. Oba objektívy je možné v prípade zašpinenia ľahko vyčistiť ofukovacím balónikom alebo handričkou, čo používateľom umožňuje okamžite pokračovať vo fotografovaní.


M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRE II

Link na produkt: https://www.prolaika.sk/e-shop/om-system-mzuiko-digital-ed-12-40mm-f28-pro-ii/p-5137322.xhtml

1. Vylepšená vysoká kvalita obrazu a kompaktný, ľahký dizajn v štandardnom objektíve so zoomom s pevnou maximálnou svetelnosťou F2,8. Objektív je tvorený 14 členmi v 9 skupinách, usporiadaných tak, aby dosiahol excelentnú rozlišovaciu schopnosť vo všetkých ohniskách. Účinná kompenzácia aberácií, ku ktorým dochádza pri zoomovaní, má za následok vysoké rozlíšenie od stredu k okrajom obrazu v celom rozsahu zoomu, od širokouhlých 24mm (35mm ekv.), až po základné teleohnisko ekvivalentné 80mm. Tento výkonný objektív plne využíva vysoké rozlíšenie fotoaparátu pri zapnutej funkcii High Res Shot.


Najnovšie výrobné technológie potláčajú povrchový rozptyl svetla na asférických šošovkách. To výrazne znižuje odlesky v porovnaní s konvenčnými produktmi a vedie k jasnejšiemu zobrazeniu. Optimálne nanesenie povrchových vrstiev, vrátane povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záberov pri fotení v protisvetle.

2. Všestranné funkcie pre širokú škálu aplikácií, vrátane makro fotografovania. Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 20cm v celom rozsahu zoomu. Na širokouhlom konci si užívatelia môžu užiť makro fotografovanie s využitím perspektívy a dlhom ohnisku potom maximálne zväčšenie obrazu 0,6x, ktoré konkuruje polo-makro objektívom. Objektív je schopný rôznych štýlov makro snímania a podporuje funkciu Focus Stacking, ktorá je užitočná pri zväčšení hĺbky ostrosti pri fotení drobných subjektov.


Kompaktná, ľahká zaostrovacia jednotka pozostávajúca z dvoch zlepených šošoviek je poháňaná lineárnym motorom poháňajúcim mechanizmus MSC (Movie and Still Compatible), ktorého výsledkom je vysokorýchlostné a tiché AF. Tento dizajn uľahčuje zhotovovanie statických snímok i videí. Objektív je v spojení s fotoaparátom OM SYSTEM OM-1 schopný sekvenčného snímania rýchlosťou približne 50 sn./s.


Posunutím zaostrovacieho krúžku smerom k sebe okamžite prepnete na manuálne ostrenie pomocou mechanizmu Manual Focus Clutch a pomocou tlačidla L-Fn (funkčné tlačidlo na objektíve) môžete vybrané funkcie ovládať jedným prstom. Tieto funkcie umožňujú používateľom rýchlo meniť nastavenia podľa potreby, aby mohli bez meškania pokračovať vo fotografovaní.

 

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO

Link na produkt: https://www.prolaika.sk/e-shop/om-system-mzuiko-digital-ed-40-150mm-f40-pro/p-5137321.xhtml

1. Najkompaktnejší a najľahší profesionálny zoomový teleobjektív na svete. Excelentné rozlišovacie schopnosti vo všetkých ohniskových vzdialenostiach od 80mm po 300mm. Objektív využíva rovnakú základnú stavbu, ako M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO, ktorý je dobre známy pre svoje vysoké rozlíšenie a zahŕňa optický dizajn s 15 členmi v 9 skupinách (2 ED šošovky, 1 Super ED šošovka, 1 HR šošovka a 2 asférické šošovky). Efektívne rozloženie špeciálnych šošoviek pomáha dôkladne potlačiť chromatickú aberáciu, ktorá má tendenciu sa u teleobjektívov vyskytovať. Poskytuje snímky s vysokým rozlíšením po celej ploche záberu aj vo všetkých ohniskách a pritom si zachováva svoje veľmi kompaktné rozmery a nízku váhu. Optické členy sú potiahnuté ochrannou vrstvou ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), ktorá dôkladne eliminuje duchmi a odleskami pre jasný obraz aj v ťažkých podmienkach, ako je fotografovanie scén v protisvetle. Tento výkonný objektív plne využíva vysoké rozlíšenie fotoaparátu pri zapnutej funkcii High Res Shot.

Najmenší a najľahší profesionálny tele zoom objektív na svete je vďaka svojmu sťahovaciemu zoom systému extrémne skladný a kompaktný. Sťahovací mechanizmus z neho robí najkompaktnejší a najľahší zoomový teleobjektív na svete s pevnou clonou. Pri ekvivalentnom ohnisku 300mm meria len 99,4 mm na dĺžku (pri použití je dlhý 124 mm) a váži približne 382g. Objektív bol navrhnutý tak, aby sa ľahko ovládal a transportoval a je vybavený mechanizmom, ktorý ho umožňuje „zložiť“ jednoduchým otočením prstenca zoomu. Využíva tiež vnútorný systém zoomu, ktorý udržuje rovnakú dĺžku objektívu po celej ohniskovej vzdialenosti a potláča zmeny ťažiska pri zoomovaní. Použitie kompaktných a ľahkých členov v prednej časti objektívu drasticky znižuje pocit ťažkosti, čo je u teleobjektívov úplne bežné. Fotenie s týmto objektívom je tak jednoduchšie a lepšie vyvážené.

2. Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť 70 cm (pri všetkých ohniskových vzdialenostiach) a makro funkcie s maximálnym zväčšením obrazu 0,41x. Tento model ponúka najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 70 cm v celom rozsahu ohnísk, rovnako ako M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO. Na konci teleobjektívu je možné fotografovanie zblízka až do maximálneho zväčšenia obrazu 0,41x. Napriek tomu, že ide o teleobjektív so zoomom, má tento objektív taktiež vynikajúci výkon pri fotografovaní zblízka pre širokú škálu aplikácií. Podporovaný je tiež Focus Stacking, ktorý zachytí viac snímok v rôznych rovinách zaostrenia a potom snímku automaticky zloží. Po spárovaní s kompatibilným fotoaparátom vám tento režim umožní zhotovovať makro fotografie, ktoré sú úplne zaostrené spredu dozadu.

OM Digital Solutions GmbH oznamuje dva nové objektívy M.Zuiko PRO
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...