Olympus predstavuje nový PEN E-P5!

Novinka  /  Tlačová Správa / 13.05.2013 / 00:00
Praha, 10. mája 2013 – Keď sa opýtate optického inžiniera, dizajnéra a profesionálneho fotografa, ako by mal vyzerať ideálny fotoaparát, pravdepodobne by popísali prístroj, ktorý sa veľmi podobá novému Olympus PEN E-P5.
 
 
Vďaka celokovovému telu a neviditeľným spojovacím skrutkám je z vlajkovej lodi fotoaparátov PEN majstrovské dielo. Samotný tvar, ktorý vychádza z legendárneho fotoaparátu PEN F, potvrdzuje nadčasovosť dizajnu, pričom vnútro fotoaparátu je nabité najmodernejšími technológiami. Rýchlosť mechanickej závierky je až 1/8000s, čo je medzi kompaktnými systémovými fotoaparátmi unikát. Obrazový snímač s rozlíšením 16Mp je prevzatý z mnohokrát oceneného fotoaparátu Olympus OM-D. Vďaka tomu sú snímky z nového fotoaparátu na najvyššej úrovni vo svojej kategórii.
 
 
Modelový rad fotoaparátov PEN bol, je a vždy bude extrémne kompaktný a ľahko prenosný. Inak tomu nie je ani u nového modelu PEN E-P5. I ten je kompaktných rozmerov a s ešte menšími svetelnými objektívmi tvorí harmonický pár. Vstavaná funkcia WiFi, rýchle zaostrovanie, jednoduché ovládanie, dotykový displej alebo vstavaný blesk sú len niektoré z mnoho predností vlajkové lodi PEN. Olympus E-P5 by sa mal objaviť v predaji v lete 2013 v troch farebných prevedeniach (čierna, strieborná a biela) a v rôznych kitoch.
 
 

Výkon do vrecka

 
Dizajnéri fotoaparátov Olympus PEN získavajú jedno ocenenie za druhým. Rodina fotoaparátov, ktorých dizajn pripomína prvé fotoaparáty Olympus PEN, si získala obľubu medzi fotografickými nadšencami po celom svete. V tomto roku si pripomíname 50 rokov od predstavenia legendárneho modelu PEN F. Historický PEN F znamenal vo svojej dobe revolúciu vo fotografovaní. Fotografi a nadšení amatéri si už v 60. rokoch mohli namiesto veľkých a ťažkých fotoaparátov zavesiť na krk kompaktný a ľahký fotoaparát PEN F s výmennými objektívmi. Teraz oslavuje Olympus toto výročie modelom PEN E-P5, ktorý na prvý pohľad vychádza z jeho tradície. Čisté línie, použitý font loga i na spodnej strane schované spojovacie skrutky robia z PENu E-P5 nový kultový fotoaparát. Každý kus je možné personifikovať elegantnou drevenou rukoväťou v troch rôznych štýloch.
 

Stretnutie chytrého fotoaparátu s chytrým telefónom

 
Ak sa pochválite svojim priateľom, že váš nový fotoaparát má vstavané WIFI, usúdia si, že bude jednoduché z neho stiahnuť fotografie do smartfónu. Avšak s E-P5 dokážete omnoho viac. S telefónmi iPhone alebo Android dokážete fotoaparát ovládať na diaľku dokonca so zobrazením živého náhľadu fotografovanej scény. Jednoduchým stlačením virtuálneho tlačidla tak fotoaparát na diaľku spustíte. Funkciu určite oceníte ak zhotovujete rodinné spoločné fotografie, ale ocenia ju aj fotografi zvierat v ich prirodzenom prostredí. Týmto spôsobom môžete fotografovať zvieratá bez toho, aby ste ich bezprostredne vyrušovali.
Samotné prepojenie môžete zaheslovať, aby nedošlo k nepovolenému sťahovaniu vašich fotografií cudzou osobou. S voľne dostupnou aplikáciou Olympus Image Share 2.0 môžete k vyhotoveným fotografiám priradiť i GPS súradnice z chytrého telefonu.
 

Vybrané prednosti a funkcie

  • Unikátne celokovové telo v retro dizajne
  • Najlepšia obrazová kvalita, ktorú kedy dosiahli fotoaparáty PEN
  • Prvý kompaktný fotoaparát s výmennými objektívmi s mechanickou závierkou až do 1/8000s.
  • Vstavané WiFi pripojenie k telefónu alebo tabletu
  • Rýchle automatické zaostrovanie FAST AF s funkciou detailného bodu Super Spot AF a dotykovým fotením Touch Shutter AF
  • 2x2 funkcie na dvoch kruhových voličoch
  • Jedinečný 5ti osí stabilizátor obrazu s funkciou IS Auto
  • Režim Photo Story a 12 umeleckých filtrov
  • Funkcia Focus Peaking pre presné ručné zaostrovanie
  • Sekvenčné snímanie až 9s/s v plnom rozlíšení

 

Viac informácií:
http://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras/pen_cameras/pen/e_p5/index.html

Galéria k článku


Olympus predstavuje nový PEN E-P5!
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...