Nový prírastok medzi Panasonic Lumix Travel Zoomy a fotoaparáty na každú príležitosť

Nový prírastok medzi Panasonic Lumix Travel Zoomy a fotoaparáty na každú príležitosť

Novinky  /  Tlačová Správa / 21.02.2019 / 09:45

Sila vo vrecku

 

Nový Lumix TZ95 vás dostane bližšie, priamo do centra diania

 • 30x násobný optický zoom LEICA (1)
 • Snímač Live MOS s veľkosťou 1/2, 3“ s rozlíšením 20,3 MPix
 • Vyklápací displej a hľadáčik s vysokým rozlíšením

 

Bratislava, 19. februára 2019 - S najnovším prírastkom do obľúbeného radu Panasonic TZ (Travel Zoom) možno fotografovať ľubovoľné blízke aj vzdialené objekty. Univerzálny vreckový kompakt je totiž vybavený objektívom s tridsaťnásobným optickým zoomom, čo z neho robí ideálneho spoločníka na cesty. Do jeho výbavy ďalej patrí snímač s rozlíšením 20,3 MPix, natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K, režim 4K Photo, rýchle sekvenčné snímanie a celý rad ďalších vynikajúcich funkcií a vlastností. Pohodlie užívateľa zabezpečuje aj výklopný displej na zadnej strane a nový elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením.

 

 

Dôležité vlastnosti

Panasonic Lumix TZ95 ponúka celý rad vyspelých funkcií a parametrov, s ktorými nie je problém zhotoviť dobrú fotografiu kedykoľvek a kdekoľvek.

Širokouhlé ohnisko zodpovedajúce 24 mm pri klasickom fotoaparáte sa výborne hodí pre fotografiu krajiny, vďaka tridsaťnásobnému zoomu sa dá však na opačnom konci ohniskovej vzdialenosti dostať až na ekvivalent 720 mm. Pri tak dlhom ohnisku sa, samozrejme, nedá zaobísť bez stabilizátora. Tu je k dispozícii osvedčený systém Power O.I.S. Funkcia Zoom Compose Assist pomáhajúca sledovať objekty v pohybe, čo poteší, keď objekt opustí zaostrenú zónu. Fotografovanie rýchleho pohybu uľahčí rýchle sekvenčné snímanie 10 sn/s (s predbežným jednorazovým zaostrením) alebo 5 sn/s (s priebežným preostrovaním). Okrem toho sú k dispozícii aj ďalšie parametre:

 • Snímač Live MOS s veľkosťou 1/2, 3“ s rozlíšením 20,3 MPix
 • Mimoriadne rýchle automatické ostrenie (cca 0,1 s)
 • Podpora RAW, manuálne funkcie a automatické režimy pre začiatočníkov

 

 

Všetko je len vo vašich rukách

 • Výklopný dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm
 • Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením
 • Funkcia 4K Photo, vďaka ktorej vám nikdy neutečie vhodný okamihk na stlačenie spúšte

Tvorba kompozície je jednoduchá aj v jasnom slnečnom svetle, môžete si vybrať medzi elektronickým hľadáčikom s uhlopriečkou 0,53 cm a rozlíšením 2,33 MPix alebo displejom so 7,6 cm a 1,04 miliónom bodov. Displej sa vyklápa o 180 stupňov a je teda mimoriadne vhodný pre selfie fotografie a video. Kreatívne možnosti rozširuje aj 22 digitálnych filtrov, ktoré možno použiť aj na panorámy.

Vďaka režimu 4K Photo vám už nikdy neutečie ideálny okamih na stlačenie spúšte. V tomto režime fotoaparát natáča videozáznam rýchlosťou 30 snímok za sekundu a jednotlivé okienka tohto záznamu možno uložiť ako samostatné snímky v JPG s rozlíšením 8 megapixelov.

Vďaka novej funkcii Auto Marking je výber najlepšieho záberu z tejto bleskurýchlej sekvencie jednoduchý a rýchly. K dispozícii sú aj zábavné funkcie ako Sequence Composition, kde sa viac okienok zloží do jediného "rozpohybovaného" záberu.

Funkciu 4K Photo využijú aj milovníci selfies, skupinových fotografií (konečne budú môcť vybrať tú, na ktorej sa všetci usmievajú) alebo záberov v rýchlom pohybe.

 

 

Jednoduché pripojenie

Vďaka Bluetooth a Wi-Fi sa môžete o svoje zážitky ihneď podeliť s rodinou alebo priateľmi. Bluetooth v štandarde BLE (Bluetooth Low Energy) umožňuje okamžité kopírovanie fotografií do smart telefónu alebo tabletu, odkiaľ už je upload na sociálne siete hračkou. Poteší aj vkladanie GPS údajov priamo do snímok, takže budete presne vedieť, kde ktorá fotografia vznikla. Po pripojení Lumixu TZ95 k šikovnému telefónu či tabletu môžete mobilné zariadenia používať aj ako diaľkový ovládač, čo ocenia milovníci selfies či snímok z dovoleniek.

Batéria vydrží približne 380 snímok na jedno nabitie. Keď energia dôjde, je možné fotoaparát dobiť zo siete alebo z počítača cez USB.

 

 

Panasonic TZ95 bude v predaji od mája 2019 za cenu v rozmedzí 400 až 480 eur.

