Nový zoomový objektív so svetelnosťou f1,7 a telekonvertory pre LUMIX S

Nový zoomový objektív so svetelnosťou f1,7 a telekonvertory pre LUMIX S

Novinky  /  Tlačová Správa / 06.06.2019 / 10:40

Prvý zoomový objektív na svete s konštantnou svetelnosťou f1,7 LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm / F1,7 ASPH.

 

Bratislava, 31. mája 2019 – Spoločnosť Panasonic predstavuje nový širokouhlý zoomový výmenný objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm / F1,7 ASPH. (H-X1025) s konštantnou svetelnosťou f1,7 v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti, ktorá sa pri prepočte na klasický fotoaparát rovná 20-50 mm. Vďaka vynikajúcim optickým vlastnostiam spĺňa objektív prísne požiadavky značky Leica na obrazovú kvalitu. LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm / F1,7 ASPH. sa hodí nielen na fotografovanie, ale aj na natáčanie videozáznamov a v oboch disciplínach uspokojí aj náročných profesionálov. Objektív je konštruovaný pre štandard Micro4/3 (Lumix G).

Konštantná svetelnosť f1,7 znamená veľmi príjemné podanie bokehu (rozostrenej oblasti mimo hĺbky ostrosti) a kvalitné zobrazenie detailov. Rozsah ohniskovej vzdialenosti sa pohybuje od širokého uhla 20mm po štandardných 50mm. Objektív s konštantnou svetelnosťou tak nahradí hneď niekoľko obľúbených pevných skiel a pritom ponúka rovnako kvalitné snímky, niekedy dokonca aj kvalitnejšie. Nový objektív Leica sa hodí do najrôznejších situácií, s ktorými sa denne stretávame, od dynamických krajinárskych záberov, cez filmové scenérie až po portréty, pokojne aj pri nedostatku svetla.

 

Optickú sústavu tvorí 17 členov v 12 skupinách, medzi ktorými sú tri asférické členy a štyri ED členy s mimoriadne nízkou disperziou. Tie účine bránia osovej chromatickej aberácii a aberácii spôsobenej zväčšením obrazu. Asférické členy potláčajú aj sférickú aberáciu a skreslenia. Vďaka využitiu asférických členov a optimalizovanému prevedeniu je objektív napriek výborným optickým vlastnostiam relatívne malý a ľahký.

Objektív je kompatibilný s vysokorýchlostným senzorom s frekvenciou 240 sn/s, čo znamená rýchle a presné automatické zaostrovanie. Výborne si počína aj pri natáčaní videozáznamov. Užívatelia ocenia tiché zaostrovanie vďaka internému zaostrovaciemu mechanizmu, plynulý pohyb clonového prstenca a mikrokrokový systém clony, vďaka ktorému sa objektív ľahko prispôsobí rýchlym zmenám jasu pri zoomovaní alebo panningu. Zvolené optické riešenie je okrem toho zárukou výnimočnej barycentrickej stability, takže pri zoomovaní nedochádza k posunu obrazu. Samozrejmosťou je prepínač medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním, ktoré je tiež veľmi presné. Špeciálny mechanizmus zabraňuje nežiaducemu javu zvanému focus breathing, kedy sa pri ostrení mierne mení aj ohnisková vzdialenosť, čo je nežiaduce najmä pri natáčaní videa. U výmenných objektívov určených primárne pre fotografovanie je to pritom bežný problém.

Odolné prevedenie s ochranou proti prachu a vlhkosti umožňuje použitie v drsných podmienkach až do 10 stupňov pod bodom mrazu. Clona s deviatimi lamelami má kruhový tvar, čo znamená príjemnú a atraktívnu kresbu v bokehu čiže rozostrenej oblasti mimo hĺbky ostrosti, najmä pri nižších clonových číslach. Priemer závitu pre filtre meria 77 mm. Kovový bajonet je zárukou dlhej životnosti.

 

Rad objektívov Panasonic pre fotoaparáty LUMIX G so snímačom Micro 4/3 sa bude aj v budúcnosti naďalej rozširovať.

 

____________________

(1) Platí pre výmenné objektívy systémových kompaktov k 31. máju 2019.

(2) Odolné prevedenie nie je zárukou, že nedojde k poškodeniu ak sa fotoaparát skutočne dostane do priameho kontaktu s prachom a vodou.

(3) Prevedenie a špecifikácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

 

 

Nové telekonvertory pre teleobjektívy radu LUMIX S - DMW-STC14 (1,4x) a DMW-STC20 (2x)

 

Bratislava, 31. mája 2019 - Spoločnosť Panasonic predstavila dva nové telekonvertory pre zoomové teleobjektívy radu LUMIX S - telekonvertor 1,4x DMW-STC14 a telekonvertor 2x DMW-STC20. Oba modely možno použiť v kombinácii s objektívom LUMIX S PRO 70-200 mm F4 O.I.S. (S-R70200), vďaka čomu sa z tohto objektívu stane sklo s mimoriadne veľkou ohniskovou vzdialenosťou až 400 mm a zároveň s rýchlym a presným automatickým zaostrovaním. Odolné prevedenie s ochranou proti prachu a vlhkosti umožňuje použitie v drsných podmienkach až do 10 stupňov pod bodom mrazu.

 

Oba telekonvertory DMW-STC14 a DMW-STC20 budú kompatibilné aj s novými objektívmi 70-200 mm/F2,8 S, ktoré prídu na trh v roku 2019.

 

Technické špecifikácie:

 

DMW-STC14

7 optických členov vrátane 2 členov UHR s mimoriadne vysokým refrakčným indexom v 4 skupinách

DMW-STC20

8 optických členov vrátane 2 členov UHR s mimoriadne vysokým refrakčným indexom v 4 skupinách

 

(Prevedenie a špecifikácie sa ešte môžu bez ohlásenia meniť.)

 

____________________

(1) Odolné prevedenie nie je zárukou, že fotoaparát sa nepoškodí, ak sa skutočne dostane do priameho kontaktu s prachom a vodou.

 

Nový zoomový objektív so svetelnosťou f1,7 a telekonvertory pre LUMIX S
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...