Olympus PEN E-P7 – cestovateľský kompakt v retro dizajne

Olympus PEN E-P7 – cestovateľský kompakt v retro dizajne

OM Digital Solutions predstavuje nový model fotoaparátu  /  Jozef Lukács / 09.06.2021 / 15:00

Spoločnosť OM Digital Solutions predstavuje nový model fotoaparátu Olympus PEN E-P7. Je to prvý produkt uvedený odvtedy, ako Olympus predal svoj biznis spoločnosti OM Digital Solutions.

 

Prepracovaný dizajn s dôrazom na detaily

 

Nový model E-P7 nadväzuje na úspech klasického dizajnu fotoaparátov z dielne Yoshihisa Maitaniho. V kombinácii so štandardným setovým objektívom M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3,5-5,6 EZ váži iba 430 gramov. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti je ideálnym vreckovým fotoaparátom na každodenné použitie, alebo ako cestovateľský kompakt.

Prepracovaný dizajn novinky E-P7

 

20MP Live MOS snímač

 

Vo vnútri nového Olympusu je 20.3Mpix Micro 4/3 Live MOS snímač a rovnaký TruePic VIII obrazový procesor ako v Olympus OM-D E-M1 Mark II. Táto kombinácia dokáže produkovať veľmi pôsobivé fotografie s dostatočným dynamickým rozsahom, ktorý bez problémov prekoná výstup z akéhokoľvek mobilu.

Olympus PEN E-P7 pohľad z hora

 

5 osá stabilizácia vstavaná v tele fotoaparátu

 

Perfektná obrazová kvalita je podporená 5-osou elektromagnetickou stabilizáciou vstavanou v tele fotoaparátu. Stabilizácia kompenzuje až 4,5 EV čím zabezpečí fotografie bez pohybovej neostrosti aj náročných svetelných podmienkach.

 

5-osá stabilizácia v tele PEN E-P7

 

Ostrenie prevzaté z profesionálneho radu OM-D

 

Fotoaparát je vybavený najmodernejším kontinuálnym zaostrením s presným a rýchlym režimom detekcie tváre a očí. Systém dokáže sledovať tváre aj z boku či pri naklonení hlavy. Kvalitu ostriacich funkcií poznáme v redakcii z vlastnej skúsenosti aj z profesionálneho radu OM-D. Viac nájdete vo videu nižšie.

 

 

Ovládanie farebných profilov

 

Vyhradený prepínač farebných profilov na prednej strane E-P7 umožňuje okamžitú voľbu štandardného farebného režimu, alebo farebných či čiernobielych profilov a obrazových efektov. Prepínač Color Profile je ideálny pre jedinečné a kreatívne vytváranie záberov s možnosťou ladenia 12 farieb a 10 stupňov sýtosti. Prednastavené profily simulujú vzhľad analógových filmov, efekt farebných filtrov a efekt zrnitého filmu v čiernobielom profile.

 

Stabilizované 4K video

 

E-P7 s 5 osovou stabilizáciou v tele fotoaparátu umožňuje točiť plynulé videá vo vysokom rozlíšení z ruky. Ponúka natáčanie videa 4K 30p pri dátovom toku 102Mbps. Alternatívne vo full HD 60p, alebo 720P s obrazovou frekvenciou 120p.

Olympus PEN E-P7 stabilizované 4k video aj z ruky

 

Ďalšie funkcie


Samozrejmosťou je WiFi a Bluetooth, ktoré spolu s aplikáciou OI.Share zabezpečí automatický prenos fotografií do tabletov a telefónov s operačným systémom iOS a Android. Aplikáciou je tiež možné ovládať fotoaparát na diaľku.

 

Vychytávkou sú Advanced Photo režimy - rýchla a ľahká voľba inak náročných fotografických techník ako sú napríklad multi expozícia, režim dlhej expozície (Live Time, Live Composite), panoráma a pod.

 

Na cestách poteší aj USB nabíjanie. Vďaka nemu nebudete viazaný len na nabíjanie na hotelovej izbe, ale budete si môcť dobiť fotoaparát napríklad aj cez powerbanku.

 

Dostupnosť a cena

 

Olympus PEN E-P7 bude k dispozícii v polovici júna 2021 v dvoch farebných variantách a to bielej a striebornej ako telo, alebo v kite s Pancake zoom objektívom.

 

Olympus E-P7 Pancake Zoom Kit slv/blk

Olympus E-P7 Pancake Zoom Kit wht/slv

Olympus E-P7 Body Silver

Olympus E-P7 Body White

Olympus PEN E-P7 – cestovateľský kompakt v retro dizajne
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...