 

 

Výkonný a univerzálny

 

Nový Lumix FZ1000 II – Vysoká kvalita na každú príležitosť

 • Veľký jednopalcový snímač High Sensitivity 20M MOS
 • Objektiv LEICA DC VARIO-ELMARIT (1) so 16x optickým zoomom
 • Veľký OLED hľadáčik s rozlíšením 2,36 MPix a pomerom zobrazenia 0,74x

 

Bratislava, 19. februára 2019 - Nový Panasonic Lumix FZ1000 II je fotoaparát na každú príležitosť. Základom je veľký snímač (1") a objektív so 16x optickým zoomom, čo z neho robí univerzálny fotoaparát pre najrôznejšie fotografické situácie a podmienky. Okrem toho fotoaparát vyniká bohatou funkčnou výbavou. Poteší veľmi rýchle ostrenie a sekvenčné snímanie, možnosti navyše výrazne rozširuje natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K s funkciou 4K Photo. Fotografie je možné komponovať OLED hľadáčikom s vysokým rozlíšením alebo pomocou výklopného displeja na zadnej strane.

 

 

Dôležité vlastnosti

Panasonic FZ1000 II ponúka celý rad parametrov, vďaka ktorým je možné zhotoviť dobrú fotografiu za akýchkoľvek podmienok.

Srdcom prístroja je veľký jednopalcový snímač High Sensitivity MOS s rozlíšením 20,1 MPix. Ako názov napovedá, vyznačuje sa vysokým odstupom signálu od šumu, čo znamená, že fotografovať aj natáčať kvalitný obraz možno aj v zhoršených svetelných podmienkach. Rozsah objektívu so 16x optickým zoomom zodpovedá 25-400 mm pri klasickom fotoaparáte, čo je vhodné na fotenie širokouhlých záberov krajiny aj vzdialených detailov či portrétnej fotografie. Poteší tiež vysoká svetelnosť f2,8-4, vďaka ktorej možno kreatívne pracovať s rozostreným pozadím. Maximálne clonové číslo dosahuje f11. Pri tejto clone už je snímka ostrá od popredia do nekonečna. Ďalšie parametre sú:

 • Päťosový hybridný optický stabilizátor (Hybrid O.I.S.+), ktorý zamedzí rozostreniu vplyvom chvenia fotoaparátu.
 • Medzi kreatívne fotografické štýly a efekty teraz patrí osvedčený čiernobiely režim L.Monochrome D.
 • Nizkonapäťový Bluetooth prenos (4.2) a Wi-Fi so štandardom IEEE802.11b/g/n pre okamžité zdieľanie fotografií a plnohodnotné ovládanie fotoaparátu cez mobilnú aplikáciu Panasonic Image App
 • Mimoriadne rýchle reakcie – automatické ostrenie trvá iba cca 0,09 s, nepatrné je aj oneskorenie spúšte a nábeh.
 • Batéria s výdržou 440 snímok na jedno nabitie, ktorú je možné dobíjať z elektrickej siete aj cez štandardné USB.

 

 

Zachyťte každý moment s Lumixom FZ1000 II

 • Rýchle ostrenie
 • Veľmi rýchle sekvenčné snímanie
 • Režim 4K Photo na zachytenie tých najrýchlejších scén

Citlivý snímač dopĺňa v FZ1000 II veľmi rýchly nábeh prístroja a ostrenie s rýchlosťou až 0,09 sekundy. Za zmienku stojí aj sekvenčné snímanie rýchlosťou 12 sn/s (s predbežným jednorazovým zaostrením) a elektronická uzávierka dosahujúca až 1/16000 s.

Fotografovanie v ťažších podmienkach výrazne uľahčuje osvedčená funkcia 4K Photo. Pri nej prístroj natáča videozáznam v rozlíšení 4K frekvenciou 30 okienok za sekundu (rozlíšenie každej snímky je 8M) a jednotlivé okienka možno uložiť ako samostatné snímky, z ktorých následne môžete vybrať ten najlepší. Vďaka novej funkcii Auto Marking je výber najlepšieho záberu z tejto bleskurýchlej sekvencie jednoduchý a rýchly. Medzi ďalšie zaujímavé funkcie spojené s rozlíšením 4K patrí Post Focus (spätný výber snímky s najlepším zaostrením), Focus Stacking (skladanie snímok s rôznou rovinou ostrenia do jedného záberu) alebo možnosť zložiť viac okienok do jediného "rozpohybovaného" záberu.

Milovníci videozáznamov si užijú aj kvalitný obraz v rozlíšení UltraHD 4K (3840 x 2160 bodov) natáčaný rýchlosťou 30/25/24p.

 

 

Šikovné prevedenie

Vďaka vydarenej ergonómii je fotografovanie aj natáčanie s Lumix FZ1000 II veľmi príjemné. Rýchly a presný OLED hľadáčik s uhlopriečkou 1 cm má rozlíšenie 2,36 MPix a pomer zobrazenia 0,74x. Dvojcentimetrová očnica uľahčuje fotografovanie aj užívateľom s okuliarmi. Displej na zadnej strane, s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1,25 MPix, je dotykový, a navyše sa vyklápa o 180 stupňov do strán a o 270 stupňov hore a dole, čo výrazne uľahčuje fotografovanie aj natáčanie z neobvyklých uhlov, vrátane selfie. Vydarené je aj intuitívne ovládanie s dvomi príkazovými kolieskami a 13 funkčnými tlačidlami, ktoré sú umiestnené tak, aby boli prstami pri držaní fotoaparátu pohodlne dosiahnuteľné.

 

 

Panasonic FZ1000 II bude v predaji od apríla 2019 v cenovej hladine 800 - 960 eur.

 

____________________

(1) Objektív LEICA DC VARIO-ELMARIT je vyrábaný pomocou meracích zariadení a s garanciou kvality certifikovanou spoločnosťou Leica (Leica Camer AG).

Nový prírastok medzi Panasonic Lumix Travel Zoomy a fotoaparáty na každú príležitosť
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...