Očakávaný firmvér pre fotoaparáty Nikon Z už môžete inštalovať!

Očakávaný firmvér pre fotoaparáty Nikon Z už môžete inštalovať!

Novinky  /  Tlačová Správa / 16.05.2019 / 10:30

Nový firmvér prináša automatické zaostrovanie s detekciou očí, rozšírenie citlivosti automatického zaostrovania v slabom svetle a automatickú expozíciu v (rozšírenom) režime rýchleho sériového snímania.

Amsterdam, Holandsko, 16. mája 2019:  Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 2.0, ktorý ďalej zvyšuje výkonnosť jej plnoformátových fotoaparátov mirrorless Nikon Z 7 a Nikon Z 6.

 

Nasledujúce hlavné funkcie zahrnuté v aktualizácii budú naďalej rozširovať možnosti vizuálneho vyjadrenia:

1. Automatické zaostrovanie s detekciou očí v režime fotografovania 
2. Rozšírenie citlivosti automatického zaostrovania v slabom svetle 
3. Pridanie automatickej expozície (AE) v (rozšírenom) režime rýchleho sériového snímania
 

 

Primárne funkcie firmvéru verzie 2.0
 

1. Automatické zaostrovanie s detekciou očí v režime fotografovania

Nová funkcia automatické zaostrovanie s detekciou očí automaticky deteguje a zaostruje na ľudské oči v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa (AF-S, AF-C). Keď systém rozpozná oči viacerých ľudí, pomocou multifunkčného voliča alebo pomocného voliča môžete vybrať, na ktoré oko sa fotoaparát zameria, a to dokonca aj pri pohľade cez elektronický hľadáčik. Po zhotovení snímky môže používateľ ľahko skontrolovať, či je snímka zaostrená, stlačením tlačidla OK, čím sa obraz priblíži na oko, ktoré bolo zamýšľaným cieľom zaostrenia.

 

 

2. Rozšírená citlivosť automatického zaostrovania v slabom svetle

Nový firmvér umožňuje ešte rýchlejšie automatické zaostrovanie pri snímaní tmavých alebo slabo osvetlených scén, a to pri snímaní statických záberov aj videosekvencií. Rozširuje detekčný rozsah automatického zaostrovania* z −1 EV na −2 EV v prípade fotoaparátu Z 7a z –2 EV na –3,5 EV v prípade fotoaparátu Z 6. Keď je vo fotoaparáte Z 6 aktivovaná funkcia automatického zaostrovania v slabom svetle, dostupný detekčný rozsah automatického zaostrovania v slabom svetle* sa rozšíri** z −4 EV na −6 EV, takže fotoaparát bude schopný automaticky zaostrovať v ešte tmavších podmienkach.

 


 

3. Automatická expozícia v (rozšírenom) režime rýchleho sériového snímania

Doteraz bola v režime rýchleho sériového snímania expozícia uzamknutá pri prvom zábere. Firmvér verzie 2.0 však pridáva podporu pre automatickú expozíciu v (rozšírenom) režime rýchleho sériového snímania, čo umožňuje fotoaparátu prispôsobiť expozíciu rovnako ako zaostrenie (kontinuálne automatické zaostrovanie). To zabezpečí, že všetky snímky vytvorené v režime rýchleho sériového snímania budú nielen zaostrené, ale budú tiež vykazovať optimálnu expozíciu, a to aj v prípade, že sa jas scény počas sériového snímania zmení.

Nový firmvér si môžete prevziať (bezplatne) z centra sťahovania Nikon: https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 

FOTOAPARÁTY NIKON Z V OBCHODE PROLAIKA

 

___________

* Pri snímaní statických snímok v režime AF-S, ISO 100, objektív f/2,0, pri 20 °C/68 °F
** Detekčný rozsah automatického zaostrovania v slabom svetle nepresiahne −4 EV v prípade fotoaparátu Z 7

Očakávaný firmvér pre fotoaparáty Nikon Z už môžete inštalovať!
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...